163

موقعیت شغلی و آگهی استخدام اصفهان

منشی خانم
فاطر اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
20 ساعت پیش
1 روز پیش
برنامه‌نویس وب (Full-Stack-اصفهان)
شیپ نو اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
4 روز پیش
کارشناس تولیدمحتوا (اصفهان)
ایرانیکارت اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
7 روز پیش
کارشناس فروش و بازاریابی
فاطر اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
7 روز پیش
کارمند فروش
فروشگاه 128 اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
16 روز پیش
برنامه‌نویس وب (Asp.net Core-اصفهان)
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
18 روز پیش
فوری
21 روز پیش
محتوا گذار اینستا
اصفهان، اصفهان
نیمه وقت
21 روز پیش
صنعتی تولیدی
Arad اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
نیمه وقت
22 روز پیش
22 روز پیش
مهندسی هوش مصنوعی - اصفهان
پرتو نور آسمان اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
23 روز پیش
طراح تیزر معرفی محصول - اصفهان
اچ پی ان اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
23 روز پیش
کارشناس تولید‌ محتوا (اصفهان)
رادیس اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
24 روز پیش
مدیر فروش -اصفهان
شرکت فرس انوشه اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
24 روز پیش
بازاریاب
شرکت فرس انوشه اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
25 روز پیش
مدیر تولید - اصفهان
مدیران صنعت اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
25 روز پیش
کارشناس تولید - اصفهان
مدیران صنعت اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
تمام وقت
25 روز پیش
بازاریاب
تاپ طب اصفهان، اصفهان
اصفهان، اصفهان
1 ماه پیش
1 ماه پیش
توضیحات

وضعیت استخدام اصفهان

استان اصفهان در مرکز کشور ایران واقع شده و رتبه‌ی سوم پر جمعیت‌ترین استان‌های کشور را به خود اختصاص داده است. اصفهان از دسترسی آسان به سایر استان‌های کشور برخوردار می‌باشد. این استان از شمال به استان‌های سمنان، قم و مرکزی، از شرق به استان‌های یزد و خراسان جنوبی، از غرب به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری و از جنوب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس محدود شده است. در زمان‌های گذشته استان اصفهان به دلیل متمتع بودن از آب و هوای چهار فصل از پتانسیل بالایی برای کشاورزی و کشت انواع میوه‌های فصلی، برخوردار بوده است. در حال حاضر نیز با وجود مشکلات کم‌آبی داراي مزیت عمده در سطح کشور می‌باشد. قطب تولید آهن، مصالح ساختمانی، فولاد و پتروشیمی در ایران، استان تاریخی اصفهان می‌باشد. به سبب وجود شرایط اقلیمی و جغرافیایی مساعد منطقه در بخش‌های صنعت، معدن و کشاورزی، فرصتهای شغلی در اصفهان بسیار زیاد می‌باشند.
شهر اصفهان به عنوان مرکزیت استان از امنیت بالایی برخوردار می‌باشد و همین امر موجب پیدایش صنایع نظامی و استراتژیک در آن شده است. در حقیقت، بخش اصلی فعالیت‌های انرژي هسته‌اي کشور در این منطقه انجام می‌شود. این موضوع خود سبب پیدایش هزاران فرصت شغلی جدید در اصفهان شده است و زمینه‌ی اشتغال را برای بسیاری از افراد تحصیل‌کرده و جویای کار فراهم آورده است. ضمن این‌که استان اصفهان به دلیل قرارگیری در شاهراه مواصلاتی کشور و دسترسی آسان به سایر نقاط ایران، بستر مناسبی را برای سیستم‌های حمل و نقل توسعه یافته به وجود آورده است. همچنین توسعه‌ی گردشگری در این استان موجب بالا رفتن اشتغال غیر مستقیم در بخش کشاورزی و اشتغال مستقیم دست‌اندرکاران گردشگری شده است. آمارها نشان می‌دهند که سهم گردشگری در ایجاد اشتغال در اصفهان و یا هر نقطه‌ی دیگری از دنیا در رقابت با صنایع کهنه‌کار همچون خودروسازی و نفت، در حال افزایش است.

مراکز صنعتی و اقتصادی بزرگ در اصفهان

از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بر ظرفیت اشتغال بالا در استان اصفهان، وجود مراکز صنعتی و اقتصادی بزرگ در آن می‌باشد. حضور صنایع بزرگی همچون مجتمع فولاد مبارکه، ذوب آهن، پالایشگاه، پلی‌اکریل و همچنین کارخانه‌جات متعدد کاشی‌سازی، سرامیک و معادن سنگ و سنگبری از علل اصلی صنعتی شدن و اقتصاد قوی در این استان محسوب می‌شوند. همچنین صنایع تولیدی ظروف بلور و شیشه، چینی، لوازم خانگی، ورق موج‌دار، کارخانه سیمان، صنایع خودروسازی، صنایع هواپیماسازی، صنایع نظامی، ساخت لوازم و تاسیسات گازی، صنایع مواد غذایی، فرآورده‌های لبنی، ریسندگی، نساجی و ...، از دیگر مراکز صنعتی مهم در استان اصفهان می‌باشند. تعدد و کثرت این مراکز، خود به وجود آورنده‌ی هزاران موقعیت شغلی در اصفهان است. در فضای وب و اینترنت، روزانه تعداد بالایی آگهی استخدام در اصفهان از سوی این مراکز و شرکت‌های معتبر منتشر می‌شود که همگی آن‌ها متقاضی جذب نیروهای متخصص برای تامین منابع انسانی خود می‌باشند. 

آینده اشتغال در استان اصفهان چگونه خواهد بود؟

استان اصفهان از جمله قطب‌های کشاورزی کشور به شمار می‌رود که طی سال‌های گذشته ۱۰ درصد از شاغلین این استان در بخش‌ کشاورزی مشغول فعالیت بوده‌اند. اما در حال حاضر به دلیل کمبود منابع آبی برخی از مزایای کشاورزی در این استان از بین رفته‌ است. البته کشت گلخانه اي و صنایع تبدیلی کشاورزي رفته رفته جایگزین کشاورزي زراعی و باغی در استان اصفهان شده‌اند. لذا فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان رشته‌ی کشاورزی می‌توانند با به کارگیری ایده‌های جدید در ارتباط با روش‌های نوین کشاورزی، به عنوان کارآفرینان نمونه وارد عرصه‌ی تولید و صنعت شوند. از سوی دیگر، اطلاعات و آمارهای رسمی در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور، استان اصفهان را به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی کشور معرفی کرده‌اند. از این‌رو صنایع بزرگ، متوسط و خرد بسیاری به سبب این توسعه یافتگی صنعتی در اصفهان به وجود آمده‌اند و موجب تسخیر سهم بالایی از اشتغال در بخش صنعت شده‌اند. 
با وجود موارد گفته شده در دنیای امروز که تکنولوژی با سرعت نور در حال پیشرفت می‌باشد و تقریباً در تمام ابعاد زندگی بشر نفوذ کرده است، می‌توان گفت که بسیاری از فرآیندهای اشتغال، چه در اصفهان چه در ایران و چه در سراسر جهان دگرگون شده‌اند. امروزه مشاغل جدیدی پا به عرصه‌ی وجود گذاشته‌اند که بیش‌تر آن‌ها مرتبط با حوزه‌ی خدمات می‌باشند. به طوری‌که طی یک دهه‌ی گذشته گرایش کارجویان به مشاغل خدماتی در ایران به شدت افزایش یافته است و به بالاترین سهم اشتغال‌زایی در بازار کار رسیده است. بررسی بانک مشاغل اصفهان نیز نشان می‌دهد که میزان تقاضا برای استخدام در چنین مشاغلی در این استان کم نمی‌باشد. بنابراین، تمرکز روی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع تکنولوژی پیشرفته (HighTech) ضمن ویژگی‌های خاص و سرعت تحول بالایی که دارند، می‌تواند زمینه تحقق اشتغال بیشتری را در استان اصفهان فراهم آورد.

توسعه گردشگری چگونه موجب بالا رفتن ظرفیت اشتغال در اصفهان خواهد شد؟

با توجه به اینکه در سند آمایش استان اصفهان، صنعت گردشگری به‌عنوان اولین محور توسعه در آن قرار گرفته ‌است، رونق گردشگری می‌تواند به یک صنعت پاک و درآمدزا در این استان تبدیل شد. لذا، بهتر است که برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری، فضای اقامتی و سرمایه‌گذاری، در رابطه با جذب گردشگر در استان اصفهان برنامه‌ریزی‌های مدونی در نظر گرفته شود. همچنین تنوع اقلیمی، جغرافیایی و مورفولوژی استان اصفهان در کنار پتانسیل‌های بالای گردشگری آن همچون ژئوتوریسم کویرگردی، اکوتوریسم، گردشگری درمانی و سلامت می‌تواند نقش بالایی در جذب گردشگر  در این استان داشته باشد. تمام این موارد می‌توانند از نظر اقتصادی آثار خوب و مزایای بسیاری را به ارمغان آورند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها گسترش زمینه‌ی اشتغال در شهر اصفهان است. به‌گونه‌ای که هم کارگران ساده و بدون مهارت و هم متخصصان جویای کار می‌توانند با مراجعه به چندین سایت کاریابی در اصفهان در این زمینه مشغول فعالیت شوند. 

چراغ، راهی برای یافتن بهترین فرصت‌های شغلی در اصفهان 

وجود فرصت های شغلی متنوع در استان اصفهان، حضور یک پلتفرم مناسب برای جذب نیروهای متخصص و کارآمد در این موقعیت‌های شغلی را می‌طلبد. چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین سامانه‌ی آموزش، استخدام و کاریابی در ایران آگهی‌های استخدامی از بهترین مشاغل در اصفهان را در اختیار کارجویان قرار داده است. کارفرمایان و کارجویان در این استان علاوه بر استفاده از چندین سامانه کاریابی اصفهان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه‌ی هوشمند چراغ، به یک بانک اطلاعاتی گسترده و ارزشمند از بهترین مشاغل دسترسی داشته باشند. استفاده از خدمات گسترده و جذاب چراغ به کارجویان و کارفرمایان کمک می‌کند تا برای استخدام و کاریابی در اصفهان در کوتاهترین زمان ممکن به نتایج دلخواه دست یابند. در این بخش از سامانه‌ی چراغ، لیستی از موقعیتهای شغلی موجود در استان اصفهان در اختیار کارجویان قرار داده شده است. آن‌ها می‌توانند از طریق همین سامانه پس از ارسال رزومه برای کارفرمایان، درخواست خود را پیگیری نمایند.

 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا