آشنایی با اصول مدیریت شبکه های اجتماعی

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
زمان مطالعه 9 دقیقه

مدیریت شبکه های اجتماعی یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیزترین مشاغل در دنیای بازاریابی است. وظایف بسیار زیاد و متنوعی برای یک مدیر شبکه های اجتماعی وجود دارد. از طرفی کنترل چند حساب رسانه‌های اجتماعی به صورت همزمان و روزانه، کاری بس دشوار و طاقت فرسا می‌باشد. انجام تمام این وظایف به طور دقیق و منظم، مستلزم داشتن یک تفکر مدیریتی و مبتنی بر استراتژی است. آشنایی با تکنیک‌ها و ابزارهای کاربردی جهت موفقیت هرچه بیشتر این افراد، امری ضروری می‌باشد. همچنین برخورداری از تخصص و مهارت کافی در استفاده‌ی صحیح از کانال‌های ارتباطی موجبات رشد هر کسب و کاری را فراهم خواهد آورد. از این رو اکثر سازمان‌ها برای استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی به دنبال جذب نیروهای متخصص در این زمینه هستند. در این مطلب، اصولی را که در راستای مدیریت موثر چندین حساب رسانه‌های اجتماعی کمک کننده خواهند بود، آورده‌ایم.

تدوین استراتژی کارآمد برای مدیریت شبکه های اجتماعی

اولین گام برای مدیریت شبکه های اجتماعی؛ باید کار خود را با یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی صحیح آغاز نمایید. طراحی یک استراتژی قدرتمند به شما کمک می‌کند تا در میان دیگر پایگاه‌ها و رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید. توجه داشته باشید که با تعیین اهداف در ابتدای کار می‌توانید گام بلندی در راستای پیروزی بردارید. پس نیازها و اهداف خود را به طور دقیق مشخص نمایید و برای تحقق آنها تصمیمات کاربردی را اتخاذ کنید. از انتخاب اهداف دور از دسترس و بلند پروازانه خودداری نمایید. چرا که با این کار بستر شکست و نا امیدی را به راحتی برای خود فراهم خواهید کرد. پس برای دستیابی به اهدافتان، یک برنامه‌ی صحیح و منطقی بچینید و استانداردهایی برای آینده مشخص نمایید. به محض دستیابی به این استانداردها مطمئن باشید که هدف مورد نظر شما محقق شده است.

برای مثال در مدیریت شبکه های اجتماعی اگر مقصود اصلی و اولیه جمع‌آوری مخاطب و خریدار باشد، باید برای آن برنامه‌ریزی کرد. استانداردی که برای رسیدن به این هدف تعیین می‌کنیم، تعداد اعضا می‌باشد. زمانی که تعداد فالوورهای شما به میزان قابل قبولی برسد باید آسوده خاطر باشید که در جذب مخاطبان، موفق عمل نموده‌اید.

شناخت نیازهای مشتریان از جمله وظایف مهم در مدیریت شبکه های اجتماعی

شناخت نیازهای مشتریان از جمله وظایف مهم در مدیریت شبکه های اجتماعی
شناخت نیازهای مشتریان وظیفه ی مهم در مدیریت شبکه های اجتماعی

داشتن شناخت دقیق از نیازهای مشتریان و متقاضیان باعث می‌شود تا بتوانید مطالب پرطرفدار و اطلاعات مورد نیاز آنها را منتشر نمایید. این امر موجب افزایش میزان بازدید و در نتیجه سودآوری بالاتر و توسعه‌ی چشمگیر در کسب و کار خواهد شد. همچنین در این مرحله از طراحی استراتژی برای مدیریت شبکه های اجتماعی شما موظف هستید که یک ارزیابی همه جانبه و مستمر بر مخاطبان خود داشته باشید. بررسی نمایید که کدام محتواها برای مخاطبان جذاب تر بوده و به آن واکنش نشان داده‌اند. یا اینکه آنها چقدر در نظرسنجیها و کمپین‌های برگزار شده از سوی شما شرکت داشته‌اند. ارزیابیهایی از این قبیل به شما کمک خواهد کرد که از درست یا نادرست بودن راهبردهای اجرایی که در دستور کار خود قرار داده‌اید، مطلع شوید. در این صورت شما قادر خواهید بود که با حذف استراتژی‌های نادرست در جهت پیشرفت قدم بردارید.

انتخاب رسانه اجتماعی مناسب در مدیریت شبکه های اجتماعی

آنچه که موجب رونق تجارت در هر سازمانی می‌شود، افزایش مشتریان بالقوه برای آن مجموعه می‌باشد. دستیابی سریع و موثر به مخاطبان هدف و معرفی برند مورد نظر به آنها، نیاز به فرآیندهای بازاریابی گسترده‌ای دارد. فعالیت در رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای جذب مخاطبان و مشتریان از آن استفاده نمایید. اینستاگرام، فیس‌بوک، توئیتر و …، از جمله رسانه‌های بزرگ اجتماعی هستند که در امر بازاریابی نوین بسیار پرکاربرد هستند. شما به عنوان کاربر یا شخصی که مدیریت شبکه های اجتماعی را بر عهده دارد، قطعا با این کانال‌های ارتباطی، آشنایی دارید. اما تشخیص اینکه کدام یک از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار ما مناسب هستند، کار ساده‌ای نیست.

مدیران شبکه‌های اجتماعی برای داشتن انتخاب هوشمندانه و صحیح در راستای به کارگیری هر کدام از رسانه‌های اجتماعی، باید با انواع بازاریابی آشنا باشند. امروزه در تمام جهان انواع مختلفی از بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بسیار متفاوت و متمایز از یکدیگر هستند. بازاریابی فردی، بازاریابی چابک، بازاریابی B2B، بازاریابی B2C و صدها نوع دیگر از بازاریابی وجود دارند که هر کدام برای هدفی خاص، تعریف شده‌اند. شخصی که در مدیریت شبکه‌های اجتماعی از تسلط کافی برخوردار باشد به خوبی می‌داند که کدام رسانه برای کدام نوع از بازاریابی، نافع می‌باشد. برای مثال، اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ‌چت و پینترست در مقایسه با لینکدین که برای B2B مناسب‌تر است، برای شرکتهایی که B2C هستند مناسب می‌باشند. در ادامه‌ی این بخش به معرفی کلی هر یک از شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

فیسبوک، غول شبکه‌های اجتماعی

فیسبوک، غول شبکه‌های اجتماعی
فیسبوک، بزرگترین شبکه‌ اجتماعی

این شبکه‌ی اجتماعی با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در ماه، محل مناسبی برای ارتباط با دوستان، تجارت و بیزینس می‌باشد. اگر به دنبال کسب و کاری با جامعه‌ی هدف بزرگ و حتی جهانی می‌باشید، فیسبوک بهترین گزینه برای شما می‌باشد. در مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده از این رسانه‌ی سودمند، با هدف انتشار لینک صورت می‌گیرد. شما می‌توانید در فیسبوک یک صفحه‌ی تجاری درست کرده و تمام مطالب مرتبط با حوزه‌ی کاری خودتان را با لینک منبع به اشتراک بگذارید.

سرویس میکروبلاگینگ توییتر

در بحث مدیریت شبکه های اجتماعی از توییتر جهت شرکت در بحث‌های روز صنعت استفاده می‌شود. با استفاده از این رسانه‌ی محبوب می‌توانید مطالب، عکس‌ها و فیلم‌های جذاب در زمینه‌ی کسب و کارتان را در معرض دید میلیون‌ها کاربر قرار دهید. توییتر با بیش از ۳۰ میلیون کاربر فعال در سرتاسر جهان برای انتشار اخبار و پیگیری ترندها بسیار کاربردی می‌باشد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این کانال اجتماعی، میکروبلاگ بودن آن است. این یعنی محدود بودن توییتر به تایپ تنها ۲۸۰ کاراکتر. انتخاب اندازه‌ی پیام به شکل هدفمند در این رسانه باعث می‌شود تا از نشر محتوای غیر جذاب در آن جلوگیری شود.

شبکه‌ی اجتماعی محبوب اینستاگرام

شبکه‌ی اجتماعی محبوب اینستاگرام
اینستاگرام ،محبوب ترین شبکه‌ی اجتماعی در دنیا

کسانی که مدیریت شبکه های اجتماعی را انجام می‌دهند از این رسانه برای کسب و کارهایی که نیازمند تولید محتواهای بصری زیاد و متنوع می‌باشند، استفاده می‌کنند. این رسانه‌ی اجتماعی تصویر محور در بین نسل‌های جوان از سنین ۱۲ تا ۳۵ سال بسیار مورد توجه واقع شده است. همچنین آمارها نشان می‌دهد که زنان در  اینستاگرام نسبت به مردان فعالیت بیشتری دارند. به همین جهت بهره‌گیری از این رسانه‌ی پرطرفدار در زمینه‌ی مد و فشن، مشاغل خانگی، هنر و صنایع مبتنی بر هنر‌های بصری، بسیار کارآمد می‌باشد.

یوتیوب و آپارات، معروف‌ترین وبگاه‌های بارگذاری ویدئو

در مدیریت شبکه های اجتماعی از دو سرویس محبوب آپارات و یوتیوب برای انتشار محتواهای ویدئویی بلند استفاده می‌شود. اگر به دنبال راهی جدید و متفاوت برای معرفی برند خود می‌باشید می‌توانید از خدمات ویژه‌ی این دو رسانه‌ی کاربردی بهره‌مند گردید. شما توسط بارگذاری وبینارهای جذاب در این شبکه‌ها قادر به بازاریابی برای کسب و کار خودتان با کمترین هزینه و بیش‌ترین اثرگذاری می‌باشید. این روش جذاب و پویا برای انتقال اطلاعات به مخاطبانی که از لحاظ جغرافیایی در مناطق مختلف پراکنده هستند، اثر بخشی بالایی خواهد داشت. دیده شدن توسط طیف گسترده از مخاطبان، شانس شما برای پیشرفت و بهتر شناخته شدن را افزایش می‌دهد.

لینکدین، شبکه‌ای اجتماعی بر اساس روابط تجاری

لینکدین، شبکه‌ای اجتماعی بر اساس روابط تجاری
لینکدین،بهترین شبکه‌ی اجتماعی بر اساس روابط تجاری

اگر شما هم مدیریت شبکه های اجتماعی را بر عهده دارید، حتما می‌دانید که این رسانه‌ی اجتماعی تجاری برای بازاریابی یک شرکت در بین سایر شرکت‌ها (B2B)، بهترین انتخاب می‌باشد. با استفاده از این سرویس شگفت‌انگیز می‌توانید با افراد مختلف بر اساس نوع تجارت، صنعت و یا عنوان شغلیشان ارتباط برقرار نمایید. همچنین می‌توانید محتواهای مورد نظرتان را با آنها به اشتراک بگذارید. در بخش article لینکدین مقالاتی برای آموزش و معرفی محصولات و خدمات خودتان ایجاد نمایید و به سایتتان لینک دهید. این کار بر روی سئو و بازخورد یک کسب و کار، فوق‌العاده تاثیرگذار است.

پینترست، مناسب برای ساخت اکانت‌های تجاری

این رسانه‌ی اجتماعی نیز مبتنی بر تصویر و ویدئو است که در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر دارد. با استفاده از این سرویس کاربردی می‌توانید از محصولات خود عکس و فیلم تهیه نمایید و آنها را پین کنید. سپس لینک تصویر را به صفحه‌ی خرید محصول در سایت خود ارتباط دهید. به این ترتیب کاربران می‌توانند در صورت تمایل روی تصویر مورد نظر کلیک کرده و به صفحه‌ی اصلی وب سایت شما جهت مشاهده‌ی دیگر مشخصات و قیمت محصول، وارد شوند. البته پینترست برای آن دسته از مشاغلی که سایت تخصصی ندارند نیز چاره‌ای اندیشیده است. امکان خرید مستقیم با استفاده از دکمه‌ی Buy به صاحبان کسب و کارهای کوچک اجازه‌ی ورود به بازار آنلاین را می‌دهد. همچنین اگر می‌خواهید با مدیریت شبکه های اجتماعی به طرز صحیح، موجب جذب ترافیک و بهبود سئوی سایت شوید، پینترست گزینه‌ی مناسبی برایتان خواهد بود.

به عنوان شخصی که مدیریت شبکه های اجتماعی را بر عهده دارد، در نظر داشته باشید که اکثر کاربران Pinterest زنانی بین ۲۵ تا ۵۰ سال هستند. از این رو با فعالیت در این شبکه می‌توان بر روی مواردی همچون آشپزی یا مد، ساخت مصنوعات خانگی، بدنسازی، طراحی دکوراسیون و موارد مشابه تمرکز نمود.

اسنپ‌ چت نشان می دهد که برند شما در صدر روند صنعت قرار دارد!

اسنپ‌ چت نشان می دهد که برند شما در صدر روند صنعت قرار دارد!
اسنپ‌ چت نشان می دهد که برند شما در چه جایگاهی از صنعت قرار دارد!

برای مدیریت شبکه های اجتماعی اگر به دنبال یک پلتفرم جدید و موفق در امر بازاریابی می باشید، این رسانه را انتخاب نمایید. شما توسط اسنپ چت می‌توانید محتواهای ارزشمند خود را با مخاطبین به اشتراک بگذارید تا ابعاد مختلف کسب و کارتان را ببینند. امکانات ویژه‌ی این سرویس در راستای افزایش فروش و جذب مشتری به شما کمک می‌کند. قرار دادن کدهای تبلیغاتی شما در ویدئوهایتان می‌تواند فواید بسیاری برای برند شما داشته باشد. نمایش ویدئوهای تبلیغاتی پیش از ارائه‌ی محصول از مهم‌ترین مزایای اسنپ چت می‌باشد. کمپانی‌هایی بزرگی همچون آدیداس به بازاریابی از طریق سلبریتی‌ها در اسنپ‌ چت می‌پردازند. چه چیزی بهتر و بیشتر از این به مخاطبان شما اطمینان خواهد داد که سلبریتی محبوبشان مشتری شماست و از خدمات و محصولات شما استفاده می‌نماید؟

انتشار محتوا، مهمترین بخش مدیریت شبکه های اجتماعی

افراد با تجربه در امر مدیریت شبکه های اجتماعی معمولا سه فاکتور اصلی را در تولید محتوا مورد توجه قرار می‌دهند. این سه مورد عبارتند از:

۱) تولید محتواهای خاص متناسب با حوزه‌ی فعالیت کسب و کارها؛ برای مدیریت رسانه های اجتماعی به بهترین نحو، توجه به نوع محتوای تولیدی و تناسب آن با تجارت مورد نظر بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای مثال یک محتوای متنی ساده به همراه لینک‌های منبع خبر برای پایگاه‌های خبری مناسب می‌باشد. اما استفاده از همین روش برای یک پایگاه هنری نمی‌تواند جالب باشد. برای فعالیت‌های هنری انتشار محتوای متنی به همراه عکس، فیلم و گیف‌های متنوع همراه است.

۲) داشتن برنامه‌ی زمانی دقیق و ثبات در انتشار محتوای با کیفیت؛ برنامه‌ریزی اصولی و داشتن تقویم کاری در انتشار محتوا کلید اصلی موفقیت در مدیریت شبکه های اجتماعی می‌باشد. با این کار می‌توانید از یک زمانبندی منظم برای نشر محتواهای خود برخوردار باشید و بر کار اعضای تیم محتوانویسی نیز نظارت داشته باشید. شما همچنین می‌توانید لینک محتواهای منتشر شده را در این تقویم‌های سردبیری بازاریابی مشاهده نمایید.

۳) بررسی بازخوردهای مخاطبان و پاسخ به کامنت‌های آنها که از برنامه‌های اصلی مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. پیام‌های مستقیم مخاطبان باید به طور منظم مطالعه شده و پاسخ داده شوند. در پاسخ دادن به پیام‌های مخاطبان و هواداران بایستی نهایت دقت و توجه را به کار گیرید. چرا که جواب‌های شما اغلب به صورت عمومی منتشر شده و به نوعی سیمای برند شما هستند.

تشکیل یک تیم خبره برای مدیریت شبکه های اجتماعی

تشکیل یک تیم خبره برای مدیریت شبکه های اجتماعی
تشکیل تیم خبره برای مدیریت موفق شبکه های اجتماعی

زمانیکه کسب و کار شما رونق پیدا کرد و بر تعداد مخاطبان و مشتریان شما افزوده شد، مدیریت شبکه های اجتماعی به تنهایی امکان‌پذیر نخواهد بود. بررسی منابع خبری معتبر، ترجمه، تالیف و تدوین مطالب کاربردی، تهیه‌ی تصاویر و ویدئوهای مرتبط و … از جمله وظایفی هستند که در این زمینه باید انجام داد. بنابراین برای اداره‌ی پایگاه خود و نتیجه‌گیری بهتر نیاز به همکاری و تشکیل تیم قدرتمند، احساس می‌شود. از این رو استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی با توانایی‌ها و مهارت‌های تخصصی در این زمینه ضروری می‌باشد. در این صورت هر یک از اعضا وظایف خود را به شکل اختصاصی انجام می‌دهند. در نتیجه کارها بهتر و سریع‌تر انجام می‌شوند و پایگاه شما در مسیر پیشرفت روز افزون قرار خواهد گرفت.

آشنایی با ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

استفاده از برخی ابزارها برای سرعت بخشیدن و تسهیل مدیریت شبکه های اجتماعی بسیار سودمند خواهد بود. از جمله این ابزارها می‌توان به HootSuite، Hubspot، TweetDeck، IFTTT و …، اشاره کرد. البته چنین ابزارهایی باید با دقت کامل مورد استفاده قرار گیرند تا موجب بهینه‌سازی و پیشرفت شوند. به کارگیری ابزارهای مدیریتی شبکه‌های اجتماعی، تنها با مدیریت دقیق و شخصی‌سازی محتوا برای هر شبکه پیشنهاد می‌شوند. نکته‌ی قابل توجه اینکه امنیت این ابزارها را حتما بررسی کنید و در استفاده از آنها زیاده‌روی نکنید. پس حتما قوانین حریم خصوصی، نحوه‌ی تعامل و سطح دسترسی آنها را با دقت مطالعه نمایید. فراموش نکنید که شبکه‌های اجتماعی در حال هوشمند شدن و حذف اکانت‌های تقلبی هستند. بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه دنبال ابزارهای جمع‌آوری لایک و فالوور نباشید. چرا که در چنین حالتی اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت.

سخن آخر

مدیران شبکه‌های اجتماعی با شناسایی مخاطبان و استفاده‌ی مناسب و صحیح از رسانه‌ها، پیروزی خود را تضمین می‌نمایند. استفاده از اصول و استراتژی‌های ذکر شده در این مقاله برای کسب موفقیت در امر مدیریت شبکه های اجتماعی موثر واقع خواهد شد. همچنین شما با رعایت این اصول می‌توانید محتواهای منحصر به فردی را با هدف جلب رضایت مشتریان خلق نمایید. چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین سامانه کاریابی، آموزش و استخدام در ایران امیدوار است که با ارائه‌ی این راهنمایی‌ها شما را در جهت مدیریت مستمر و پویا یاری دهد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید