توضیحات

آموزش آنلاین html و css 

این روزها کمتر کسب‌وکاری را می‌توان پیدا کرد که برای معرفی محصولات و برند خودشان یک وب‌سایت نداشته‌ باشند. در حال ‌حاضر، در روش بازاریابی نوین، طراحی سایت به عنوان یک مهارت جهانی در نظر گرفته می‌شود. تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور زندگی کنید. در هر صورت با تسلط به طراحی وب (web design) قادر به درآمدزایی برای خود خواهید بود. اما دنیای وب دنیایی است بسیار شلوغ و پررقابت که هر کس می‌خواهد در آن موفق شود باید صحیح و اصولی بیاموزد و نمونه کارهای بیشتر و حرفه‌ای‌تری طراحی نماید. آموزش html و css برای تمام کسانی که می‌خواهند کار طراحی وب را شروع کنند و وارد این شغل شوند، لازم و ضروری است. در واقع مفاهیم مرتبط با html و css از جمله دانش‌های بنیادی‌ و به‌عنوان استاندارد تصویب‌ شده وب هستند که تمام طراحان آن‌ها را آموخته‌اند و در طراحی وب‌سایت به‌ کار گرفته‌اند. 

دوره آموزش آنلاین html و css در چراغ

آموزش html  و آموزش  css با زبانی ساده و قابل فهم از زبان بهترین اساتید آموزشی در این بخش از چراغ برای علاقه‌مندان ارائه شده است. پیش از مشاهده فیلمهای آموزش html و css نکته‌ای که همین ابتدا باید به آن توجه نمایید، این است که اگرچه برخی جاها html و css به عنوان زبان‌های برنامه نویسی نام برده شده‌اند. اما در حقیقت این زبان‌ها با عنوان Markup Language یا زبان نشانه‌گذاری شناخته می‌شوند و در اصل می‌توان گفت با زبان برنامه‌نویسی متفاوت هستند. برخی مخاطبان در  چراغ ممکن است کسانی باشند که می‌خواهند برنامه‌نویسی را از صفر شروع کنند و اطلاعات خاصی در این زمینه ندارند. به شما اطمینان می‌دهیم که با شرکت در این دوره‌‌های آموزشی می‌توانید تمام مطالب لازم را از ساده تا پیشرفته به صورت گام به گام بیاموزید. 
در دوره‌‌های آنلاین آموزش html و css به معنای واقعی سعی می‌شود تا آموزش‌ کامل باشد. به‌خاطر داشته باشید که همیشه چگونگی شروع کارها خیلی مهم است. از آنجایی که شروع کدنویسی در دنیای وسیع وب ممکن است شما را سردرگم نماید، بسیار مهم است که شروع درستی در این زمینه داشته باشید. می‌توانید با خاطری آسوده به سامانه‌ی هوشمند چراغ اطمینان کنید و پا به پای ما طراحی وب را یاد بگیرید و به یک متخصص همه چیز تمام در این حوزه تبدیل شوید.

آشنایی با html و نقش آن در طراحی وب‌سایت    

Html مخفف Hyper Text Markup Language است و به‌عنوان یک زبان نشانه‌گذاری متن می‌باشند. html به‌عنوان یک رابط به راحتی می‌تواند با زبان‌های پیشرفته‌ی برنامه‌نویسی مانند asp  و php ارتباط برقرار نماید. هنگامی‌ که برای طراحی صفحات مختلف وب از کدهای html استفاده می‌کنید، ابتدا این کدها توسط مرورگرها شناسایی می‌شوند. سپس با تبدیل شدن به متون قابل نمایش برای مخاطبان نشان داده خواهند شد. با استفاده از کد‌های html در طراحی وب ساختار اصلی سایت، محل‌های قرار دادن متون، امکان قرار دادن عکس، صوت، جدول و …  برای طراحان فراهم می‌آید. ویدیوهای آموزش Html در چراغ خیلی ساده‌تر از آن‌که فکرش را کنید این موارد را به شما خواهد آموخت. مجموعه کدهای مستند زیادی از Html وجود دارد. علاقه‌مندان می‌توانند با صرف کمی وقت و تمرین، به‌خوبی به آن مسلط شوند و بسیاری از قسمت‌ها و عناصر مختلف یک صفحه‌ی اینترنتی را طراحی نمایند.

آشنایی با css و نقش آن در طراحی وب‌سایت

Css مخفف عبارت Cascading Style Sheets است که به معنای قابلیت صفحه‌آرایی است. با استفاده از css، استایل‌دهی و زیباسازی صفحات وب برای طراحان سایت فراهم خواهد آمد. گفتیم که ساختار یک صفحه با استفاده از html تعیین می‌شود. سپس با به کار بردن کدهای css به این ساختارها و چیدمان‌ها استایل و شکل داده می‌شود. به بیان دیگر، وقتی یک تگ متنی در html  داشته باشید می‌توانید خصوصیات ظاهری آن مثل ابعاد، اندازه‌ها، رنگ‌ها، حاشیه‌ها، مکان‌های قرارگیری، فونت‌ها و حتی نحوه‌ی نمایش آن‌ها را با استفاده از css تعیین نمایید. پس از مشاهده فیلم آموزش css در چراغ قادر خواهید بود تا با اعمال ویژگی‌های گرافیکی که در ذهنتان دارید برای صفحات وب‌سایت خود شکل و نمای زیبا خلق کنید.    

معرفی انواع نرم‌افزارها برای نوشتن کدهای html و css 

پس از گذراندن دوره‌های آموزش آنلاین html و css خواهید آموخت که کی و کجا از آن‌ها در طراحی صفحات وب استفاده کنید. گفتیم که html و css برای web designing هر کدام کاربردهای جداگانه‌ای دارند. هنگامی که شما شروع به طراحی وب‌سایت می‌نمایید، مثلاً با استفاده از html، ساختار وب‌سایت مثل محل قرارگیری اجزای مختلف را مشخص می‌نمایید. اما کدهای css به شما کمک می‌کنند تا به وب‌سایت خود شکل و استایل دلخواهتان را ببخشید. آن‌گاه درست مثل یک هنرمند می‌توانید طراحی‌های فوق‌العاده زیبا بر روی وب‌سایتتان انجام دهید. حال آیا می‌دانید که باید در چه محیطی می‌توانید این کدهای شگفت‌انگیز را بنویسید؟ جالب است بدانید اغلب افرادی که قصد یادگیری html و css را دارند، کار خود را با کدنویسی در نرم‌افزار ساده‌ی Notepad آغاز می‌کنند! اما زمانی‌که کمی حرفه‌ای‌تر شوید، می‌توانید از نرم‌افزارهای دیگر که قابلیت‌های بیشتری در اختیارتان قرار خواهند داد، استفاده نمایید. 
Microsoft Web Matrix، Adobe Dreamweaver، Sublime text، Web Storm از جمله این نرم‌افزارها هستند که توسعه‌دهندگان وب از آن‌ها استفاده می‌نمایند. هرکدام از این نرم‌افزارها امکانات و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند اما همه‌ی آن‌ها به‌طور مشترک به تسهیل روند انجام کار شما کمک می‌کنند.

فیلمهای آموزش آنلاین html و css و پروژه‌های کاربردی

اگر طراحی وب را تازه شروع کرده‌اید و در این زمینه هدف بلندمدت برای خودتان در سر دارید، لطفاً وقت و انرژی خود را برای استفاده از منابع جورواجور تلف نکنید. متاسفانه برخی از افراد آماتور و تازه‌وارد این‌طور فکر می‌کنند که در همین ابتدای مسیر به دنبال یک پک جامع و کامل باشند. اما این فکر را از ذهنتان بیرون کنید که یک پکیج خاص بتواند همه چیز را به شما آموزش دهد. همیشه برای شروع باید از مفاهیم ساده و پایه شروع کرد و بعد به مباحث حرفه‌ای و پیشرفته پرداخت. کافی است با دوره‌های آموزش آنلاین html و css  چراغ قدم به قدم پیش بروید و هر آن‌چه را که می‌خواهید طی چند مرحله بیاموزید. این تضمین برای همه‌ی علاقه‌مندان به این دوره‌های آموزشی وجود خواهد داشت که در صورت پیش رفتن با مسیر آموزشی در سایت، به زودی به یک طراح وب حرفه‌ای تبدیل شوید!
در دوره آموزش html و دوره آموزش css پروژه‌های کاربردی برای آشنایی بیشتر با مفاهیم و مطالب آموخته شده برای کاربران در نظر گرفته شده است. با انجام این پروژه‌ها می‌توانید با اعتماد به نفس بیش‌تری خود را برای انجام پروژه‌های بزرگتر و ورود به محیط‌های حرفه‌ای آماده نمایید. هدف چراغ در این دوره آموزشی و تمام دوره‌های دیگر کمک به کارجویان برای یادگیری مطالب کاربردی جهت ورود به بازار کار و کسب درآمد مطلوب می‌باشد.

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا