۲۱ راه برای مدیریت عالی

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
زمان مطالعه 6 دقیقه

مدیریت عالی! مهم نیست که شما یک شغل را اداره می‌کنید، یک تیم را اداره می‌کنید یا یک کلاس را آموزش می‌دهید، مهارتهای مدیریتی و رهبری مهم هستند. به نظر می‌رسد برخی از افراد متولد شده‌اند برای الهام بخشیدن و هدایت مردم، اما برای اکثر ما به طور طبیعی چنین نیست.
خوشبختانه برای ما، رهبری یک هدیه جادویی نیست بلکه مجموعه‌ای از مهارتهایی است که می‌توان آنها را تمرین کرد و بدست آورد. این ممکن است برای برخی راحت‌تر از برخی دیگر باشد، اما در دسترس همه ما هست. فقط باید آن را بخواهیم، مایل باشیم که کار کنیم و جرات خطر کردن را داشته باشیم.

روشهای رهبری و مدیریت عالی

هر کجا که باشید، هر کاری که انجام دهید، در اینجا ۲۱ روش برای شروع رهبری و مدیریت عالی ارائه شده است:

۱. احساسات خود را مدیریت کنید

 احساسات شما به شما انرژی می‌دهد. اگر آنها کم باشند، انرژی شما کم است. اگر زیاد باشند، احساس مثبت و خوش‌بینی می‌کنید. برای اینکه در بهترین حالت یک رهبر باشید، احساسات خود را مدیریت کنید. وقتی این کار را انجام دهید، انرژی خود را نیز مدیریت می‌کنید.

۲. مهارتهای خود را توسعه دهید

 مهارتهای خود را توسعه دهید
چگونه مهارت های خود را بهبود دهید

اگر مهارت لازم برای رهبری را ندارید، تنها یک راه برای رسیدن به یک رهبر بهتر وجود دارد و آن این است که روی مهارتهای رهبری خود کار کنید، تخصص خود را در زمینه خود پرورش دهید.

۳. همیشه یک ارتباط عالی داشته باشید

برای مدیریت عالی خود را مقید کنید تا با مشاهده و گوش دادن، آنچه را که در اطراف شما اتفاق می‌افتد درک کنید. یک رهبر بزرگ همیشه یک ارتباط دهنده ماهر است، نه تنها به عنوان گوینده بلکه به عنوان شنونده، کسی که آشنا به ظرافت گفتگو باشد.

۴. وقتی اشتباه می‌کنید اعتراف کنید

یک فرد قوی و با اعتماد به نفس راحت می‌گوید که اشتباه کرده است. بعضی اوقات مردم فکر می‌کنند که پذیرفتن اشتباه نشانه ضعف است، اما در حقیقت برعکس است، هرچه صادق‌تر و منعطف‌تر باشید، افراد بیشتری به عنوان رهبر به شما احترام می‌گذارند.

۵. بیاموزید که چگونه استعدادها را کشف کنید

برای مدیریت عالی بیاموزید که چگونه استعدادها را کشف کنید
بیاموزید که چگونه استعدادهای موجود در افراد را پیدا کنید

عنصر عظیمی از رهبری عالی، آگاهی از چگونگی ارتباط با نوع مناسب افراد است؛ کسانی که می‌توانند دید شما را به جلو سوق دهند و استراتژیهای موفقی را تدوین کنند. اما استخدام افراد بزرگ فقط نیمی از بازی است. درک این مسئله مهم است که چگونه افراد با پیشینه‌ها و تواناییهای متنوع می‌توانند به بهترین شکل در کنار هم کار کنند.

۶. بخشی از تیم باشید

رهبری و مدیریت عالی از سوی کسانی حاصل می‌شود که خود را جزئی از یک تیم می‌دانند، که آستین بلند می‌کنند و آنچه را که برای پشتیبانی، کمک، راهنمایی باید، انجام می‌دهند.

۷. به عوامل اعتبار خود، اعتبار دهید

غیر معمول نیست که کسی موضع رهبری را بخاطر اعتبار دیگران بدست آورد. اما رهبران واقعی منصف و سخاوتمند هستند. آنها می‌دانند که هر موفقیت بزرگ نیازمند بسیاری از افراد و استعدادهاست.

۸. مربی باشید نه واعظ

برای مدیریت عالی مربی باشید نه واعظ
یک مربی و راهنما باشید نه یک موعظه گر

مردم علاقمند به رشد و توسعه هستند. آنها می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توانند کارها را بهتر انجام دهند و مسیر خاص خود را پیدا کنند. به عنوان یک رهبر وظیفه شما این است که آنها را راهنمایی کنید، از آنها پشتیبانی کنید، نه اینکه برای آنها رئیس یا موعظه‌گر باشید.

۹. روی تیم سرمایه‌گذاری کنید

در مدیریت عالی و برای اینکه یک رهبر بزرگ باشید، باید از درون آنچه که در سازمان شما مهم است، شروع کنید، نیروی انسانی! اگر می‌خواهید آنها را خوشحال، مشغول، وفادار و فداکار ببینید، وقت خود را بر روی آنها سرمایه‌گذاری کنید، آنها را پرورش دهید و بینش روشنی از آنچه باید انجام شود برای آنها فراهم کنید.

۱۰. آزادی بدهید و انعطاف‌پذیر باشید

تا زمانی که کارکنانتان می‌دانند چگونه کار را به درستی انجام دهند، مداخله نکنید. رهبری که به آزادی و انعطاف‌پذیری بها می‌دهد، به کارکنان این امکان را می‌دهد تا به روش خودشان کار کنند، بهترین کار را برای آنها انجام دهد.

۱۱. سریع تشویق و تمجید کنید

در مدیریت عالی سریع تشویق و تمجید کنید
نیروهای خود را تشویق کرده و از آنها تمجید کنید

اغلب و آشکارا به ستایش افراد تیم بپردازید. بگذارید دیگران بدانند وقتی کار به خوبی انجام شده است، یک کار کامل شده و نتایج عالی است. اما وقتی نوبت به بازخورد می‌رسد که باعث توسعه و رشد است، این کار را بصورت خصوصی انجام دهید. این احتمال وجود دارد که مانند یک ارزیابی منفی برداشت شود، و هیچ کس نمی‌خواهد احساس کند که در عموم مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

۱۲. با تیم خود ارتباط برقرار کنید

صحبت کردن در مورد تیمهای عالی برای افراد آسان است، اما این در عمل به خودی خود اتفاق نمی‌افتد. یک رهبر طول می‌کشد در سنگر قرار بگیرد و برای کار با تیم خود وقت صرف کند تا ارتباطی را که تیمهای بزرگ در آن مشترک هستند ایجاد کند.

۱۳. از دفتر خود خارج شوید

از دفتر خود خارج شوید و با کارکنان در ارتباط باشید تا کارها مسالمت‌آمیز انجام شود. این یک روش کارآمد برای برقراری تعادل در خواسته‌های نقش رهبری است و افراد وقتی رهبری را ببینند که نه تنها سخت کار می‌کند بلکه در دسترس است نسبت به تیم خود احساس خوبی خواهند داشت. این یک بازی برد برد است.

۱۴. از مزیت شک و شبهه بهره‌مند شوید

از مزیت شک و شبهه بهره‌مند شوید
به عنوان یک مدیر از مزیت های شک و شبهه استفاده کنید

بسیاری از موارد بدی که در طی یک روز یا هفته اتفاق می‌افتد- یک سوءاستفاده، یک لحظه ناراحت کننده، یک بی‌احترامی – به این دلیل اتفاق می‌افتد که کسی سریع قضاوت می‌کند و نظر خود را می‌گوید. بهترین رهبران از مزیت شک بهره‌مند می‌شوند. آنها بر روی انصاف و مهربانی کار می‌کنند و همیشه به افراد فرصت دوم و به نظر منفی شک می کنند.

۱۵. ریزگردها را متوقف کنید

رهبرانی که تیمهای خود را خرد می‌کنند، اجازه نمی‌دهند که استعدادهای درخور و درخشان به بهترین شکل ممکن از مهارتهای خود استفاده کنند. اگر می‌خواهید رهبر بهتری باشید، فضای لازم را برای انجام کارها به همه کارکنان اختصاص دهید.

۱۶. از کار لذت ببرید

برای مدیریت عالی از کار لذت ببرید
ایجاد محیط کار لذت بخش

ممکن است تجارت جدی باشد، اما بهترین رهبران می‌دانند که چگونه هیجان و سرگرمی ایجاد کنند. آنها در ایجاد یک فرهنگ خوش‌بینانه و یک محیط مشتاق، عالی هستند. آنها می‌دانند که سرگرمی، وقتی مردم سخت تلاش می‌کنند مهم است.

۱۷. استعدادهای افراد خود را بشناسید

یاد بگیرید که به سرعت از استعداد و نقاط قوت افراد خود استفاده کنید. وقتی این کار را انجام دادید، شما به آنها کمک می‌کنید تا نقاط قوت خود را بسازند و در مسیر خود رشد کنند.

۱۸. به اصول خود پایبند باشید

یکی از بزرگترین معزلات رهبری وقتی اتفاق می‌افتد که افراد تیم پاسخگو نباشند. اگر مسئولیتپذیری برای شما مهم است، اجازه ندهید کسانی که دست به کار می‌شوند از زیر کار شانه خالی کنند. شما با پایبندی به اصول خود احترام کسب می‌کنید، و تیم شما بسیار کارآمد می‌ماند.

۱۹. برای جلب اعتماد به افراد اعتماد کنید

برای مدیریت عالی به افراد اعتماد کنید
برای بدست آوردن اعتماد باید به افراد اعتماد کنید

وقتی اعتماد دارید، پیامی ارسال می‌کنید که به افراد اعتقاد و اعتماد دارید. و به نوبه خود، آنها تمایل بیشتری به اعتماد به شما و انجام دادن درست کارها دارند.

۲۰. دلسوزی و توجه نشان دهید

دلسوزی به شما کمک می‌کند تا شکاف بین آنچه که سازمان به آن نیاز دارد، آنچه کارکنان شما می‌خواهند و آنچه می‌توانند به شما ارائه دهند، را از بین ببرید. و رهبران کسانی هستند که دلسوزی و تحسین را بروز می‌دهند.

۲۱. با عشق رهبری کنید

حتی رومیان باستان می‌دانستند که عشق همه را تسخیر می‌کند. اگر کارکنان، سازمان خود و کسانی که در خدمت آنها هستید را دوست داشته باشید، راز رهبری بزرگ را کشف کرده‌اید.

سخن آخر

در این مقاله چراغ به راه‌های بهبود مدیریت و رهبری برای مدیران و رهبران تیمها پرداختیم. در این زمینه مدیران و کارفرمایان محترم می‌توانند از ویدیوهای آموزشی مدیر و کارفرما که چراغ تهیه نموده است استفاده نمایند.

چراغ پیشرفته ترین سایت کاریابی، آموزش و استخدام هوشمند در ایران، سعی دارد با ارائه خدمات و آموزشها تجربه کاریابی و شغلی دلنشینی را برای کارجویان و کارفرمایان فراهم نماید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید