چگونه یک کارمند دورکار می‌تواند مدیرش را تحت تاثیر قرار دهد؟

توسط ماهان مسبوقی
آخرین بروز رسانی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
زمان مطالعه 7 دقیقه

کارمند دورکار! شاید چندین ماه پیش، هیچ کارمندی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که مجبور باشد برای مدتی از میز کارش در اداره فاصله بگیرد و از خانه، وظایف خودش را انجام دهد. اما ویروس کرونا باعث شد کارفرمایان، سلامت کارکنان‌شان را در اولویت قرار داده و از آن‌ها بخواهند که به عنوان یک کارمند دورکار ، همکاری خود با را مجموعه ادامه دهند. کار در منزل در کنار برخی خوبی‌هایی که دارد، چالش‌های جدیدی را نیز در سر راه ما قرار داده است. چالش‌هایی که پیش از این با آن‌ها مواجه نشده بودیم و راه گذر از آن‌ها را نمی‌دانستیم.

شاید پیش از آن که محیط کارمان را از داخل اداره به اتاقی در خانه منتقل کنیم، خوشحال بودیم به خود می‌گفتیم که دیگر خبری از رفت و آمد‌های طولانی مدت، منتظر ماندن برای وسایل نقلیه و گیرکردن در ترافیک نیست و برای مدتی می‌توانیم از فضای خانه و در کنار هم بودن با اعضای خانواده لذت ببریم. اما به محض شروع کار به عنوان یک کارمند دورکار، متوجه شدیم که کار در دوران قرنطینه آن‌چنان هم چنگی به دل نمی‌زند. چرا که با دوری از محیط اداری و همکاران، تمرکز کافی برای انجام مسئولیت‌ها را نداشتیم. دلیل این امر هم وجود ابزارها و یا عواملی در محیط منزل است که باعث حواس پرتی می‌شوند.

کار در منزل با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش، تنها راهکار ما برای گذر از دوران سخت کروناست. صرف نظر از تمام مشکلاتی که ماندن در خانه برای ما به وجود می‌آورد، ما باید تلاش کنیم که به عنوان یک کارمند دورکار ، وظایف خود را به درستی انجام دهیم و رضایت مدیران خود را به دست بیاوریم. این کار باعث حفظ جایگاه شغلی و بهبود شرایط کاری شما در آینده می‌شود و امنیت شغلی‌تان را افزایش می‌دهد.

در ادامه این مقاله، ما ۹ راهکار در اختیار شما قرار خواهیم داد که با رعایت آن‌ها، می‌توانید تبدیل به یک کارمند دورکار و کارآمد شوید و رضایت و توجه مدیران خود را جلب کنید.

۹ راهکار برای کارمند دورکار در جلب رضایت مدیران 

۱. یک کارمند دورکار وقت‌شناس باشید

یک کارمند دورکار زمان شناس باشید
کارمند دورکار وقت‌شناسی باشید

برخی مدیران ممکن است از کارمندان دورکار بخواهند تا راس ساعات مشخصی، کار خود را شروع کرده و به پایان برسانند. برخی دیگر نیز به کارمندان خود این اجازه را می‌دهند که ساعات کاری انعطاف‌پذیری داشته باشند. جزو هر کدام از این دو دسته که باشید، تلاش کنید تا ساعات کاری خود را به صورت پیوسته دنبال کنید و به مدیران خود این آسودگی خاطر را بدهید که در آن زمان‌های خاص، کاملا در دسترس خواهید بود. وقتی روی حرف خود بمانید و در زمانی‌ که قولش را داده‌اید، مشغول به کار باشید، به مدیرتان این حس را منتقل خواهید کرد که شما انسانی مسئولیت پذیر، صادق و قابل اتکا هستید. همین موضوع باعث می‌شود تا سطح رضایت مدیر از شما افزایش پیدا کند.

۲. تلفن‌تان را جواب دهید به خصوص وقتی در ساعات کاری هستید

تلفن‌تان را جواب دهید به خصوص وقتی در ساعات کاری هستید
در ساعات کاری حتما تلفن خود را جواب دهید

بدون شک اینکه یک مدیر از کارمندان دورکار انتظار داشته باشد که در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی او باشند،‌ امری غیر عادیست. از آن جایی که مدیران هیچ دسترسی فیزیکی به کارمندان ندارند، معمولا بیشتر هماهنگی‌ها را (به خصوص در زمان‌های کاری) از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل انجام می‌دهند.

جواب ندادن به تلفن و ایمیل باعث می‌شود مدیران به صورت ناخود آگاه، گمان کنند که کارمندان در حال سوء استفاده از فرصت دورکاری هستند و آنطور که باید، وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام نمی‌دهند. پس سعی کنید به خصوص در زمانهای حساس، تلفن همراه خود را در دسترس نگه دارید.

۳. با مدیران و سایر کارمندان دورکار تماس ویدیویی برقرار کنید

با مدیران و سایر کارمندان دورکار تماس ویدیویی برقرار کنید
در زمان دورکاری با مدیران و همکاران خود تماس ویدیویی برقرار کنید

ارتباط ویدیویی امروزه یکی از ابزارهایی است که حس نزدیکی میان انسان‌ها را افزایش می‌دهد. پس همواره برای حفظ ارتباط با مدیران و همکاران خود، برقراری تماس تصویری را در اولویت قرار دهید. بهتر است یک وقت خاص را در برنامه روزانه‌تان برای این کار در نظر بگیرید تا بتوانید با تمرکز کامل، تماس خود را برقرار کرده و در خصوص کارهایی که در طول روز انجام داده‌اید و یا کارهایی که برای روزهای آینده انجام خواهید داد، صحبت کنید.

۴. در جلسات ویدیویی با لباس رسمی حاضر شوید

در جلسات ویدیویی با لباس رسمی حاضر شوید
با پوشش رسمی در جلسات ویدیویی حاضر شوید

شاید یکی از خوبی‌های کار در منزل این است که ما می‌توانیم هر طور که دوست داریم،  لباس بپوشیم و سر میز کار حاضر شویم. اما وقتی قرار است در جلسه‌ای حضور پیدا کنید که در آن در خصوص مسائل کاری مانند پیشرفت‌ پروژه‌ها و یا وظایف و شرح کارهای جدید صحبت می‌شود، حتما باید لباس رسمی به تن کنید. مطمئن باشید که هیچ مدیری دوست ندارد در یک جلسه کاری، کارمندانش را با لباس راحتی ببیند. رعایت این موضوع به مدیران و همچنین همکاران‌تان نشان می‌دهد که شما ارزش بالایی برای کار خود قائل هستید و عدم رعایت این نکته نیز به منزله بی احترامی به افراد حاضر در جلسه قلمداد خواهد شد.

۵. برای وقت خود و سایر کارمندان دورکار اهمیت قائل شوید

برای وقت خود و سایر کارمندان دورکار اهمیت قائل شوید
برای زمان خود و همکارانتان اهمیت و ارزش قائل باشید

 هر شرکت برای برگزاری جلسات ویدیویی، یک زمان خاصی را در نظر می‌گیرد. به همین دلیل تلاش کنید تا برنامه روزانه‌تان طوری باشد که حتی‌ الامکان چند دقیقه قبل از شروع جلسه، آماده برگزاری جلسه باشید. در طول دوران دورکاری، شما می‌توانید چند دقیقه قبل از اینکه در خصوص مسائل کاری صحبت کنید، یک گپ و گفت دوستانه با همکاران‌تان داشته باشید و تجربه خود از کار به عنوان یک کارمند دورکار را به اشتراک بگذارید. این صحبت‌ها نه تنها روحیه کاری شما و همکاران‌تان را افزایش خواهد داد، بلکه باعث می‌شود روابط عمیق‌تری را با یکدیگر برقرار کنید.

۶. مانند یک کارمند دورکار نمونه رفتار کنید

این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما تصمیم بگیرید که پس از دوران قرنطینه نیز در منزل باقی بمانید و از راه دور کارها را انجام دهید. چون اگر مدیر شما مشاهده کند که عملکردتان در خانه بهتر از عملکردتان در داخل شرکت است، این فرصت را به شما خواهد داد تا کار خود را در منزل ادامه دهید. حتی اگر احساس می‌کنید که جدا از مسئولیتی که به عنوان یک کارمند دورکار دارید، می‌توانید زمان خود را صرف چیز‌های جدیدتری هم بکنید، مدیران خود را از این جریان با خبر کرده و از آن‌ها بخواهید که منابع مورد نیاز را برای‌تان فراهم آورند.

۷. هیچگاه تحویل مسئولیت‌های خود را به تعویق نیاندازید

در ادامه آن چه که در بالا گفتیم، این مورد را هم اضافه می‌کنیم که به تعویق انداختن مکرر کارها باعث از بین رفتن اعتماد مدیران خواهد شد. پس زمانبندی درست و برنامه‌ریزی را در دستور کار خود قرار دهید و برای انجام هر تسک، زمان خاصی را در نظر بگیرید و مطمئن باشید که قادر خواهید بود تا آن را به خوبی تکمیل کنید. این نکته اهمیت زیادی دارد که هیچگاه نباید اجازه دهید تا شرکت به خاطر کوتاهی شما، از مسیر پیشرفتش بازبماند. چرا که این کار باعث سلب اعتماد مدیران خواهد شد. حتی یک کارمند دورکار می‌تواند (در صورت تمایل) اندکی از وقت خود را صرف انجام کارهای عقب افتاده شرکت کرده و به همکارانش در انجام مسئولیت‌هایشان کمک کند.

۸. همکاران و مدیران را از روند کار خود مطلع کنید

همکاران و مدیران را از روند کار خود مطلع کنید
به همکاران و مدیران خود از روند کار اطلاع دهید

این موضوع سبب می‌شود که اعضای تیم، برنامه شما را به خوبی درک کرده و در صورت نیاز به برقراری ارتباط، در یک زمان درست با شما تماس بگیرند. همچنین برخی از مدیران از یک کارمند دورکار انتظار دارند تا برنامه کاری و نتایج ‌آن‌ها را به صورت مکتوب برایشان ایمیل کند. در نظر داشته باشید که متن ایمیل باید تا حد امکان کوتاه و به سادگی قابل درک باشد.

۹. کنترل امور را در دست بگیرید

کنترل امور را در دست کارمند دورکار
کارمندان دورکار بهتر است کنترل امور را در دست بگیرند

مدیران عاشق کارمندانی هستند که برای غلبه بر یک چالش، ایده‌های تازه دارند و دوست دارند که ایده خود را عملی کنند. حتی اگر ایده شما در آن زمان خاص، قابلیت اجرایی شدن نداشته باشد، پیشنهاد دادن چیزی نیست که کسی بخواهد شما را به خاطرش مواخذه کند. بلکه این کار به مدیرتان ثابت می‌کند که شما تنها یک کارمند دورکار نیستید و در تلاشید تا توجهات را به سمت خود جلب کرده و پیشرفت کنید.

سخن آخر

حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، موسسه Census آمریکا اعلام کرده بود که بیش از ۵ درصد کارکنان این کشور از خانه‌هایشان کار می‌کنند. در حالی که این درصد امروزه افزایش چشمگیری داشته، کارمندان هم رفته رفته به کار در منزل عادت کرده و از مزایای آن استفاده می‌کنند. پس تعجب برانگیز نیست که ببینیم پس از دوران قرنطینه، به تعداد افرادی که به عنوان کارمند دورکار فعالیت می‌کنند، اضافه می‌شود. این موضوع علاوه بر اینکه به نفع کسب و کارها خواهد بود، می‌تواند میزان رفت و آمد در شهر را کاهش داده و باعث کمتر شدن مصرف سوخت شود.

چراغ سایت استخدام و کاریابی جامع با بیان نکات و مهارتهای شغلی و توجه به دنیای امروز تجربه کاری دلنشینی را برای شما رقم می‌زند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید