علل عدم حضور کارجویان در جلسه مصاحبه

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۱۷ دی ۱۳۹۸
زمان مطالعه 6 دقیقه

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن کارفرمایان را به خود مشغول کند، علت عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه می‌باشد.

تصور کنید رزومه‌ی کارجویان را دریافت کرده‌اید و با آنها مصاحبه‌ی تلفنی انجام داده‌اید، حال تمام کاری که باید انجام دهید، ملاقات با کارجو و مصاحبه‌ی حضوری می‌باشد. اما مشکلی وجود دارد و کارجو بدون هماهنگی قبلی در جلسه‌ مصاحبه حاضر نمی‌شود. برای آنکه حرفه‌ای باشید و با صندلی خالی کارجو در جلسات مصاحبه روبرو نشوید ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

دلایل عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه چیست؟

دلایل موجه و غیر‌موجه بسیاری برای این مساله وجود دارد. در ادامه به بررسی آنها و ارائه‌ی راهکارهای موجود می‌پردازیم.

۱. کارجویی که می‌گوید: «این کار برای من نیست!»

کارجویی که می‌گوید:این کار برای من نیست
کارجویی که می‌گوید: این کار من نیست

هدف اصلی از مصاحبه‌ی شغلی این است که متوجه شوید آیا این شخص برای شغل موردنظر مناسب است یا خیر؟ اما برخی از کارجویان با استناد به مفروضاتی اندک از آن شغل پیش‌داوری می‌کنند. آن‌ها بدون آنکه حضور در این مصاحبه را به عنوان شانسی برای خود تلقی کنند، تصمیم می‌گیرند که برای این شغل مناسب نیستند.

۲. کارجویی که زمان مصاحبه را فراموش کرده

کارجویی که زمان و ساعت مصاحبه را فراموش کرده
کارجویی که زمان و ساعت مصاحبه را فراموش کرده

این مورد یکی از رایج‌ترین علل عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه می‌باشد. همچنین می‌توان گفت این بدترین بهانه‌ایست که می‌توان از زبان کارجو شنید. زیرا نه تنها عدم برنامه‌ریزی کارجو را نشان می‌دهد، بلکه حاکی از عدم دقت و اهمیت او نسبت به کارش می‌باشد.

۳. هراس از جلسه‌ی مصاحبه

هراس و اضطراب از جمله مواردی است که می‌تواند در عملکرد بهترین کارکنان و یا حتی سخنرانی یک دیپلمات تاثیر منفی بگذارد. برخی کارجویان جوان و بی‌تجربه نیز ممکن است به دلیل استرس و اضطراب پیش از مصاحبه، تصمیم بگیرند به جلسه‌ی مصاحبه‌ی شغلی نروند.

۴. موقعیت مکانی و عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

موقعیت مکانی و عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه
دور بودن موقعیت مکانی و عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

ممکن است برخی کارجویان، بعد از مصاحبه‌ی تلفنی، به جهت مسافت طولانی کار تا محل زندگی‌شان به جلسه‌‌ی استخدام نیایند. حتی در برخی موارد کارجویان تا محل مصاحبه می‌آیند اما به دلیل محدودیت‌ شرایط فیزیکی شرکت، مثل مسکونی بودن ساختمان و یا نبود تابلوی معرفی شرکت از حضور در جلسه پشیمان می‌شوند.

۵. کارجویانی که مشغول به کار شده‌اند

کارجویانی که مشغول به کار شده‌اند
کارجویانی که به سرعت مشغول به کار شده‌اند

برخی از کارجویان ممکن است در مدت زمان میان مصاحبه تلفنی و حضوری، موقعیت شغلی دیگری کسب کنند. این امر گاهی به دلیل شرایط کاری بهتر، ویا طولانی شدن زمان فرآیند استخدام در شرکت شما رخ می دهد.

۶. کارجویانی که از قبل مشغول به کار هستند

کارجویانی که از قبل مشغول به کار هستند
کارجویانی که قبل از مصاحبه مشغول به کار هستند

از آنجایی که این دسته از کارجویان نمی‌خواهند باعث ناراحتی کارفرمای فعلی‌شان شوند،‌ سخت‌تر از سایرین می‌توانند زمان خود را با شما تنظیم کنند. در این مورد می‌توان گفت نداشتن زمان مناسب و یا وقت آزاد باعث عدم حضور کارجویان در جلسه مصاحبه خواهد شد.

۷. رفتار نامناسب اپراتور شرکت با کارجو

بعضی مواقع برخورد نامناسب متصدی تلفن مجموعه با کارجویان، موجب بی‌میلی آن‌ها برای حضور در مصاحبه خواهد شد. اگر کارجویان احساس کنند که از جانب شرکت با آنها محترمانه برخورد نشده از ادامه‌ی ارتباط منصرف می‌شوند.

۸. عدم آگاهی از شرایط کاری سازمان

عدم آگاهی از شرایط کاری سازمان
نا آشنا بودن و عدم آگاهی از شرایط کاری سازمان

کارجویان به عنوان کارمندان آینده، حق دارند از نوع فعالیت و وظایف شغل پیشنهادی آگاهی داشته باشند. در این صورت می‌توانند برآورد کنند که آیا این حرفه با ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها سازگار است یا خیر؟ نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه از دیگر علل عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه می‌باشد.

۹. دستیابی به مقداری پول و عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

دستیابی به مقداری پول و عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه
گاهی دستیابی به مقداری پول باعث عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه می‌شود

شاید مضحک به نظر برسد! اما این دسته از کارجویان به دلیل ویژگی منفی‌ (تنبلی و عدم آینده نگری) از حضور در جلسه‌ی مصاحبه امتناع می‌کنند. آنها به طور موقت نیازی به داشتن شغل در خود احساس نمی‌کنند بدون آنکه به این موضوع فکر کنند که در آینده چه پیش خواهد آمد؟

۱۰. نداشتن اعتماد به نفس علت عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

اعتماد به نفس پایین عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه
اعتماد به نفس پایین عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه

یک پوشش نامرتب و نامناسب، ظاهری خسته، آشفته و بی انرژی، ‌باور نداشتن توانایی‌ها و قابلیت‌های درونی، سطح اعتماد به نفس ظاهری و باطنی هر فردی را کاهش می‌دهند و اغلب دردسرساز هستند. اعتماد به نفس پایین می‌تواند موجب عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه شود.

تشخیص اینکه کدام‌یک از موارد بالا در تصمیم کارجو دخیل بوده کار دشواری است. درست است که حاضر نشدن در جلسه‌ی مصاحبه بدون اطلاع قبلی رفتار شایسته‌ای نیست، اما ممکن است همه‌ی ما در چنین موقعیتی رفتاری مشابه داشته باشیم. شما به عنوان یک کارفرما باید آرامش خود را حفظ کنید و موارد زیر را در نظر داشته باشید.

نکاتی برای پیشگیری از عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

انعطاف‌پذیری در تنظیم زمان مصاحبه

در برخی موارد ممکن است زمان پیشنهادی شما برای کارجویان به ویژه کارجوی شاغل مناسب نباشد؛ بسیاری از مدیران و حتی متولیانی که مسئول هماهنگی مصاحبه‌های شغلی هستند زمان محدودی برای تعیین جلسات مصاحبه دارند، به همین دلیل اغلب، ساعت و روز معینی را به کارجو پیشنهاد می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم ساعات و روزهای متنوعی را برای قرار گفتگو در نظر بگیرید. حتی می‌توانید در صورت نداشتن برنامه‌ی فشرده از آن‌ها بخواهید که خودشان روز و ساعت مصاحبه را مشخص کنند.

تشریح موقعیت شغلی موجود

متصدیان امر موظفند موارد لازم درباره‌ی نوع فعالیت شرکت و شرایط کلی مجموعه را برای کارجویان شرح دهند. آن‌ها باید سوالات کارجویان را تا حد ممکن پاسخ دهند و از انتظارات آن‌ها از شغل یا شرکت خود،‌ آگاهی یابند. اگر احساس کردید هنگام توصیف محیط کار، کارجو اشتیاق و علاقه نشان نمی‌دهد، بهتر است همان ابتدا از هماهنگ کردن قرار مصاحبه صرف نظر کنید.

ارتباط تلفنی خوب و پیشگیری از عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه

ارتباط تلفنی خوب و پیشگیری از عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه
داشتن ارتباط تلفنی خوب و پیشگیری از عدم حضور کارجویان در جلسه‌ی مصاحبه

هیچ‌گاه تاثیر اولین برخورد را دست کم نگیرید. در اولین ارتباط تلفنی با کارجویان شفاف و ملایم رفتار کنید و آنها را از روند استخدام مطلع سازید؛ مثلا به آنها بگویید که رزومه‌ی آنها را بررسی خواهید کرد و نتیجه و زمان مصاحبه را متعاقبا اعلام خواهید کرد. اگر احساس کردید تعداد کارجویان حاضر در مصاحبات شرکت رو به کاهش است، حتما فرآیند تماس و هماهنگی کارشناسان در شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

فرآیند و مدت زمان تعیین جلسه مصاحبه شغلی را تا جای ممکن کوتاه کرده و مدیریت کنید

اگر فاصله‌ی بین مصاحبه‌ی تلفنی و جلسه‌ی حضوری در شرکت شما طولانی شود، ممکن است کارجویان موقعیتهای شغلی دیگری را بررسی کنند. شما به یک برنامه‌ی زمانی دقیق برای هر چه بهتر برگزار شدن جلسات مصاحبه در شرکت نیازمندید.

سخن آخر

با توجه به مواردی که در این مقاله از مقالات چراغ ذکر کردیم، دلایل مختلفی برای عدم حضور کارجویان در جلسه‌ مصاحبه وجود دارد. در هر حال پیشنهاد می‌کنیم حتما در یک زمان مناسب با تمام کارجویانی که در جلسه‌ی مصاحبه استخدامی حضور پیدا نکرده‌اند، صحبت کنید. یک ایده‌ی موثر این است که طی نظرسنجی آنلاین، فرآیند مصاحبه‌ی شغلی را از طریق تمام کارجویان ارزیابی کنید. حتی اگر همه‌ی آنها در این نظر سنجی شرکت نکنند، نظرات همان تعداد اندک نیز کمک شایانی در بهبود روند استخدام، به شما خواهد کرد. سعی کنید در این نظرسنجی بپرسید که چه موارد آزاردهنده یا ناخوشایندی در جریان مصاحبه‌های استخدامی از آغاز تا انتها، وجود دارد. پاسخ کارجویان به این پرسش‌ها قطعا به شما کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت پروسه‌ی استخدام شرکت یا سازمان‌تان  را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید از ویدیوهای آموزشی مصاحبه کاری برای کارجویان و کارفرمایان استفاده نمایید.

چراغ جامع‌ ترین و پیشرفته‌ ترین سامانه کاریابی، آموزش و استخدام در ایران قصد دارد، با آگاهی بخشیدن و بیان نکات طلایی در بازار کار، تجربه شغلی دلنشینی را برای شما رقم زند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید