تاثیر بازاریابی اینترنتی برای موفقیت در کسب و کارها

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۶ بهمن ۱۳۹۸
زمان مطالعه 9 دقیقه

بازاریابی اینترنتی! سال‌ها پیش، تعداد بازارها و تنوع کالاها آنقدر محدود بودند که مردم به خوبی می‌دانستند چه چیزی را باید از کدام مغازه تهیه نمایند. در آن زمان هیچکس از زرق و برق ویترین‌ها و گشتن در تمام بازارهای یک شهر دچار سردرگمی نمی‌شد. اما این روزها به قدری با گوناگونی محصولات تولیدی و بازارهای فروش مواجه هستیم که صاحبان مشاغل برای تداوم فعالیت‌ خود در این بازار شلوغ ملزم به رعایت اصول و تکنیک‌های خاصی هستند. در این میان یکی از مهم‌ترین مسائل پس از راه‌اندازی هر کسب و کاری، فرآیند جلب و حفظ مشتریان می‌باشد. در اصطلاح، چنین پروسه‌ای را بازاریابی یا مارکتینگ می‌گویند.

البته همزمان با رشد گسترده‌ی اینترنت و فناوریهای دیجیتال، کسب و کارها نیز کم‌کم رنگ و بوی سنتی خود را از دست داده‌اند. به طوریکه امروزه اکثر آنها مایل به حضور در فضاهای اینترنتی و آنلاین هستند. به طبع، وجود چنین فضایی برای کسب و کارها نوع جدیدی از مارکتینگ به نام بازاریابی اینترنتی را می‌طلبد. با این مطلب از سایت استخدامی چراغ همراه باشید.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست
معنی بازاریابی اینترنتی

وقتی پای صحبت از بازاریابی اینترنتی به میان می‌آید، یعنی قصد داریم از طریق کانال اینترنت و فضای مجازی به بازاریابی بپردازیم. در این نوع از بازاریابی، پیش از هر چیزی به یک وب‌سایت و یا اپلیکیشن نیاز دارید. پس از آن مهم‌ترین وظیفه‌ی شما، تلاش برای افزایش مخاطبان و بازدیدکنندگان این و‌ب‌سایت می‌باشد. یک مدیر بازاریابی دیجیتال با به کار بستن برنامه‌ریزی‌های صحیح در این زمینه، قطعا این امر را محقق خواهد ساخت.

استراتژ‌ی‌های جذب مخاطب در بازاریابی اینترنتی

استراتژ‌یهای جذب مخاطب
مفهوم استراتژ‌ی‌های جذب مخاطب در بازاریابی اینترنتی

در دیجیتال مارکتینگ همانند بازاریابی سنتی دو استراتژی کاملا متفاوت و مجزا برای جذب مخاطبان وجود دارد. در ادامه هر یک از آنها را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد:

۱. استراتژی رانشی

در این روش از بازاریابی اینترنتی قصد داریم تا پیام خود را به گوش تعداد گسترده‌ای از مخاطبان برسانیم. این کار با ارسال ایمیل‌های انبوه، نمایش بنر در سایت‌های پربازدید و قرار دادن تبلیغات خریداری شده در سایت‌های جستجو با پرداخت هزینه، انجام می‌شود.

۲. استراتژی کششی

هدف از این نوع استراتژی بازاریابی اینترنتی تمرکز بر این امر است که مشتری بتواند ما را پیدا کند. شرکت به جای آنکه خود را به مخاطبان تحمیل کند، سعی در ترغیب مشتریان به یافتن و خرید محصولات سازمان می‌نماید. موارد زیر از جمله اقداماتی هستند که در این روش می‌توان انجام داد:

  • بکارگیری تکنیک‌های Rss و خبرنامه برای ابلاغ گزارشات و اخبار سازمان به سیل عظیمی از مخاطبان
  • برگزاری وبینارهای متنوع و جذاب؛ وبینارها همان سمینارهای آنلاین هستند که به صورت زنده و تعاملی در یک زمان مشخص اجرا می‌شوند.
  • با بهینه‌سازی وب‌سایت و بالا بردن رتبه‌ی آن در موتورهای جستجو، محتواهای خود را هر چه بهتر و سریعتر در اختیار مخاطبان قرار دهید.
  • قرار دادن اطلاعاتی در اختیار مخاطبان در زمینه‌ی معرفی خدمات و محصولات سازمان می‌باشد. استفاده از وبلاگ‌ها‌، مقالات، ایبوک‌ها و فایل‌های ویدئویی جذاب و آموزشی، در این حوزه بسیار کمک‌ کننده است.

کدام استراتژی در بازاریابی اینترنتی کارآمدتر است؟

کدام استراتژی کارآمدتر است
استراتژی های کارآمد در بازاریابی اینترنتی

در استراتژی رانشی، میزان هزینه‌ی مصرفی تقریبا سنگین است و همچنین تجزیه و تحلیل نتایج آن دشوار می‌باشد. علاوه بر اینها کارایی و بازدهی آن، نسبتاَ پایین است. اما از آنجایی که در استراتژی کششی امکان کشف کسب و کار برای مخاطب فراهم است، اشتیاق و علاقه‌ی آنها برای خرید بالاتر می‌رود. لذا امر بازاریابی اینترنتی در این شیوه بسیار موثرتر می‌باشد.

ارکان لازم برای راه‌اندازی یک کمپین موفق بازاریابی اینترنتی

ارکان لازم برای راه‌اندازی یک کمپین موفق بازاریابی اینترنتی
موارد لازم برای راه‌اندازی یک کمپین موفق بازاریابی اینترنتی

برای آنکه کمپین دیجیتال مارکتینگ (به صورت کششی) به پیروزی دست یابد، ایجاد سه رکن اساسی در این زمینه ضروری می‌باشد. در ادامه، هر یک از این موارد مهم را بررسی خواهیم نمود:

۱.خلق محتوای جذاب

محتوای جذاب و مفیدی که حاوی اطلاعات جدیدی برای حل مشکلات و چالش‌های موجود باشد، هسته‌ی اصلی یک کمپین موفق بازاریابی اینترنتی است. شما ملزم به ایجاد محتوایی هستید که مخاطبان نه تنها به آن علاقه داشته باشند، بلکه موضوعی مرتبط با نیازهای آنها باشد. برای مثال ارائه‌ی محتواهای متنی، ویدئویی و صوتی که حاوی داده‌های مفیدی از صنعت و تجارت شما باشد. این محتواها معمولا به صورت رایگان عرضه می‌شوند.

۲. بهینه‌سازی سایت (SEO)

بهینه‌سازی یک سایت منجر به افزایش رتبه (Rank) سایت در موتورهای جستجو همچون گوگل می‌شود. بنابراین مخاطبان بسیار سریع و راحت می‌توانند به وب‌سایت شما دست یابند و ترافیک ورودی آن بالا می‌رود. به طور کلی، بهینه‌سازی دو بخش دارد:

بهینه‌سازی صفحات سایت (on-page)؛ که در آن پیج‌های مربوطه به گونه‌ای طراحی می‌شوند که جویندگان آسان‌تر بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. توجه به کلمات کلیدی در این حوزه بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

بهینه‌سازی خارج از سایت (off-page)؛ در واقع استفاده از لینک‌های با کیفیت بیرونی که از بازدید بالایی برخوردار هستند برای ارتقای رتبه‌ی سایت به صفحه‌ی اول نتایج جستجوی گوگل.

۳. حضور در رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک عامل تقویت کننده برای ارسال پیام و محتوا به مخاطبان می‌باشند. تاثیر بی‌نظیر این رسانه‌ها برای کمک به دیده ‌شدن وب‌سایت‌ها، امری انکار ناپذیر است. وقتی مطلبی را در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاریم، موجب افزایش اعتبار و ترافیک سایت می‌شود. اما این موضوع چطور اتفاق می‌افتد؟ اول از همه مطالب و حتی تصاویر و فیلم‌های برگزیده مرتبط با خدمات و محصولات یه سازمان، در کانال‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. سپس لینک‌های متنوعی از صفحات مختلف یک وب‌سایت، در کنار این مطالب قرار می‌گیرند. اینکار موجب رشد بازدید مخاطبان از وب‌سایت شما می‌شود.

۴. استفاده از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی

ارسال خبرنامه‌ها و ایمیل‌هایی حاوی مطالب سودمند برای مخاطبان با استفاده از افزونه‌ها و سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، امکان‌پذیر خواهد بود. پس از دسترسی به ایمیل بازدیدکنندگان به شیوه‌هایی، در فواصل زمانی منظم برای آنها ایمیل ارسال نمایید. دقت داشته باشید که نرم‌افزارهای پیشرفته و اتوماسیون در این زمینه وجود دارند، که ایمیل‌ها را با توجه به علاقه‌مندی مخاطبان به آنها خواهند فرستاد. ارسال ایمیل‌های خاص به هر فرد، متناسب با علایق او به پیشبرد اصولی بازاریابی اینترنتی کمک شایانی خواهد نمود. استفاده از چنین نرم‌افزارهای قابل نصب و با ارزشی در جلوگیری از ایجاد ایمیل‌های اسپم، مفید خواهد بود.

ویژگی‌های یک وب‌سایت موفق در بازاریابی اینترنتی

ویژگی‌های یک وب‌سایت موفق در بازاریابی اینترنتی
ویژگی‌های وب‌سایت های موفق در بازاریابی اینترنتی

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، اولین و مهم‌ترین عنصر کلیدی در بازاریابی اینترنتی ایجاد یک وب‌سایت مناسب است. مدیر بازاریابی باید به اجرای تمام جنبه‌های لازم برای ایجاد یک وب‌سایت ایده‌آل و مخاطب پسند، اهتمام ورزد. مختصات‌های لازم برای ایجاد یک وب‌سایت موفق به طور خلاصه در زیر آمده‌اند:

۱. صفحه‌ی اول (Home Page) حرفه‌ای

حتما شنیده‌اید که می‌گویند اولین برخورد شما در یک ملاقات خیلی مهم است. حتی با گذشت چندین سال، ظاهر و برخورد اولیه‌ی شما هرگز از ذهن مخاطبتان پاک نخواهد شد. تاثیر صفحه‌ی اول یک وب‌سایت در جذب مخاطبان و بازدیدکنندگان برای بازاریابی اینترنتی نیز دقیقا به همین شکل است. البته منظور وجود یک گرافیک پیچیده یا انیمیشن خاص نیست. بلکه مقصود، طراحی یک Home Page زیبا، ساده و اصولی با رعایت استانداردهای روز است. نکته‌ی مهمی که در این بحث مطرح است، پیاده‌سازی سایت به صورت رسپانسیو (Responsive) است. یعنی سایت شما در کامپیوتر‌های دسکتاپ، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند، به خوبی قابل مشاهده بوده و با آنها مطابقت کامل داشته باشد.

۲. وب‌سایت بهینه

پیش از این راجع به بهینه‌سازی درست و اصولی وب‌سایت‌ها برای بازاریابی اینترنتی توضیحاتی را ذکر کردیم. تنها نکته‌ای را که در این بخش، پیرو مباحث قبلی باید بیان کرد میزان تاثیر هر کدام از روش‌های بهینه‌سازی برای ترفیع رتبه‌ی سایت است. تاثیر بهینه‌سازی صفحات (On-Page) برای دیده شدن سایت در صفحات اول نتایج جستجو، ۲۵ درصد است. سهم بهینه‌سازی خارج از سایت (Off-Page) نیز در این زمینه ۷۵ درصد می‌باشد.

۳. جمع‌آوری اطلاعات بازدیدکنندگان

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که از مراجعه‌کنندگان به وب‌سایت می‌توان دریافت نمود، آدرس ایمیل آنهاست. چرا که با استفاده از این آدرس‌ها، می‌توان به صورت مداوم با مخاطبان برای بازاریابی اینترنتی در ارتباط بود. در این صورت امکان معرفی دائمی خدمات و محصولات جدید به آنها مهیا خواهد شد. البته افراد معمولا حاضر به ارائه‌ی اطلاعات خود به دیگران نیستند. در این حالت می‌توان با در قرار دادن گزارشات با ارزش مرتبط با صنعت خود و یا مایحتاج مخاطبان برای دانلود در سایت، ایمیل اشخاص را را دریافت نمود. به این شکل که آنها برای دانلود فایل‌های Pdf، پادکست‌ها و ویدئوهای موجود، ابتدا ایمیل خود را وارد نمایند. یا اینکه شرط دانلود رایگان فایل‌ها، عضویت در سایت باشد. فراموش نکنید که مطالب و گزارشات مذکور باید مفید و کاربردی باشند. با انجام این کار در حقیقت، وابستگی موثری در مخاطب نسبت به خودمان ایجاد خواهیم کرد.

۴. داشتن صفحات فرود (Landing pages)

جهت دریافت فایل‌ها و یا محصولات، افراد با کلیک کردن بر روی تصویر مربوطه برای دانلود به صفحه‌ی جدیدی به نام صفحه فرود هدایت می‌شوند. صفحه فرود (Landing page)، صفحه‌ای ساده و متشکل از بخش‌های مختلفی است. شرح مختصری از خدمات و محصولات صنعت شما به همراه توضیحاتی از مزایای محصول و یک ویدئوی کوتاه مرتبط در این صفحه درج شده است. قسمت مهمی که در این صفحات وجود دارد، کادر مربوط به دریافت ایمیل و یا شماره ‌تماس مخاطبان می‌باشد. این ایمیل و یا شماره تماس همانطور که در بخش قبلی عنوان شد، برای دسترسی راحت‌تر به مخاطبان با هدف بازاریابی اینترنتی استفاده می‌شود.

۵. امکان آنالیز سایت و گزارش‌گیری از آن

به عنوان یک طراح سایت برای بازاریابی اینترنتی بسیار مهم است که بدانیم رفتار بازدیدکنندگان وب‌سایت چگونه است؟ آیا آنها با دیدن صفحه‌ی اول، سایت را ترک می‌کنند یا به مطالب ما نیز علاقه‌مند هستند؟ کدام مطالب در سایت ما جذاب‌تر بوده و با استقبال بیشتری روبرو شده؟ توسط گوگل و برخی سایت‌های معتبر دیگر امکان‌ آنالیز وب‌سایت شما فراهم است که پاسخ تمام سوالات مذکور را با این روش خواهید یافت. البته نرم‌افزارهای موثر و قابل نصبی هم در این زمینه در دسترس هستند.

مراحل بازاریابی اینترنتی

 موفقیت در بازاریابی اینترنتی
مراحل موفقیت در بازاریابی اینترنتی

برای بازاریابی اینترنتی به صورت کششی، چهار گام وجود دارد که با انجام آنها می‌توان به نحو احسن اینکار را انجام داد. این مراحل را به ترتیب در زیر آورده‌ایم:

۱. جذب بازدیدکنندگان

در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که دلیلی برای جذب مخاطبانی که هیچ علاقه و اشتیاقی به خدمات و محصولات ما ندارند، وجود ندارد. هدف اصلی در این مرحله از بازاریابی اینترنتی جذب افرادی به سایت است که در آینده به مشتریان و طرفداران ما تبدیل شوند. برای پیروزی در این گام، می‌بایست مخاطبان خود را شناسایی نمایید. بدانید که محصولات شما برای کدام دسته از افراد مناسب است. سپس با هدایت این افراد به سایت خود، آنها را به بازدیدکنندگان دائمی مبدل نمایید. با رعایت کلمات کلیدی مناسب و تولید محتواهای جذاب در وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی، به تعامل و گفتگوی متقابل با مخاطبان بپردازید. با اشتراک مطالب در انجمن‌ها و تالارهای گفتگو، قطعا پیام شما به گوش مخاطبان مورد نظرتان خواهد رسید و آنها را جذب خواهد نمود.

۲. تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه

پس از ایجاد ترافیک مفید در وب‌سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان، نوبت به تبدیل آنها به مشتریان بالقوه می‌رسد. به وسیله‌ی ایمیل‌های دریافتی از بازدیدکنندگان (با رضایت خودشان) توسط شیوه‌هایی که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، ارتباط خود را با آنها ادامه خواهیم داد. در این حالت می‌توان گفت که بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه برای ما تبدیل شده‌اند.

۳. تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران و مشتریان بالفعل

با استفاده از امکاناتی که برای آنالیز وب‌سایت وجود دارد، می‌توانید ایمیل‌هایی را به مشتریان متناسب با نیازهای آنها ارسال نمایید. با انجام این مرحله از بازاریابی اینترنتی، آنها را به خرید از محصولات خود تشویق خواهید نمود. همچنین اینکه بدانیم کدام کمپین‌ها و خدمات ما با ترافیک بیشتری روبروست، به ما کمک می‌کند تا به تقویت آنها بپردازیم.

۴. تبدیل خریداران به طرفداران

تا قبل رسیدن به این گام از بازاریابی اینترنتی در واقع شما فرآیند جذب مشتری را به خوبی انجام داده‌اید. آنچه که بعد از این مهم است، اقدام به حفظ مشتریان می‌باشد. مطمئن باشید مشتریانی که از خرید محصولات شما راضی بوده‌اند، در آینده به عنوان مبلغان و طرفداران شما ظاهر خواهند شد. ارسال ایمیل‌ها و خبرنامه‌های مفید خود را برای این افراد، مقتدرانه‌تر از قبل ادامه دهید.

سخن آخر

اگر فارغ‌التحصیل رشته‌های بازاریابی از دانشگاه‌های معتبر کشور هستید، به آموخته‌های آکادمیک خود اکتفا نکنید. عناصر مهم در بازاریابی را با توجه به نیاز روز جامعه بشناسید. شاید مباحثی را که امروز در این مقاله خواندید، تا چند سال آینده نتوانید همین‌ها را برای بازاریابی اینترنتی موفق به کار بندید. دنیا در حال پیشرفت است. اطلاعات خود را مطابق با مسائل روز جهان بروز نمایید. چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین سامانه استخدام، کاریابی و آموزش در ایران به شما پیشنهاد می‌کند تا داستانهای بازاریابی واقعی را برای موفقیت بیشتر مطالعه فرمایید و از آموزشهای مارکتینگ استفاده نمایید. سایت معتبر انجمن بازاریابی آمریکا، مملو از بهترین و جدیدترین داستانهای بازاریابی برای شما علاقمندان است. خواندن تجارب افراد موفق در این عرصه، چراغی را برای توفیق حتمی شما در آینده در ذهنتان روشن خواهد نمود!

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید