تصمیم گیری وزارت بهداشت در خصوص آزمون برد و گواهینامه تخصصی

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۵ مرداد ۱۳۹۹
زمان مطالعه 2 دقیقه

چراغ به اطلاع می‌رساند که بنا به گفته مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت، اختیارات ویژه‌ای به گروه‌های آموزشی و دانشگاه‌ها داده خواهد شد تا با مدل‌ ساده ابلاغی معاونت آموزشی، افراد واجد شرایط فارغ‌التحصیلی را طی ۲-۳ هفته آینده معرفی و در صورت شروع خدمات، واجد دریافت گواهینامه تخصصی خواهند بود. آزمون گواهینامه و دانشنامه طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده قبلی در انتهای شهریور ماه برگزار خواهد شد. تمامی افراد علاقمند به شرکت در آزمون دانشنامه مطابق روال اعلام شده قبلی در امتحان مذکور شرکت خواهند کرد.

متن کامل خبر:

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف زمان برگزاری آزمون برد و گواهینامه تخصصی داوطلبان سال ۹۹ از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.
دکتر اسماعیل ایدنی در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیم‌گیری وزارت بهداشت در خصوص آزمون برد و گواهینامه تخصصی داوطلبان سال ۹۹ اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا در کشور و نیاز بخش درمان به تامین نیروهای متخصص در اولین فرصت ممکن و با لحاظ این نکته که استانداردهای آموزشی تا حد امکان مد نظر باشد، پس از رایزنی‌های گسترده و نظرخواهی از افراد صاحب نظر در حوزه آموزش تخصصی و تعامل با معاونتهای مختلف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصمیماتی در خصوص زمان برگزاری این آزمونها مصوب شد.
وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تصمیمات فوق اختیارات ویژه‌ای به گروه‌های آموزشی و دانشگاه‌ها داده شود تا با مدل‌ ساده ابلاغی معاونت آموزشی افراد واجد شرایط فارغ‌التحصیلی را طی ۲-۳ هفته آینده معرفی و در صورت شروع خدمات واجد دریافت گواهینامه تخصصی خواهند بود.
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: آزمون گواهینامه و دانشنامه طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده قبلی در انتهای شهریور ماه برگزار خواهد شد و افرادی که براساس معیارهای بند ۱ این بخشنامه واجد شرایط دریافت گواهینامه تخصصی نشدند طبق روال قبل می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین تمامی افراد علاقمند به شرکت در آزمون دانشنامه مطابق روال اعلام شده قبلی در امتحان مذکور شرکت خواهند کرد.
دکتر ایدنی گفت: در این فاصله معاونت درمان وزارت بهداشت تمهیداتی خواهد اندیشید که فارغ‌التحصیلان معرفی شده محل خدمتشان مشخص شده و توزیع شوند. افرادی که خود را به سرعت به محل خدمت تعیین شده معرفی نموده و طرح خود را شروع کنند در امتحانات شفاهی دانشنامه از مزیتهایی بهره‌مند خواهند شد.
وی در پایان اظهار کرد: آزمون گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی نیز طبق برنامه‌ریزی قبلی برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

برای داشتن پروفایل در چراغ و بهره‌مندی از آموزشهای آنلاین تخصصی و هزاران آگهی شغلی از سراسر کشور در رشته‌های مختلف اینجا کلیک نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید