زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و ظرفیت جذب آزمون

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۴ تیر ۱۳۹۹
زمان مطالعه 3 دقیقه

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ۲۵ هزار معلم از طریق آزمون، استخدام خواهند شد. زمان انتشار دفترچه آزمون، رشته های مورد نیاز و نحوه ثبت نام در این آزمون استخدامی متعاقبا از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، دفترچه این آزمون در اوایل تیرماه منتشر و برگزاری آزمون یاد شده در مرداد ماه خواهد بود.
– زمان انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش: اوایل تیر ماه
– زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش: مرداد ماه
🔻 اعلام ظرفیت جذب آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش به تفکیک استانها (تا این لحظه)
اعلام ظرفیت جذب استانهای تهران، قزوین، بوشهر، گلستان، هرمزگان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان در آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش سال ۹۹؛ توجه داشته باشید در صورت انتشار خبر اعلام ظرفیت جذب و استخدام آموزش و پرورش از سوی دیگر استانها اطلاع رسانی از همین طریق صورت خواهد گرفت.
– استخدام ۲ هزار نفر در آموزش و پرروش تهران
– استخدام ۲۶۵۰ نفر در آموزش و پرورش خوزستان
– استخدام ۴۹۴ نفر در آموزش و پرورش قزوین
– استخدام ۵۷۰ نفر در آموزش و پرورش بوشهر
– استخدام ۷۵۵ نفر در آموزش و پرورش گلستان
– استخدام ۷۳۴ نفر در آموزش و پرورش هرمزگان
– استخدام ۳۰۵ نفر در آموزش و پرورش خراسان جنوبی
– استخدام ۲۶۰۰ نفر در آموزش و پرورش خراسان رضوی
– استخدام ۳ هزار و ۸۳۷ نفر در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

استخدام ۲ هزار نفر در آموزش و پرورش تهران

به گزارش یوپنا، عبدالرضا فولادوند گفت: در شهر تهران حدود هشت هزار نیرو در سال آینده بازنشسته می‌شوند و تا سال ۱۴۰۰، ۴۵ درصد نیروهای آموزش و پرورش شهر تهران بازنشسته خواهند شد.
وی افزود: بالغ بر دو هزار نیرو در سال جدید از طرق مختلف پذیرش خواهند شد و پیگیر اجازه فروش فضاهای مازاد و تایید شورای آموزش و پرورش برای این موضوع هستیم.

خبر زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در مرداد ماه ۹۹

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرری گفت: سهمیه جذب نیرو در آموزش و پرورش استان تهران و به تبع آن در شهرستان ری از طریق «آزمون ماده ۲۸» نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته که باید تلاش کنیم صددرصد این سهمیه توسط جوانان بومی جذب شود.
وی با بیان اینکه مبادی ورود نیرو به آموزش و پرورش به سه طریق صورت می‌گیرد، گفت: روش اول «دانشگاه فرهنگیان» است که داوطلبان در آزمون کنکور می‌توانند دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند و پس از قبولی وارد این دانشگاه شده و از این طریق جذب آموزش و پرورش شوند که در حال حاضر سالانه ۲۰ هزار دانشجو در کل کشور از این دانشگاه پذیرش می‌شوند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرری با بیان اینکه روش دوم «آزمون ماده ۲۸» است، ادامه داد: در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آمده است که آموزش و پرورش برای جذب نیرو می‌تواند هر سال به سازمان مدیریت امور استخدامی تقاضا بدهد و از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به تناسب رشته، جنس و مکان پس از طی مراحل آزمون و مصاحبه، واجدین شرایط را جذب کند که در حال حاضر آمار جذب سالانه با روش ماده ۲۸ در کشور ۳۰ هزار نفر است.
یزدان پناه در رابطه با روش سوم عنوان کرد: روش سوم به صورت موردی است یعنی نیروهای آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای حق‌التدریس، مربیان مهدکودک و نیروهایی که به این شکل وارد سازمان می‌شوند و چند سال تدریس می‌کنند و سپس بعد از طی مراحل، به طرق مختلف جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
*تخصیص ۱۰ درصد سهمیه جذب ماده ۲۸ کشور به استان تهران*
وی با اشاره به اینکه ثبت نام و آزمون ماده ۲۸ امسال در مرداد ماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: سازمان امور استخدامی امسال در استخدام آزمون ماده ۲۸ حدود ۳هزار و ۹۲ نفر به شهرستانهای استان تهران (مناطق ۲۱ گانه استان به جز شهر تهران) سهمیه جذب داده که تقریبا ۱۰ درصد سهمیه کل کشور است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرری افزود: سال گذشته سهمیه استان یک هزار و ۸۲۰ نفر بود که امسال ۸۰ درصد افزایش یافته و استان این سهمیه را بین شهرستانهای مختلف توزیع کرده است که باید تلاش کنیم تمام سهمیه تخصیصی را جذب نماییم.
یزدان پناه در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان ری ۴ منطقه آموزش و پرورش دارد، ابراز کرد: در آزمون امسال ماده ۲۸، سهمیه تخصیص یافته به ناحیه یک شهرری ۱۵۰ نفر، ناحیه دو شهرری ۹۷ نفر، کهریزک ۱۴۲ نفر و فشافویه ۶۸ نفر است که در کل امسال در شهرستان ری ۴۵۷ نفر سهمیه برای جذب نیرو در آموزش و پرورش داریم.

منبع : خبرگزاری فارس، یوپنا

کارجویان همچنین می‌توانند با ساخت و تکمیل رزومه در چراغ از هزاران فرصت شغلی از آگهیهای استخدامی متناسب با رشته، تخصص و توانایی خود بهره‌مند شوند و در سریعترین زمان ممکن رزومه خود را برای سازمانها و شرکتهای معتبر کشور ارسال نمایند. و همینطور از  آموزشهای ویدیویی تخصصی و مورد نیاز مشاغل تهیه شده توسط چراغ استفاده نمایند.

برای داشتن پروفایل در چراغ و ساخت رزومه اینجا کلیک نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید