موفقیت در بازار بورس به شرط چاقو!

توسط سمیه شهریاری
آخرین بروز رسانی ۷ خرداد ۱۳۹۹
زمان مطالعه 5 دقیقه

مثل این‌که این روزها به گوش خیلی از افراد رسیده که سرمایه‌گذاری در بازار بورس، بهتر از سرمایه‌گذاری در هر بازار دیگری مثل خرید خودرو، مسکن، دلار و یا طلا شما را به سود خواهد رساند. خب بیراه هم نیست! آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال راهی برای موفقیت در بازار بورس می‌گردند؟ به این داستان توجه کنید.

دوستی برایمان تعریف می‌کرد در مهرماه سال ۱۳۹۶ یک دستگاه خودروی نو را به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان خرید و آن را در پارکینگ خانه‌اش نگه داشت تا بعدها آن را به قیمتی گران‌تر بفروشد. چند سال گذشت و اتفاقاً در این سال‌ها بازار خودرو دستخوش نوسانات بسیاری شد و قیمت‌ها طی چند سال سر به فلک کشیدند. شاید بگویید که خیلی هم خوب! پس حتماً بخت با این دوستمان یار بوده. او در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ همان خودرو را معادل ۴۲۰ میلیون تومان فروخت. لابد الان هم با کمی دو دوتا چهارتا پیش خودتان می‌گویید: «۲۵۵ درصد سود در دو سال و نیم واقعاً معرکه است»! به نظر شما این بهترین سرمایه‌گذاری ممکنی بوده که او می‌توانسته انجام دهد؟ اگر پاسختان مثبت است، باید بگوییم که هرگز نمی‌توانید با این ذهنیت به موفقیت در بازار بورس بیاندیشید. 

لطفاً نترسید! ناامید هم نشوید! فکر می‌کنم شما بسیار خوش شانس و خوش اقبال بوده‌اید که امروز این مقاله را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. بله درست خواندید. شما بسیار آدم خوش شانسی هستید چون که امروز یاد می‌گیرید چه ایده‌های بهتری برای سرمایه‌‌گذاری در این دنیا وجود دارد. با ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید تا بگوییم چطور تغییر دیدگاه می‌تواند سند موفقیت در بازار بورس را برای شما ارسال کند؟

تجربه شیرین ثروتمند شدن با سرمایه‌گذاری در بورس

تجربه شیرین ثروتمند شدن با سرمایه‌گذاری در بورس
تجربه شیرین پولدار شدن به وسیله سرمایه گذاری در بورس

موفقیت در بازار بورس برای نخبگان این بازار، اتفاقی نیست! دلتان می‌خواهد بدانید که در ذهن نخبه‌های بورسی چه می‌گذرد؟ خب پس وقت را بیش‌تر از این تلف نمی‌کنیم و به همان داستان خودمان بازمی‌گردیم. همان دوستی که می‌خواست با خرید خودرو به سود برسد، می‌توانست کار دیگری برای رسیدن به سود بیش‌تر انجام دهد. می‌دانید یک نخبه‌ی بورسی چه پیشنهاد بهتری برای او در ذهن دارد؟ نخبگان می‌گویند اگر او با همان پول به‌جای آن خودرو، سهام شرکت خودروسازی را می‌خرید و نگه می‌داشت، امروز پولش برابر می‌شد با ۲ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان. یعنی او می‌توانست با پول خود ۵ عدد از همان خودروها بخرد و به اندازه‌ی اصل پولش، پول اضافه بیاورد!!! شاید تحلیل این موضوع برایتان کمی سخت باشد که نخبه‌های بورسی چطور به چنین نتیجه‌ای رسیده‌اند؟

سهام شرکت خودروسازی مذکور در داستان ما مهر ماه سال ۱۳۹۶، ۹۱۳ ریال قیمت داشت. اکنون که نزدیک به سه سال از آن روز می‌گذرد، همین سهم ۱۲.۷۰۰ ریال است. یعنی چیزی نزدیک به ۱۴ برابر! علاوه بر آن، شرکت سودی را هم تقسیم کرده که می‌شد با آن سود تقسیمی باز هم سهم خرید. دقت کنید که حتی اگر شرکت خودروسازی طی سه سال بهترین سهم بازار هم نبوده باشد، باز هم خرید سهام سود بیش‌تری نسبت به خرید خودرو نصیب آن شخص می‌کرد. پس اگر ماشین گران می‌شود، ندوید ماشین بخرید. در عوض بدوید و ماشین بفروشید! یعنی به‌‌جای خرید خودرو و انبار کردن آن در پارکینگ، در تولید و فروش خودرو سهیم شوید. این همان طرز فکر نخبه‌های بورسی است که رمز موفقیت در بازار بورس برای آن‌ها به حساب می‌آید.

دیدید چه نگرش جالبی بود؟!! موفقیت در بازار بورس می‌طلبد که اینگونه بیاندیشید. همین حالا می‌توانید با شرکت در دوره‌های آنلاین آموزش بورس چیزهای بیش‌تری یاد بگیرید و به جمع نخبگان بورسی بپیوندید.

آموزش، آموزش و باز هم آموزش، رمز رسیدن به موفقیت در بازار بورس!

آموزش، آموزش و باز هم آموزش، رمز رسیدن به موفقیت در بازار بورس
آموزش کامل رمز رسیدن به موفقیت در بازار بورس است

نخبگان بورسی می‌دانند که تنها راه موفقیت در بازار بورس و حفظ سرمایه آموزش دیدن و مطالعه کردن است. اگر تنها یک رابطه‌ی مستقیم در جهان وجود داشته باشد، آن چیزی جز رابطه‌ی بین آموختن و زندگی بهتر نیست. آموختن از کتاب، کلاس، تجربه و آدم‌ها، همان چیزی است که بازندگان همیشه از آن فرار می‌کنند. اما نخبه‌های بورسی همان کسانی بودند که روزی برای تقویت هوش بورسی بر روی خودشان سرمایه‌گذاری کردند. این‌ها امروز عضوی از باشگاه بزرگ هزار میلیارد تومانی‌ها هستند!

در حال حاضر افراد بسیاری هستند که بخشی از زندگی آن‌ها به نوعی با سرمایه‌گذاری در بازار بورس گره خورده است. همه‌ی آن‌ها به نوعی به موفقیت در بازار بورس می‌اندیشند، اما راه و روش آن را نمی‌دانند. بعضی از آن‌ها به دنبال کسی هستند که با یک زبان ساده به آن‌ها بفهماند که ویژگی افراد موفق در بورس چیست؟ همان افراد موفقی که خیلی آرام و بی سر وصدا در حال سرمایه‌گذاری در بورس هستند و بازندگان بورسی به تماشای آن‌ها نشسته‌اند. بعضی دیگر هم معتقدند که هزینه‌های آموزشی آنقدر بالاست که از پس آن بر نمی‌آیند. یادتان هست که گفتیم همین که امروز این مقاله را برای خواندن انتخاب کردید یعنی این‌که شما فرد خوش شانسی هستید؟

سخن آخر

 آموزش آنلاین بورس در سامانه‌ی چراغ با بیانی ساده و قابل فهم برای همه، نکات طلایی برای رسیدن به موفقیت در بازار بورس را به شما خواهد گفت. در این دوره‌های آموزشی استثنایی، یاد می‌گیرید که چگونه در بورس سرمایه‌گذاری کنید، سهام مرغوب خرید و فروش کنید و در نهایت به یک نخبه‌ی واقعی در بورس تبدیل شوید. روش‌های ارائه شده در این دوره‌ها کاملا علمی و تست شده هستند که در هیچ جای دیگری آموزش داده نمی‌شوند.

سرمایه یعنی سرِ مایه یا سرچشمه‌ی پول. فرق پول با سرمایه همین است. پول مثل یک بطری آب معدنی است که آن را می‌نوشید، تمام می‌شود و می‌رود. اما سرمایه، درست شبیه چشمه‌ای است که همیشه هست. شما می‌توانید هر روز از آن چشمه، بطری آب معدنی را پر کنید و آب بنوشید. به همین دلیل است که نخبگان بورسی می‌گویند به‌جای آن‌که پول خود را برای خرید خودرو خرج کنید، آن را سرمایه‌گذاری کنید و از سودش بارها و بارها خودروهای خوب و درجه یک بخرید. پس اگر به دنبال رسیدن به موفقیت در بازار بورس و ثروت واقعی هستید، باید بر روی آموزش خود سرمایه‌گذاری کنید. فکر می‌کنم که یک علاقه‌مند به بازار بورس تا زمانی‌که آموزش ندیده و در بازار تجربه کسب نکرده است، نمی‌تواند در این بازار موفق شود.

دوره‌های آموزشی و با کیفیت بورس و همچنین کسب تجربه پس از چند ماه فعالیت در بازار بورس، مطمئناً شما را چندین مرحله از بقیه جلوتر خواهد انداخت. چراغ، پیشرفته‌ترین سامانه‌ی آموزش و کاریابی به شما توصیه می‌کند که قبل از هر کاری از ویدیوهای آموزش بورس استفاده کنید و نکات لازم را بیاموزید. اگر کسی با استفاده از این دوره‌های آموزشی روی خودش سرمایه‌گذاری کند، حتماً به موفقیت خواهد رسید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید