به عنوان یک مشاور دیجیتال مارکتینگ حواستان به این اشتباهات باشد!

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۳ اسفند ۱۳۹۸
زمان مطالعه 7 دقیقه

بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) موضوعی است که در دنیای امروز به سرعت در حال تکامل و پیشرفت می‌باشد. بنابراین برای یک مشاور دیجیتال مارکتینگ که دائما در حال درگیری با قلمروهای غیرقابل کنترل می‌باشد، امکان اشتباه وجود دارد. استفاده‌ی نادرست از ابزارها و تاکتیک‌های جدید و گاهی هم طرز فکر غلط این مشاوران موجب پیدایش چنین اشتباهاتی خواهد شد. هرچند که تمام خطاهای موجود با هم برابر نیستند. اما چند اشتباه رایج در شغل بازاریابی اینترنتی وجود دارد که مانع از رشد کسب و کار شما خواهد شد. ما در این مقاله برخی از این موارد را برای شما بیان می‌کنیم و راه‌حل‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب از تکرار این اشتباهات بپرهیزید و تاثیر مثبت قابل توجهی را در نتایج کار خود ببینید.

وقتی مشاور دیجیتال مارکتینگ کاربران موبایل را فراموش می‌کند!

 وقتی مشاور دیجیتال مارکتینگ کاربران موبایل را فراموش می‌کند!
زمانی که مشاور دیجیتال مارکتینگ کاربران موبایل را فراموش می‌کند!

این روزها گوشی‌های هوشمند بخش اعظمی از زندگی بشر را به خود اختصاص داده‌اند که موبایل مارکتینگ هم جزئی از آن می‌باشد. طبق گزارشات اعلام شده بیش از ۳۵ میلیون ایرانی از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. همچنین اگر نگاهی به آمار و ارقام جهانی داشته باشید متوجه خواهید شد که نسبت کاربران موبایل به کاربران دسکتاپ، ۶۴٪ به ۳۶٪ می‌باشد. این آمار خیره کننده نشان می‌دهد که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ موفق نباید از مبحث موبایل مارکتینگ در امر بازاریابی اینترنتی غافل شود. در این روش همچون بازاریابی اینترنتی از کمپینهای مختلفی استفاده می‌شود. این کمپینها شامل حضور در صفحات نتایج موتورهای جستجو، ترافیک وب سایت، بلاگ یا صفحات شبکه‌های اجتماعی، تعامل مستقیم با کاربران و نرخ تبدیل کاربر به مشتری می باشد.

اگر تا به حال اقدامی برای توسعه‌ی استراتژی موبایل نداشته‌اید، می‌توانید برنامه‌ای خاص را برای ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در نظر بگیرید. پس از آن به برقراری ارتباط محتوای سازگار با موبایل‌ها اقدام نمایید. محتوایی که بهبود بخش روابط شما با مخاطبان باشد. فراموش نکنید که سئو در روند موبایل‌ مارکتینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. همچنین یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید مطمئن شود که وبسایت شما با انواع مختلف موبایل‌ها سازگاری دارد. برای چنین کاری نیاز به طراحی واکنش‌گرا یا Responsive دارید. علاوه بر این‌ها طراحی رابط کاربری حرفه‌ای و دقت در جایگذاری عکس‌ها، دکمه‌ها، لینک‌ها و… بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

اهمیت ندادن مشاور دیجیتال مارکتینگ به پرسونای مخاطب

هر کسب و کاری نیاز به شناخت مخاطبین، مشتریان، خریداران، مصرف‌کنندگان و دیگر افراد مرتبط با کسب و کار خود دارد. عدم شناخت مخاطب در هر کسب و کاری باعث می‌شود تا تبلیغات و اقدامات مختلف به نحو مطلوبی انجام نپذیرند. مقصود از پرسونا یعنی مهم‌ترین پارامتر و ابزاری که با روش‌های مختلف به هر کسب و کار کمک می‌کند تا شناخت دقیق‌تری نسبت به مخاطبان حاصل شود. بنابراین اگر یک مشاور دیجیتال مارکتینگ بر چنین امر مهمی تسلط نداشته باشد، نمی‌تواند به درک بالایی از مخاطبین خود برسد. منظور از شناخت مخاطب کسب اطلاعاتی همچون نوع رفتار آنها در فرآیند خرید، اهداف شخصی آنها و تمام عوامل موثری که در ساختن محتوای فوق‌العاده توجه آنها را به برند شما جلب خواهد کرد، می‌باشد. سرمایه‌گذاری برای زمان توسعه‌ی پرسونا ارزش فراوانی برای تیم تولید محتوا فراهم می‌کند. اینکار در کنار آگاهی داشتن کارشناسان دیجیتال مارکتینگ از داده‌های آماری جمعیت معنا پیدا می‌کند.

بی‌توجهی مشاور دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی ایمیلی

 بی‌توجهی مشاور دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی ایمیلی
توجه نکردن مشاور دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی ایمیلی

چشم‌پوشی از بحث بازاریابی ایمیلی اشتباه بزرگی است که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند مرتکب شود. نحوه‌ی صحیح ایمیل مارکتینگ به این صورت می‌باشد که با استفاده از ایجاد صفحات فرود (landing Page) ایمیل بازدیدکنندگان را دریافت نمایید. اهمیت این موضوع به اندازه‌ای است که در برخی سایت‌های معتبر چندین برنامه‌نویس برای ایجاد صفحات فرود قدرتمند تلاش می‌کنند. پس از آنکه اطلاعات ایمیلی مخاطبان دریافت شد می‌توان در بازه‌های زمانی منظم به آنها ایمیل‌هایی راجع به برند ارسال نمود. البته این ایمیل‌ها صرفا فروش کالای شما نمی‌باشند. بلکه ایمیل‌های آموزشی، فایل‌های رایگان و مختلفی هستند که برای افراد ارسال می‌شوند که در نهایت منجر به فروش می‌شود. قسمت بسیار مهمی که ایمیل مارکتینگ را از اسپمینگ جدا می‌کند، این است که اجازه دهید هر زمان که کاربر مایل است بر روی دکمه‌ی لغو عضویت کلیک کند. در غیر این صورت ایمیل‌های ارسالی به عنوان اسپم شناخته می‌شوند.

عدم افزایش اصولی فالوورهای شبکه‌های اجتماعی

اینکه یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای بتواند تعداد فالوورهای شبکه‌های اجتماعی را در حد ایده‌آل افزایش دهد، در واقع توانسته چهره‌ای جذاب و حرفه‌ای برای برند شما ایجاد نماید. البته باید حواستان باشد که شبکه‌های اجتماعی روز به روز هوشمندتر می‌شوند. به طوریکه فالوورهای جعلی از واقعی به راحتی قابل شناسایی هستند. بنابراین یک مشاور دیجیتال مارکتینگ توانمند موظف است تا حسابی را طراحی نماید تا از افراد واقعی تشکیل شده باشد. با انجام اینکار می‌توانید علاوه بر بالا بردن تعاملات خود، اعتماد لازم از طرف کاربران را نیز کسب نمایید.

فراموش کردن دو سویه بودن تعاملات در شبکه‌های اجتماعی

 فراموش کردن دو سویه بودن تعاملات در شبکه‌های اجتماعی
فراموش کردن دو جهت بودن تعاملات در شبکه‌های اجتماعی

اشتباه بزرگی که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند مرتکب شود، این است که فراموش نماید شبکه‌های اجتماعی مکانی هستند برای بحث، برقراری تعامل و ایجاد مکالمه. هرگز نباید ماهیت اصلی این فضا را فراموش کرد و آن را با مکانی برای انتشار و ارسال‌های گروهی اشتباه گرفت. سوال و پرسش با کاربران در شبکه‌های اجتماعی موجب می‌شود تا رابطه‌ای عمیق میان شما و آنها شکل گیرد. این امر موجب می‌شود تا مخاطبان شما به مشتریان بالقوه و دائمی شما تبدیل شوند. هچنین باید از پست گذاشتن بی هدف و بیهوده در شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کرد. ساختن محتواهای مفید و تاثیرگذار موجب افزایش تعامل مخاطبان با شما خواهد شد. همچنین با این کار بر ارزش‌های خود خواهید افزود و کاربران را مجاب به انجام فعالیت‌های خاص خواهید کرد.

برنامه‌ریزی ضعیف یک مشاور دیجیتال مارکتینگ

اگر یک مشاور دیجیتال مارکتینگ نتواند از یک برنامه‌ی مدون و استراتژی متمرکز در این زمینه استفاده کند، کسب و کار شما را به زمین خواهد زد. چرا که این اشتباه یقینا زمان، پول و فرصت بسیاری را از شما زایل خواهد کرد. قبل از سرمایه‌گذاری واقعی در این زمینه باید بازار خود را به خوبی بشناسید. یک برند باید شناخت درستی از رقبا، مشخصات فردی مشتریان، محصولات و کانال‌های کنونی مرتبط با بازار خود داشته باشد. شما باید به خوبی بدانید که هدف شما از دیجیتال مارکتینگ چیست. مثلا شاخص عملکردی شما برای سنجش میزان موفقیت چقدر است. یا اینکه بدانید کل بودجه‌ی بازاریابی شما چقدر است و بر اساس آن برنامه‌ریزی نمایید. دقت کنید که در صورت داشتن بودجه‌ی اندک بسیار هوشمندانه عمل نمایید.

عدم توجه به امتیازات محصول و برند موجب کاهش فروش خواهد شد!

 عدم توجه به امتیازات محصول و برند موجب کاهش فروش خواهد شد!
اهمیت ندادن به امتیازات محصول و برند موجب کاهش فروش خواهد شد

اگر نتوانید شاخصه‌های برند خود را به مخاطبان و کاربران نشان دهید، یقینا در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از آنها را از دست خواهید داد. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای در نمایش امتیازات محصول و برند نسبت به سایر رقبا، استادانه عمل خواهد کرد. اگر اطلاعات درست و دقیقی را از محصولات خود به مخاطبان ارائه دهید در واقع به آنها کمک کرده‌اید تا بتوانند انتخاب درستی داشته باشند. موتورهای جستجو همچون گوگل محصولات را بر اساس قیمت و ویژگی‌های شاخص به کاربان نمایش می‌دهند. بنابراین معرفی وجه تمایزات محصولات کمک بسیار بزرگی به برند شما خواهد کرد.

اهمیت ندادن مشاور دیجیتال مارکتینگ به سئوی سایت

سئو یا همان بهینه‌سازی سایت یکی از وجوه بسیار مهم بازاریابی دیجیتال می‌باشد. از آنجایی که گوگل تمام قوانین و تاکتیک‌ها را مخفی نگه می‌دارد، هرگز آنها را به صورت عمومی انتشار نمی‌دهد. بنابراین این خود ما هستیم که ملزم به تعیین اهداف قابل دسترسی برای موفقیت احتمالی مشتریان خود هستیم. از روش‌های غیر اصولی برای بالا نگه داشتن رتبه‌ی وب‌سایت در نتایج گوگل خودداری نمایید. چرا که این امر در آینده موجب بروز مشکلاتی برای کسب و کار شما خواهد شد. مشکلاتی همچون دریافت پنالتی از گوگل و حتی حذف شدن URL وب سایت شما از این موتور جستجوی قدرتمند را جدی بگیرید. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید بداند که ۹۰ روز برای بهینه‌سازی سایت بسیار سخاوتمندانه است اما ۱۸۰ روز واقع گرایانه. البته تمام این‌ها با توجه به کلمات کلیدی و میزان رقابت برای آنها تعیین می‌شوند.

هماهنگ نبودن اهداف مارکتینگ و فروش موجب شکست خواهد شد!

هماهنگ نبودن اهداف مارکتینگ و فروش موجب شکست خواهد شد!
اهداف مارکتینگ و فروش باید هماهنگ باشد

اینکه واحد بازاریابی تنها در پی افزایش آگاهی از برند بوده و تنها شاخص مهم واحد فروش نیز میزان فروش محصول باشد، اشتباه بزرگی است. دو واحد بازاریابی و فروش در سازمان‌ها باید همسو با یکدیگر در جهت پیشبرد اهداف بازاریابی دیجیتال گام بردارند. یکی از مهم‌ترین این اهداف جلب رضایت مشتریان می‌باشند. اگر رضایت مشتریان را به عنوان یک استاندارد برای هر دوی این واحدها در نظر بگیریم، زمانیکه رسیدن به آن استاندارد محقق شود آنها به هدف خود رسیده‌اند. بنابراین یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای جلوگیری از بروز چالش‌های ناشی از عدم هماهنگی واحدهای بازاریابی و فروش، باید به این موضوع دقت ویژه‌ای داشته باشد.

سخن آخر

در این مطلب راجع به برخی از اشتباهات رایج که ممکن است از سوی یک مشاور دیجیتال مارکتینگ ایجاد شود صحبت کردیم. فراموش نکنید که حتی اگر از بهترین نیروها در زمینه‌ی استخدام دیجیتال مارکتینگ نیز استفاده نمایید، ممکن است آنها هم مرتکب اشتباه شوند. پس بروز چنین اشتباهاتی در بازاریابی دیجیتال اجتناب‌ ناپذیر است. همان اندازه که استراتژ‌ی‌های صحیح در دیجیتال مارکتینگ موجب رونق کسب و کار شما خواهد شد، انجام برخی اشتباهات استراتژیک در این فرآیند نیز می‌تواند برای شما زیان‌های هنگفتی به بار آورد. چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین سامانه کاریابی، آموزش و استخدام در ایران به شما توصیه می‌کند تا همواره با به روز کردن آگاهی و دانش خود از بروز چنین اشتباهاتی در امر بازاریابی دیجیتال خودداری نمایید. با توجه به کثرت تعداد مشتریان، بهترین راه این است که همواره تلاش کنید تا اطلاعات خود را نسبت به برندهای مختلف افزایش دهید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید