۱۰ قانون برای مدیریت رئیس خود به شیوه موثر!

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
زمان مطالعه 7 دقیقه

بنابر تعریف “مدیریت رئیس خود” به معنای مؤثر کار کردن با مافوق خود است تا بهترین نتیجه را برای آنها، برای شرکت خود و برای خود بدست آورید.
اگر از ۹ صبح تا ۵ عصر کار می‌کنید، این بدان معنی است که بیشتر ساعات بیداری خود را در محل کار می‌گذرانید. و اگر با رئیس خود در محل کار رابطه رضایت‌بخشی نداشته باشید، آن ساعتهای طولانی بسیار استرس‌زا خواهند بود. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را به سختی تحمل کنید، اما کار، شما را عذاب می‌دهد و ممکن است حرفه شما را دچار رکود کند. یا می‌توانید سعی کنید از فریب استفاده کنید. این امر یک هزینه اخلاقی عظیم به شما تحمیل می‌کند و در دراز مدت کار نخواهد کرد.

برای مدیریت رئیس خود چه باید کرد؟

برای مدیریت رئیس خود چه باید کرد؟
چگونه رابطه خود را با رئیس خود مدیریت کنید؟

داشتن یک تجربه کاری عالی بیشتر شامل مدیریت صحیح روابط شما است. و هیچ رابطه‌ای اساسی‌تر از رابطه شما با رئیستان برای رضایت شغلی و رشد شغلی شما نیست. همه ما رئیس داشته‌ایم! برخی از ما هنوز رئیس داریم. ما آنها را دوست داریم، از آنها متنفریم یا به سادگی آنها را تحمل می کنیم! مدیریت، معمولا به صورت آموزش نحوه رهبری و مدیریت کارکنان خود آموزش داده می‌شود. با این وجود، آیا مفهومی برای هدایت و مدیریت رئیس شما وجود دارد؟ می‌دانیم که وجود دارد! البته مسئله این است که ما با مردم سر و کار داریم و در هر صورت، این به معنای مقابله با نقاط قوت، نقاط استرس، ضعفها، کاستیها و شخصیتهای همه است. یک سفارش! برای مدیریت موفقیت‌آمیز رئیس خود، باید خود را با هوش هیجانی و مهارتهای ارتباطی ارزنده برانگیزید.

۱۰ قانون برای مدیریت رئیس خود

۱. راه‌حلهایی برای مشکلات ارائه دهید

راه‌حلهایی برای مشکلات ارائه دهید
برای مشکلات خود راه حل ارائه دهید

چالشها در محل کار وجود دارند. اما چگونگی رسیدگی به آنها، تعیین خواهد کرد که شما چگونه کارمندی هستید. هرگز یک مشکل یا چالش برای رئیس خود ایجاد نکنید، بدون آنکه یک راه‌حل کارآمد برای رفع آن داشته باشید. و برای کوچکترین مشکلی که خودتان از پس آن برمی‌آیید به سراغ رئیس خود نروید.
همه، از جمله رئیس شما، یک راه‌حل برای مشکلات را دوست خواهید داشت. اگر به عنوان بهترین حل‌کننده مشکل در بخش خود دیده شوید، رئیس شما چاره‌ای نخواهد داشت تا اینکه به شدت به شما اعتماد کند. طبیعتاً، این باعث می‌شود تا او شما را بهتر ارزیابی کرده و رابطه‌تان بهتر شود.

۲. به زبان او ارتباط برقرار کنید

نحوه و زبان ارتباط سرپرست خود را بیاموزید. هر فرد از شیوه ارتباطی منحصر به فردی برخوردار است. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند در یک جلسه با یکدیگر صحبت کنند، در حالی‌که بعضی دیگر ایمیل را ترجیح می‌دهند. برخی ممکن است دوست داشته باشند که یک مشکل را برای بحث و گفتگو مطرح کنند، در حالی که عده ای ترجیح می‌دهند در تنهایی به این مسئله بپردازند.
برقراری ارتباط با رئیس خود به روشی که او دوست دارد، کلک بزرگی است که شما را پیش او عزیز می‌کند. هرچه سبک زندگی آنها را بیشتر بدانید و ارتباط خود را متناسب با آن هماهنگ کنید، در این حالت آنها بیشتر به شما گوش داده و قدردان مشارکتهای شما خواهد بود.
وقتی سردربیاورید که رئیس شما چگونه صحبت می‌کند، می‌توانید راه‌حلهای خود را با زبان او تطبیق دهید. از کلمات و عبارات تأییدکننده و مثبت استفاده کنید. و همیشه به این نکته اشاره نکنید که همکارتان چه اشتباهی دارد.

۳. خودتان را بشناسید و رفتار رئیس خود را درک کنید

هر کس نقاط قوت، نقاط استرس، ضعف و نیاز دارد. این امر نه تنها در زندگی شخصی بلکه در محیط كسب‌وكار نیز صادق است. بهترین راه برای انجام این کار این است که ابتدا خود را بشناسید و سپس رئیس خود را بشناسید. شما باید نقاط قوت، نقاط استرس، ضعف و نیازهای خود را درک کنید.
مدیریت رئیس خود به طور مؤثر به این معنی است که شما باید نقاط قوت، نقاط استرس، ضعف و نیازهای رئیس خود را بشناسید. تا حد امکان، صبر نکنید تا مشکلی پیش بیاید. اگر رئیس شما از آن دسته رئیسهایی است که دوست دارد زودهنگام مسائل مربوط به کار را انجام دهد، مطمئن شوید که در کوتاهترین زمان ممکن آن را به او اطلاع دهید.

۴. آرام باشید

آرام باشید
آرامش خود را حفظ کنید

وقتی اطراف شما هرج‌ومرج است، بسیار مهم است که شما آرامش خود را حفظ کرده و آرام باشید. ایستادگی کردن در هنگام فروپاشی همه چیز در اطراف شما، به درجه‌ای از خونسردی و آرامش نیاز دارد. در حالیکه هر فرد دیگری در حال وحشت و فرار است، شما به عنوان کسی که مسئولیت‌پذیر مانده و درنتیجه برای ارائه راه‌حلهای ارزشمند مجهزتر است، شناخته خواهید شد. آرامش و خونسردی در شرایط استرس‌زا در محیط کار امکان‌پذیر است. سعی کنید با تغییر طرز فکر در مورد یک وضعیت، تا حد امکان مثبت بمانید. طبیعتاً رئیس شما در مواقع بحرانی به دنبال شما خواهد بود.

۵. مالکیت کار خود را بدست بگیرید

وقتی در مورد تمام تصمیمات و اقدامات خود پاسخگو باشید، ارزش شما بیشتر می‌شود. وقتی اشتباه کردید، بپذیرید، و راه‌حلهای مفیدی ارائه دهید تا اوضاع بهتر شود، و از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنید. مسئولیت انجام اقدامات خود، بخشی اساسی از یک محیط کار سالم است. سخت‌گیری به افراد پاسخگو دشوار است، و این باعث می‌شود کیفیت بسیار ارزشمندی ایجاد شود.
در روند عادی کار، گاهی اوقات کارها اشتباه می‌شود. در برابر وسوسه پیروی نکردن از قواعد، مقاومت کنید. حتی اگر زیردستان شما مرتکب اشتباه شده است، سعی نکنید که آن را نادیده بگیرید. بهانه‌ها باعث می‌شوند شما ضعیف به نظر برسید، و رئیس شما به آنها اهمیتی نمی‌دهد. علاوه‌بر تلاش برای اصلاحات، نسبت به مسائل پاسخگو باشید.

۶. انتظارات مدیر خود را از خود بدانید

انتظارات مدیر خود را از خود بدانید
بدانید که مدیر چه انتظاراتی از شما دارد

عملکرد شما در شغل چگونه توسط رئیس شما ارزیابی می‌شود؟ آیا او شما را به عنوان یک نیروی کارآمد در سازمان خود می‌داند؟
انتظارات در محیط کار بسیار مهم است و نکته اصلی برای برآورده کردن انتظارات رئیس شما از شما حفظ ارتباط خوب است. سعی کنید حداقل یکبار در ماه عملکرد خود را در شغل مورد بحث قرار دهید تا به شما کمک کند تا تمرکز خود را جهت هماهنگی با آنچه که برای گروه مهم است، مدیریت کنید.
اگر یک کارمند جدید هستید، مطمئن شوید که رئیس شما از شما چه انتظاری دارد. دانستن آنچه از شما انتظار می‌رود، برای موفقیت در محیط کار ضروری است و این قانون برای همه کارمندان، نه فقط شما، اعمال می‌شود. قرار گرفتن در بهترین حالت در این مسیر، شما را به یک کارمند بسیار با ارزش در نگاه او تبدیل خواهد کرد.

۷. فوق‌العاده عمل کنید

فوق‌العاده عمل کنید
عملکرد فوق العاده داشته باشید

این بدیهی است اگر عملکرد شما در شغل نسبی باشد، هیچ راهبردی نمی‌تواند به شما در مدیریت موثر رئیس خود کمک کند. هنگامی که انتظارات رئیس شما به روشنی برای شما بیان شد، وقت آن است که کار مورد نیاز خود را انجام دهید. نه به طریقی که انتظار می‌رود، بلکه باید تلاش کنید تا تمام شاخصهای کلیدی عملکرد خود را برآورده کرده و از آنها پیشی بگیرید. یک رئیس خوب معمولاً می‌خواهد که کارمندانش شغل خود را بشناسند و آنچه از آنها انتظار می‌رود، بدانند.
با این‌حال، اگر به دلایلی نتوانید از آن اهداف فراتر بروید، کمک بخواهید و همچنین خود را از طریق آموزشهای مربوطه بهبود بخشید. هیچ چیز به اندازه موفقیت در کار، روابط کاری شما با رئیس خود را ارتقا نمی‌بخشد و حرفه شما را توسعه نمی‌دهد. خلاصه اینکه کار را انجام دهید و آن را به خوبی انجام دهید.

۸. ذهنیت مثبت از او را تقویت کنید

همیشه رئیس خود را خوب جلوه دهید. خصوصاً وقتی بخش شما انتظار نداشته باشد. صادقانه تیم خود را در اطراف او جمع کنید و ببینید که چگونه می‌توانید موقعیت او را تقویت کنید. وقتی به او کمک می‌کنید تا چهره یا حتی شغل خود را نجات دهد، بذر کاشته‌اید و ارزش خود را در چشمان او تقویت کرده‌اید.
از رئیس خود پشتیبانی کنید اما چاپلوس نباشید. صادقانه و حرفه‌ای حمایت خود را نشان دهید. هدف شما این است که رئیس خود را موفق‌تر کنید، به جای اینکه تنها به موفقیت خود فکر کنید. با این کار شما به صورت حرفه‌ای رشد خواهید کرد، و به عنوان بخشی از یک تیم در محل کار محسوب می‌شوید و کارفرمایان کارمندان تیمی را دوست خواهند داشت.

۹. مثبت بمانید

برای مدیریت رئیس خود مثبت بمانید
مثبت حرکت کنید

مهم نیست که شرایط کار چگونه باشد، نفس عمیق بکشید و مثبت حرکت کنید. در جایی‌که دیگران در برابر محدودیتها و چالشها نق می‌زنند و شکایت می‌کنند، تمرکز خود را بر روی حرکت کردن بگذارید. شکایت مداوم برای محیط کار سمی است. و کارفرمایان کارمندانی را که همیشه شاکی هستند، دوست ندارند. اگر می‌خواهید از چیزی نارضایتی خود را ابراز کنید، سعی کنید لبخندی را در چهره خود قرار دهید و طوری آن را بیان کنید که شبیه شکایت کردن نباشد. با این وجود بهتر است یک جلسه دو نفره را برنامه‌ریزی کنید.
بودن کسی که همیشه خوش بین است و راه‌حلی برای رسیدن به هدف پیدا می‌کند، شما را از بقیه متمایز می‌کند، و ارزش شما را به عنوان عضوی از تیم افزایش می‌دهد.

۱۰. خودتان باشید

مهم است که در هنگام کار با خودتان صادق باشید. زیرا غیرممکن است شما در محیط کار خوشحال باشید، در حالی‌که خودتان نیستید. از صحبت کردن نترسید! شما نه تنها از همكاران خود بلکه مهمتر از همه از رئیس خود احترام دریافت خواهید کرد. و همچنین به احتمال زیاد رئیس شما به خاطر خودتان بودن، شما را دوست خواهد داشت. خودتان بودن در محل کار باعث ایجاد اعتماد در بین همکاران می‌شود و کارفرمایان باهوش معمولاً این موضوع را تشخیص می‌دهند. به کسی که هستید اطمینان داشته باشید. کارفرمایان کارمندان با اعتماد به نفس و صادق را دوست دارند.

سخن آخر

مشاغل ما می‌توانند ما را هیجان‌زده، افسرده، خوشحال، یا پر از استرس کنند. بستگی به نگرش ما و ارتباط ما با همکاران ما دارد. بااین‌حال، مهمترین رابطه ما با رئیس ماست. مدیر یا سرپرست شما طبق مطالعات اخیر ارتباط زیادی با رضایت شغلی و رشد شغلی شما دارد. و این هنوز هم صدق می‌کند که آیا رئیس خود را دوست دارید یا از او متنفر هستید.
به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید و یاد بگیرید که چگونه مدیریت رئیس شما می‌تواند در موقعیت شغلی و مسیر شغلی به شما کمک کند، و به سادگی سبب خوشحالی شما در محیط کار شود. در پایان، ایجاد یک توافق با رئیس می‌تواند باعث شود که در نظر آنها رتبه بالایی داشته باشید، قابل اعتماد باشید، از شما حمایت کنند و به پیشرفت حرفه‌ای شما کمک کنند.

چراغ جامع‌ترین سامانه و سایت کاریابی، آموزش و استخدام هوشمند در ایران است که سعی دارد با بیان نکات و آموزش مهارتهای استخدامی و آموزشهای آنلاین تخصصی مشاغل تجربه شغلی دلنشینی را برای شما رقم زند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید