تعیین تکلیف استخدام رسمی فرزندان ایثارگران

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۲۷ مهر ۱۳۹۹
زمان مطالعه 1 دقیقه

نمایندگان مجلس در جلسه علنی یکشنبه ۲۷ مهر ایراد شورای نگهبان به استخدام فرزندان ایثارگران را بررسی کرده و برای تامین نظر این نهاد به استفساریه‌ای در این خصوص رای دادند.

متن خبر:

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه ۲۷ مهر و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در مورد طرح استفساریه تبصره یک بند «ذ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه اعاده شده از شورای نگهبان و برای تامین نظر این نهاد به آن رای دادند.
بر اساس قانون بایستی دو سوم از نمایندگان به این استفساریه رای می‌دادند این در حالی است که ۲۴۰ نماینده در صحن پارلمان حاضر بوده و در نهایت به این استفساریه رای مثبت دادند.
بر همین اساس ایثارگران و فرزندان آنها که تاکنون با شرایط استخدامی شرکتی و قرارداد خرید معین در خدمت دستگاه‌های اجرایی بودند اما سازمان امور استخدامی کل کشور امکان تبدیل وضعیت به استخدام رسمی را نمی‌‌داد با هماهنگی صورت گرفته با شورای نگهبان امکان استخدام رسمی و تبدیل وضعیت را پیدا خواهند کرد.
آن دسته از ایثارگران و فرزندان آنها که تا برنامه پنجم توسعه در دستگاه‌های اجرایی به کارگیری شدند به استخدام رسمی درآمده و آن دسته از ایثارگران و فرزندان آنها که در طول برنامه ششم توسعه در این دستگاه‌ها به کارگیری شده تعیین تکلیف آنها منوط به تغییرات لازم در بودجه سنواتی به دلیل بار مالی آن خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

با داشتن پروفایل در سایت استخدامی چراغ از امکانات استخدامی و آموزشی آن بهره‌مند شوید.

برای ساخت پروفایل اینجا کلیک نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید