آشنایی با نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
زمان مطالعه 6 دقیقه

افرادی که قصد فرستادن رزومه به یک سازمان خاص را دارند و همچنین کسانی که در حال اپلای در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند، حتماً با اصطلاحی به نام نامه‌ی پوششی یا Cover Letter یا کاورلتر (یا حتی معرفی نامه!)، به‌عنوان یکی از مدارک اصلی روبه‌رو شده‌اند. کاورلتر ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا طی یک درخواست شغلی، خودتان را به بهترین شکل ممکن معرفی کرده و به‌نوعی درخواست شغلی‌تان را بهتر مطرح کنید. پس بسیار مهم است که بدانید چطور یک کاورلتر خوب و حرفه‌ای بنویسید. برای مثال، هنگام شروع به نوشتن هر کاورلتر، همیشه باید این را به‌خاطر داشته باشید که محتوای نامه‌ی خود را بر اساس الزامات شغلی که درخواست می‌کنید، برنامه‌ریزی کنید. در ادامه‌ی این مقاله از سایت آموزش و استخدام چراغ راجع به نحوه نوشتن کاورلتر و نکات مهم پیرامون آن بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

کاورلتر (Cover Letter) چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، رزومه‌ی افراد به‌عنوان ابزاری برای ارائه‌ی واقعیت‌ها و آنچه که هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما کاورلتر بیشتر برای انتقال و رساندن نوع شخصیت است. متن کاورلتر اولین معرفی و برداشت از کارجو با شخصی است که می‌خواهد او را استخدام کند. بنابراین هدف اصلی آن این است که متقاضیان شغلی را به بهترین شکل ممکن به مدیران و کارفرمایان معرفی کند، طوری‌که مشخصات فرد در ذهن کارفرما بماند. دقت داشته باشید که برای هر شغلی که درخواست می‌دهید، باید یک کاورلتر منحصربه‌فرد بنویسید؛ قالب کاورلتر شما باید با سازمان و صنعت موردنظر که برای آن درخواست می‌دهید، مطابقت داشته باشد. در واقع، هیچ فرمت رسمی برای کاورلتر شما یا اطلاعاتی که در آن می‌گنجانید وجود ندارد. اما نحوه نوشتن کاورلتر باید به‌گونه‌ای باشد که از لحاظ بصری، سازمان‌یافته باشد و کلیه‌ی اطلاعات موردنیاز را به شکلی منظم و دقیق ارائه دهد.  

نحوه نوشتن کاورلتر و اجزای تشکیل دهنده‌ی آن

نحوه نوشتن کاورلتر و اجزای تشکیل دهنده‌ی آن
نحوه نوشتن کاورلتر و اجزای تشکیل دهنده‌ی آن

یک کاورلتر خوب و موفق، باید شامل موارد زیر باشد:

۱. نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای به این شکل می‌باشد که در آن ابتدا باید به معرفی کارجو به شکلی تاثیرگذار و حرفه‌ای پرداخت. طوری که در ذهن کارفرما بماند.

۲. کارجو بایستی در نامه‌ی پوششی خود، از کاراهایی که قبلاً انجام داده و مشکلاتی که حل کرده (در رابطه با شغلی که برای آن درخواست می‌دهد)، توضیحات شفاف و منظمی را ارائه دهد.

۳. بند پایانی کاورلتر شامل نتیجه‌گیری مختصر می‌باشد و کارجو در آن از مصاحبه‌کننده درخواست می‌کند تا رزومه و نمونه کارهای وی را بررسی کرده و برای قرار مصاحبه با او تماس تلفنی برقرار کند. حتی می‌توان در این قسمت، زمانی را برای انجام مصاحبه پیشنهاد داد.

باقی موارد به خود شما بستگی دارد. همان‌طور که در بخش‌های بعدی از نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای توضیح خواهیم داد که چه چیزی را در متن نامه خود بگنجانید، می‌بینید که کاورلترهای اصولی و موفق با چگونه با گفتن داستان‌هایی که مهارت و تجربه‌ی شما را نشان می‌دهند، ثابت می‌کنند که شما برای یک موقعیت شغلی خاص، واجد شرایط می‌باشید.

نکاتی که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر باید رعایت کنید

نکاتی که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر باید رعایت کنید
نکاتی که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر باید رعایت کنید

هر کسی در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای، ملزم به رعایت نکاتی می‌باشد که به کمک آن‌ها بهتر می‌تواند نظر مدیر، کارفرما و یا متولیان امر استخدام را جلب کند. در ادامه راجع به این نکات مهم، بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

۱. موارد کلیدی را در متن کاورلتر بگنجانید

اولین نکته‌ای که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر باید به آن توجه نمایید این است که هنگام نوشتن کاورلتر تنها به موارد اصلی و کلیدی بپردازید. لازم نیست تمام شغل و زندگی خود را در فضای یک کاورلتر بگنجانید. در واقع، کاورلتر شما باید گزیده‌ای از داستان‌های حرفه‌ای باشد که به خواننده این امکان را می‌دهد که بداند شما چه کسی هستید و چگونه می‌توانید به ارزش‌های شرکت موردنظر اضافه کنید. انجمن منابع انسانی، سازمان‌ها را در زمینه‌ی رزومه‌ها، نامه‌ها و مصاحبه‌ها مورد بررسی قرار داده و دو پرسش اساسی که در ورای یک کاورلتر باید به آن‌ها پاسخ داده شود را به شرح ذیل بیان کرده‌اند:

  • چگونه مهارت‌ها و تجربه‌ی کاری نامزد، نیازهای شغل مورد نظر را برآورده خواهد ساخت؟
  • چرا نامزد مایل به کار در یک سازمان خاص می‌باشد؟

۲. نحوه نوشتن کاورلتر و نشان دادن توانایی حل مساله

نکته‌ی دیگری که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر باید به آن توجه داشته باشید این است که بتوانید خیلی شفاف و حرفه‌ای در کاورلتر نشان دهید که چگونه می‌توانید مشکلات خاص را حل کنید. گفتن اینکه شما یک “حل کننده مشکل” هستید نه تنها کافی نیست، بلکه تکراری و بیهوده نیز هست. در مورد مهارت‌های شگفت‌انگیز حل مسئله‌ی خود به کارفرمایان بگویید. جزئیات مسئله خاصی را که برای حل آن نقش مهمی داشته‌اید را توضیح دهید و بگویید که دقیقاً چگونه مهارت‌های خود را برای حل آن به کار برده‌اید. اگر می‌دانید که شرکت موردنظر مشکل خاصی دارد که می‌توانید به حل آن کمک کنید، بیان کنید که چگونه می‌توانید آن مشکل را از سر راه بردارید.

۳. لحن و بیان مناسب را انتخاب کنید

نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای به‌این صورت است که شما باید مانند خودتان بنویسید. اما لحن شما بسته به شرکتی که می‌خواهید برای آن درخواست بفرستید، متفاوت است. تحقیق در رابطه به شرکت پیش از ارسال درخواست در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، لحن نامه شما برای یک شرکت مشاوره‌ی حقوقی احتمالاً متفاوت از لحنی است که برای یک شرکت بازاریابی و تبلیغات به‌کار خواهید گرفت. در کل، یادتان باشد که رسمی اما در عین حال دوستانه بنویسید.

۴. نحوه نوشتن کاورلتر و بیان داستان خود در آن

نحوه نوشتن کاورلتر و بیان داستان خود در آن
۴. نحوه نوشتن کاورلتر و بیان داستان خود در آن

گفتن داستان‌های شغلی یک روش عالی برای نشان دادن مهارت‌های شما است و به مدیران استخدام در مورد شخصیت و سبک کاری شما بینشی دقیق ارائه خواهد داد. نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای به این صورت است که در آن از داستان‌های قانع‌کننده که باعث می‌شود رزومه‌ی شما برای همه قانع‌کننده باشد، استفاده کنید. هنگامی که به دنبال بیان توضیحات شغلی در قالب داستان هستید، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که مهارت‌های شما با الزامات شرکت موردنظر، مطابقت داشته باشد. برای درک عمیق‌تر موضوع به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید که شما متقاضی سمت مدیریت بازاریابی هستید و در توضیحات شغلی شما داشتن چندین سال تجربه‌ی بازاریابی، دانش عمیق نسبت به بازاریابی نوین و مهارت‌های ارتباطی قوی نیاز است. نحوه نوشتن کاورلتر یا نامه‌ی پوششی در چنین حالتی به این‌صورت است که شما باید در آن توضیح دهید که چگونه در نقش قبلی خود به عنوان مدیر بازاریابی، ظاهر شدید و چگونه از انتظارات فراتر رفتید. از توانایی آموزش همکاران جدید و شیوه‌ی مدیریت افراد بگویید. بیان چنین مهارت‌هایی اثبات می‌کند که شما استانداردهای ارتباطی و دانش بازاریابی لازم را دارا هستید. و اما درهرحال این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که صداقت تنها سیاست شما باشد؛ اگرمهارتی را نداشته باشید و آن را در کاورلتر خود به عنوان مهارت‌های خود ذکر کنید، زمانی‌که بخواهید از این مهارت در مصاحبه یا شغل استفاده کنید، دروغ شما آشکار می‌شود و عواقب منفی در پی خواهد داشت.

۵. از نوشتن عبارات اضافه و اطلاعات بی‌ربط خودداری کنید

یکی از نکات مهم دیگری که در رابطه با نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای باید به آن توجه داشته باشید این است که در این نامه‌ها از از نوشتن عبارات تکراری و اضافه و اطلاعات نامربوط، اکیداً خودداری نمایید. برای مثال نوشتن جملات همچون “سلام من… هستم. من یک رهبر جزئی نگرو کمال گرا، چند منظوره و … هستم و برای شرکت شما عالی هستم. ” به شانس شما برای دستیابی به موقعیت شغلی موردنظر لطمه خواهد زد. یادتان باشد که مدیران استخدام قرار است که رزومه‌های زیادی را بررسی کنند و نوشتن جملات و عبارات تکراری و اضافه، قطعاً برای آن‌ها خسته‌کننده خواهد بود. همچنین، از نوشتن اطلاعات نامربوط در متن نامه‌ی پوششی خودداری کنید. چرا که اطلاعات بی‌ربط می‌تواند خواننده را گیج و خسته کرده و باعث شود تا معرفی‌نامه‌ی شما مهم به نظر نرسد.

۶. نحوه نوشتن کاورلتر و نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری در کاورلتر
۶. نحوه نوشتن کاورلتر و نتیجه‌گیری

در بند پایانی کاورلتر با بیان یک نتیجه‌گیری مختصر و همچنین یک فراخوان به عمل، به نامه‌ی خود پایان دهید. نحوه نوشتن کاورلتر خوب و تاثیرگذار به این صورت است که نامه‌ی خود را با دلیلی برای تماس سازمان با شما به پایان برسانید. اما سخنان دیگری مثل “من برای تعیین مصاحبه با شما تماس می‌گیرم.” را اضافه نکنید. درعوض، اجازه دهید که علت تماس با شما مودبانه و روشن باشد. این نشان می‌دهد که شما برای ارائه‌ی اطلاعات بیشتر هیجان زده هستید و مشتاقانه منتظر صحبت با آن‌ها هستید.

سخن آخر

در این مقاله از سامانه استخدام چراغ، راجع به نحوه نوشتن کاورلتر خوب و حرفه‌ای صحبت کردیم و به توضیح نکات مهمی که در این زمینه باید رعایت کنید، پرداختیم. دقت داشته باشید که ارسال نامه پوششی یا کاورلتر همراه با رزومه در ایران چندان مرسوم نیست. با این همه، طی چند سال گذشته فیلد مرتبط با این گزینه در برخی فرم‌های استخدام دیده می‌شود و هستند شرکت‌هایی که در هنگام استخدام درخواست کاورلتر هم دارند. اما ارسال کاورلتر به همراه رزومه برای شرکت‌ها در دیگر کشورهای جهان امری کاملاً مرسوم و بعضاً اجباری است. بنابراین اگر شما قصد مهاجرت یا اشتغال در شرکتی بین‌المللی را دارید، حتماً همراه رزومه‌ی خودتان یک کاورلتر هم ارسال کنید. چراغ به‌عنوان پلتفرم آموزش و کاریابی در تلاش است تا با ارائه‌ی مطالب و دوره‌های آموزشی در رابطه با کار و سرمایه‌گذاری به شما برای موفقیت در این زمینه‌ها کمک کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید