جزییات استخدام ۳۹هزار نفر در وزارت بهداشت

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
زمان مطالعه 1 دقیقه

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: از مباحث دیگر افزایش تعداد همکاران وزارت بهداشت و تقویت نظام شبکه و نظام بیمارستانی و استخدام همکاران در بخش درمان و خصوصا پرستاری است. به طوری‌‌که طی دو سال ۹۸ و ۹۹ موفق شدیم ۵۲ هزار مجوز استخدامی را دریافت کنیم. این درحالی است که استخدام وزارت بهداشت از سال ۹۲ تا ۹۶ سالی هفت هزار نفر اضافه شده است، اما در دو سال گذشته به طور متوسط سالی ۲۶ هزار نفر اضافه شده‌‌اند و از این تعداد نزدیک ۲۰هزار نفر به کار اشتغال یافتند.
تقوی نژاد با اشاره به آزمون استخدامی وزارت بهداشت که در تاریخ ۲۴ بهمن سال جاری برگزار خواهد شد، گفت: در این آزمون نیز شرکت‌‌کنندگان برای ۳۹ هزار پست رقابت خواهند کرد. بنابراین، از هر پنج نفر داوطلب یک نفر در صورت کسب حد نصاب نمره به کارگیری می‌‌شود. حدود ۱۵هزار نفر از استخدامی‌‌های جدید، پرستاران هستند که در این زمینه ۷۳هزار داوطلب وجود دارد. دو هزار نفر نیز در مشاغل دیگر درمانی اعم از پزشک متخصص و عمومی و غیره هستند که ۴۸۰۰ نفر در این زمینه داوطلب هستند.
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت هم ۵۶۰۰ نفر به کارگیری خواهند شد که ۳۳ هزار نفر در این حوزه رقابت می‌‌کنند و برای فوریت‌‌های پزشکی نیز ۵۲۰۰ نفر به کارگیری خواهند شد. برای مجموعه پست‌‌های بهداشتی درمانی در حوزه بهداشت نیز حدود ۸۰۰۰ نفر به کارگیری خواهند شد که ۵۱ هزار نفر رقابت خواهند کرد. در کل از مجموع استخدام‌‌های سال گذشته و سال جاری ۲۱ هزار نفر پرستار خواهند بود.

منبع: اقتصادآنلاین

سایت استخدامی چراغ با بیان اخبار استخدام دولتی و ارائه دیگر امکانات استخدامی و آموزشی تا به دست آوردن بهترین جایگاه شغلی همراه شماست.

برای داشتن پروفایل در چراغ اینجا کلیک نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید