۳ مهارت استخدامی که روند استخدام شما را تسهیل میکند

توسط سمیه شهرآبادی
آخرین بروز رسانی ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
زمان مطالعه 7 دقیقه

مهارت استخدامی! نشان دادن درست مهارتها برای پیدا کردن کار یک امر ضروری است. در اینجا سه مهارت استخدامی برای اینکه بتوانید کار را از آن خودتان کنید را بیان می‌کنیم. شما مهارتهای زیادی دارید که ترجیح می‌دهید در رزومه و مصاحبه‌تان با کارفرما به اشتراک بگذارید اما حقیقت این است که مهم است که بر روی یک سری مهارتهای خاص تاکید کنید. مهارتهای خاصی که می‌دانید افراد استخدام کننده به دنبال آنها هستند. با این کار شما یک قدم در رقابت به جلو می‌افتید.
بخش مهارتهای رزومه کاری شما به کارفرمایان نشان می‌دهد که تواناییهای لازم برای موفقیت در نقش را دارید. غالباً کارفرمایان به بخش مهارتها توجه ویژه‌ای می‌کنند تا مشخص کنند که چه کسی باید به مرحله بعدی روند استخدام حرکت کند.
این مهارتها ممکن است در توضیحات موقعیت شغلی ذکر نشده باشند، اما آنها مهارتهای مشترکی هستند که برای انجام بیشتر کارها لازم است. خوب است وقتی در حال مصاحبه شغلی هستید، در مورد این مهارتها فکر کنید.

مهارت استخدامی؛ مهارتهای نرم و سخت

مهارت استخدامی؛ مهارتهای نرم و سخت
مهارت های استخدامی نرم و سخت

کارفرمایان به دنبال استخدام کارمندانی هستند که ترکیبی مناسب از دو مهارت مختلف را دارند: مهارتهای نرم و مهارتهای سخت.
مهارتهای سخت، تواناییهای خاص برای شغل و یا صنعت است. به طور کلی، آنها مهارتهای فنی هستند که شما در مدرسه و دانشگاه می‌آموزید، دوره‌های آموزشی با اعطای گواهینامه، کلاسهای آموزشی یا کار و یا کارآموزی را تجربه می‌کنید. مهارتهای سخت ممکن است شامل مهارت در موارد زیر باشد:
• نرم افزار
• زبانهای خارجی
• بهره‌برداری از تجهیزات یا ماشین آلات خاص
از طرف دیگر مهارتهای نرم تواناییهایی است که در هر شغلی قابل استفاده است. غالباً ممکن است از مهارتهای نرم به عنوان “مهارتهای ارتباط با مردم” یا “مهارتهای اجتماعی” یاد شود. و این مهارتها موارد زیر را شامل می‌شوند:
• ارتباطات
• خدمات مشتری
• حل مسئله
• مدیریت زمان
• رهبری
مهارتهای سخت معمولاً قابل آموزش هستند در حالی که مهارتهای نرم معمولاً ویژگیهای شخصیتی را توسعه می‌دهند و بنابراین برای کارفرمایان بسیار ارزشمند هستند. در بیشتر موارد، مهارتهای نرم شما می‌توانند مهارتهای سخت شما را تقویت کنند. به عنوان مثال، اگر شما به جزئیات توجه می‌کنید و یک توسعه‌دهنده نرم افزار هستید و به یک زبان برنامه نویسی کامپیوتر مهارت دارید، به احتمال زیاد می‌توانید در کدی که شما و تیم خود ایجاد می‌کنید خطاها را مرتفع کرده و مشکلات را اصلاح کنید.

به عنوان یک کارجو، مهم است که بهترین مهارتهای سخت و نرم خود را برای کاندیدا شدن برجسته کنید. همچنین در نظر گرفتن چگونگی ارتباط این دو مهارت با یکدیگر و شغل مفید است، بنابراین می‌توانید در مصاحبه خود درباره این موضوع صحبت کنید.

مهارت استخدامی سخت و نرم که به استخدام شما کمک می‌کند

۱. تکنولوژی/ مهارتهای رایانه‌ای

مهارت استخدامی تکنولوژی/ مهارتهای رایانه‌ای
داشتن مهارتهای کافی جهت استفاده از رایانه

مهارتهای فناوری به معنای توانایی استفاده از رایانه برای پردازش کلمه، استفاده از صفحه گسترده و ارسال ایمیل یا اطلاع از نحوه استفاده از تجهیزات دفتری مانند پرینتر است.
آنها همچنین شامل استفاده از رسانه‌های اجتماعی، کار با نرم افزار طراحی یا ویرایش فیلم یا دانستن زبانهای برنامه نویسی هستند. سایر مهارتهای فن‌آوری به سخت افزار مربوط هستند.
مهارتهای رایانه‌ای شامل توانایی یادگیری و بهره‌برداری از فناوریهای مختلف است. مهارتهای سخت افزاری به شما امکان می‌دهد با یک کامپیوتر از نظر جسمی کار کنید و می‌تواند به سادگی دانستن نحوه روشن و خاموش کردن دستگاه‌های ساده باشد. مهارتهای نرم افزار به شما کمک می‌کند تا به طور موثر از برنامه‌ها و برنامه‌های رایانه‌ای استفاده کنید. برخی از مهارتهای نرم افزاری وجود دارد که ممکن است کارفرمایان به عنوان پیش نیاز اشتغال، مانند استفاده از صفحه گسترده یا دانستن یک زبان رمزگذاری خاص و … در نظر بگیرند.
مهارتهای مربوط به رایانه شامل موارد زیر است:
• تایپ / پردازش کلمه
• تسلط به زبان های رمزگذاری
• مدیریت سیستم
• صفحه گسترده
• مدیریت ایمیل

نمونه‌هایی از راه‌های توسعه یا بهبود مهارتهای فناوری شما عبارتند از:
• گذراندن یک دوره کوتاه یا یک دوره آنلاین
• درخواست آموزش اضافی در محل کار
• دریابید که از چه فناوری در شغلی که می‌خواهید، استفاده می‌شود و چگونه استفاده می‌شود
• ساختن لیستی از تمام فناوریهایی که در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنید.

۲. سایر زبانها

توانایی ارتباط شما یکی از مهمترین مواردی است که استخدام‌کنندگان هنگام بررسی رزومه شما به دنبال آن هستند. مهارت استخدامی دیگری که داشتن آن در استخدام شما بسیار تاثیرگذار است، روان بودن در یک زبان دیگر است. حتی اگه قرار نباشد که از آن زبان یا زبانهای دیگر در کارتان استفاده کنید. علت این امر این است که نشان می‌دهد که شما چقدر استعداد یادگیری دارید و در کارهای حرفه‌ای جهانی پیشرفت کرده‌اید. و در راس همه این موارد این است که این روزها شرکتها به دنبال افرادی هستند که بتونند به چند زبان صحبت کنند.
صحبت کردن به زبانهای مختلف که به شما امکان می‌دهد تواناییهای ارتباطی خود را گسترش دهید، می‌تواند تأثیر بسزایی در این داشته باشد که استخدام‌کننده شما را برای مصاحبه فراخوانی کند. بدون داشتن امکان برقراری ارتباط با مشتری، همکار و مدیریت، هیچ مشکلی حل نخواهد شد. استخدام‌کنندگان به دنبال مهارتهای زبانی هستند زیرا بینش توانایی شما در انتقال اطلاعات به گروه‌ها و افراد را می‌دهد. در اختیار داشتن مهارتهای زبانی نه تنها امکان ارتباط برقرار کردن با دیگران را به شما می‌دهد، بلکه همچنین با دانش خاص فرهنگ نیز همراه است. این امر با توجه به جهانی شدن اقتصاد در همه بخشها، برای مشاغل اهمیت بیشتری پیدا می کند.

۳. خدمات مشتری

خدمات مشتری از مهارت استخدامی
مهارت استخدامی خدمات به مشتری

سومین مهارت استخدامی که باید ذکر کنید این است که آیا هیچ تجربه خدمات‌رسانی به مشتری داشته‌اید. بعضی مواقع این تجربیات خیلی مهم هستند چون نشان‌دهنده این مورد هستند که شما نحوه برخورد با مشتری را می‌دانید. با نحوه برخورد با افراد مشکل‌پسند آشنا هستید و یا می‌دانید که در موقعیتهای پیچیده چگونه رفتار کنید. همچنین نشان می‌دهد که می توانید به صورت کارا ارتباط برقرار کنید. به این علت که بیشتر کارهای امروزی نیازمند همکاری با سایر افراد هستند این مهارتها بسیار ارزشمند هستند. پس داشتن یک پیش‌زمینه سرویس‌دهی به مشتری به این معنی است که شما قادر هستید به صورت بسیار موثرتر با سایر افراد در محل کار و تیم کار کنید.

مهارت خدمات به مشتری ویژگیها و کارهایی است که به شما در رفع نیازهای مشتری کمک می‌کند تا یک تجربه مثبت ایجاد کنید. به طور کلی، مهارتهای خدمات مشتری به حل مسئله و ارتباط بسیار متکی است. خدمات مشتری اغلب “مهارت نرم” محسوب می‌شود، از جمله ویژگیهایی مانند گوش دادن فعال و خواندن نشانه‌های کلامی و غیرکلامی هستند.

مهارتهای خدمات ارتباط با مشتری

گوش دادن فعال

گوش دادن فعال توانایی تمرکز کامل بر صحبتها، درک پیام آنها، درک اطلاعات و پاسخ‌گویی متفکرانه است. شنوندگان فعال از تکنیکهای کلامی و غیرکلامی برای نشان دادن و نگه‌داشتن توجه خود بر بحث استفاده می‌کنند. توسعه و استفاده از مهارتهای گوش دادن فعال می‌تواند به مشتری یا همکارانتان نشان دهد که شما درگیر این پروژه بوده‌اید و علاقمند به این پروژه یا وظیفه خود هستید.

همدلی
همدلی
داشتن توانایی همدلی

همدلی این توانایی است که با قرار دادن “خود در جای دیگران” به دست می‌آید. وقتی قتدر به درک وضعیت دیگران، ادراک و احساسات از دیدگاه آنها و برقراری ارتباط با افراد دیگر باشید. همدلی برای شما به عنوان یک رهبر یک مهارت مهم است.

مهارتهای فردی

مهارتهای فردی ویژگیهایی است که هنگام تعامل و برقراری ارتباط با دیگران به آنها تکیه می‌کنید. آنها انواع سناریوهایی را که در آن همکاری ضروری است پوشش می‌دهند. توسعه مهارتهای بین فردی برای ارتباط کارآمد با دیگران، حل مشکلات و هدایت پروژه‌ها یا تیمها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حل مسئله
حل مسئله
مهارت حل مسئله

مهارتهای حل مسئله ویژگیهایی هستند که به شما کمک می‌کنند منبع یک مسئله را تعیین کنید و به سرعت یک راه حل مؤثر پیدا کنید. این مهارت در هر نقشی برای هر صنعت بسیار ارزشمند است. حل مشکلات در نقش شما ممکن است نیاز به مهارتهای فنی خاصی در حرفه یا صنعت داشته باشد.

قابلیت اطمینان

فردی این مهارت را دارا است که در انجام وظایف مربوط به شغل، اتمام پروژه‌های اختصاص یافته، مهلت ملاقات و قرارهای کاری، قابل اعتماد و مطمئن است.

نحوه توصیف مهارت استخدامی خود در رزومه

نحوه توصیف مهارت استخدامی خود در رزومه
چگونگی بیان مهارتها در رزومه کاری

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا رزومه خود را به روشی بنویسید که مهارتهای شما را نشان می‌دهد.
• در مورد مهارتهایی که در شغل یا کارآموزی کسب کرده‌اید، جزئیاتی را ارائه کنید، صلاحیتهای ذکر شده در توضیحات شغلی را منعکس کنید و در ادامه نمونه‌هایی از مرتبط‌ترین مهارتها را بیان کنید.
• به جوایز یا تمجید کارفرمایان از شما برای توصیف مهارتهای خود اشاره کنید.

وقتی که این مهارتها را نشان می‌دهید حتی اگر مستقیما مربوط به شغل نباشند، معرف این هستند که شما چگونه آدمی هستید و تا چه حد حرفه‌ای هستید که در این صورت می‌توانید خیلی ارزشمند باشید و البته این موارد باعث می‌شوند که از این مرحله سربلند بیرون بیایید و این همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.

سخن آخر

در این مقاله چراغ به مهارتهایی پرداختیم که پروسه استخدام کارجوبان را تسهیل می‌کند و کارفرمایان توجه ویژه‌ای به این مهارتها برای گزینش نیروی جدید دارند.

چراغ جامع‌ترین سامانه و سایت کاریابی، آموزش و استخدام هوشمند در ایران است که سعی دارد با بیان نکات و مهارتهای استخدامی و شغلی تجربه شغلی دلنشینی را برای شما رقم زند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید