جزئیات طرح نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف استخدام نیروهای آموزش و پرورش

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۱۳ دی ۱۴۰۰
زمان مطالعه 2 دقیقه

بررسی طرح تعیین تکلیف استخدام نیروهای آموزش و پرورش در دستورکار جلسات این هفته کمیسیون آموزش قرار دارد.
دستورکار جلسات هفته جاری اعضای کمیسیون آموزش و پرورش اعلام شد که بر اساس آن بررسی گزارش کمیته آموزش و پرورش در خصوص«طرح تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش»، «طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان»، «طرح ساماندهی و تامین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش»، «طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش»، «طرح الحاق تبصره ۱۱ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی»، «طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد.
جزئیات طرح نمایندگان برای تعیین تکلیف استخدام نیروهای آموزش و پرورش
طرح تعیین تکلیف استخدام نیروهای آموزش و پرورش با بیش از ۷۰ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده و برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شده است.
با اشاره به انواع گسترده همکاری‌‌ معلمان با وزارت آموزش و پرورش، ضرورت ساماندهی نیروی انسانی در این وزارتخانه و تعیین تکلیف استخدام معلمان امری لازم بود که این طرح در این راستا تدوین شده است.
بر اساس این طرح، آموزش و پرورش مکلف است ظرف ۵ سال نیروهای مورد نیاز خود را با جزئیات احصا کند و سازمان امور استخدامی نیز موظف به فراهم کردن شرایط برای بستر استخدامی این نیروها است.
همچنین در طرح مذکور تاکید شده که دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تنها مبادی ورود معلم به آموزش و پرورش است؛علاوه بر این در این طرح آمده است که حداقل ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان با طی دوره ۴ ساله تامین شوند و مابقی نیز از طریق آزمون ذیل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب شوند و باید یک دوره یکساله در این ۲ دانشگاه بگذرانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پروفایل در چراغ و بهره‌مندی از امکانات استخدامی و آموزشی

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید