دولت موظف به استخدام نیرو از طریق آزمون است

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
زمان مطالعه 2 دقیقه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با گله‌مندی از بی نظمی موجود در جایگاه استخدامی کشور گفت: جزئیات طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی و مجدداً به صحن مجلس برخواهد گشت زیرا دولت موظف است نیروی خود را طبق آزمون و با توجه به نمرات استخدام کند.

حسن محمدیاری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: استکبار برای کاهش حضور مردم در انتخابات برنامه ویژه‌ای داشته است ولی همواره حضور پرشور آحاد مردم، نظام را در مقابل تهدیدات خارجی ایمن و مسوولان جامعه در همه قوا باید بستر اعتماد مردم را ایجاد کنند.
وی با اشاره به مهم‌ترین ویژگی جمهوری اسلامی در خاورمیانه گفت: مردم سالاری دینی ویژگی بارز جمهوری اسلامی در کل خاورمیانه است زیرا در اکثر کشورهای منطقه هیچگونه انتخاباتی برگزار نشده و مردم آن مناطق کمتر سرنوشت خود را خودشان تعیین کردند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مشارکت بالا در انتخابات جزو افتخارات جمهوری اسلامی بوده و رئیس جمهور منتخب در این‌صورت بهتر می‌تواند در مجامع بین‌المللی از حق ملت ایران دفاع کند.
محمدیاری با گله‌مندی از بی نظمی موجود در جایگاه استخدامی کشور افزود: مجلس با اقدام موثر خود در این خصوص سبب شد تا افرادی که در جایگاه حاکمیتی هستند رسمی و افراد غیر حاکمیتی به صورت پیمانی به کار گرفته شوند.
وی با بیان اینکه جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون باید در دستور کار دولت قرارگیرد، تصریح کرد: جزئیات طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی و مجدداً به صحن مجلس برخواهد گشت زیرا دولت موظف است نیروی خود را طبق آزمون و با توجه به نمرات استخدام کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یکی از دغدغه‌های اعضا این کمیسیون را مسئله کاهش اشتغال در روزهای کرونایی دانست و گفت: مجلس در تلاش است تا تصویب قانون اعطای تسهیلات خرد و کلان با بهره‌ کم به اقشار پایین جامعه زمینه اشتغال را فراهم و از نابسامانی بازار بکاهد.

منبع: خبرگزاری فارس

برای داشتن پروفایل در چراغ و بهره‌مندی از امکانات استخدامی و آموزشی اینجا کلیک نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید