10

موقعیت شغلی و آگهی استخدام صنایع غذایی

7 روز پیش
نانوا و شرینی پز در هایپر مارکت
مارکت شمرون هیلز تهران، شمیرانات
تهران، شمیرانات
تمام وقت
10 روز پیش
مسئول تامین - آقا
زرین صنعت خوشبخت تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 ماه پیش
کارشناس صنایع غذایی
گلستان تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 ماه پیش
کارشناس صنایع غذایی
بستنی روز تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 ماه پیش
مهندس صنایع غذایی
تچرا مازندران، تنکابن
مازندران، تنکابن
تمام وقت
3 ماه پیش
کارشناس تغذیه
تهران، تهران
دورکاری
3 ماه پیش
بازاریاب
مهوین ساز پارس تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
4 ماه پیش
فوری
کارشناس تغذیه
دانش بنیان متین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
4 ماه پیش
کارشناس کنترل تولید (آقا)
تهران، تهران
تمام وقت
4 ماه پیش
توضیحات

صنایع غذایی

یکی از عواملی که باعث دگرگونی زندگی انسان و شکل‌دهی دنیای مدرن شده است علوم تجربی است. این علم بر پایه‌ی آزمون و خطا شکل گرفته است و هدف آن این است که موضوعات و مسائل مختلف را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهد. امروزه علوم تجربی در حیطه‌های مختلف زندگی بشر تاثیر دارد. یکی از این بخش‌ها که انسان‌ها به صورت مداوم و روزانه با آن در ارتباط است صنایع غذایی و محصولات مرتبط با خوراک انسان است.
در گذشته انسان‌ها توجه خیلی کمی به سلامت غذایی خود و جامعه داشتند اما امروزه به دلیل پیشرفت علم در حیطه‌های مختلف، توجه بسیار زیادی به شاخص‌های سلامت غذایی می‌شود. این توجه امروزه به قدری افزایش یافته است که سازمان‌های استاندارد ملی و جهانی استاندارد‌های حداقلی را برای مواد غذایی تعیین کرده‌اند و تمامی مواد غذایی که از تونل این سازمان‌ها می‌گذرند باید این حداقل‌ها را رعایت کنند.
صنعت تولید مواد غذایی نیز در دنیا رو به رشد است و به دلیل تغییر در مدل زندگی انسان‌ها و رشد نیاز جامعه به مواد غذایی و خوراکی بسته‌بندی شده روز به روز کارخانه‌ها و کارگاه‌های بیشتری برای تولید مواد غذایی بسته‌بندی تاسیس می‌شوند.
بهتر شدن الگوی مصرف و افزایش کیفیت مواد غذایی به الگوسازی و معرفی استانداردهای جدی در این زمینه نیاز دارد. این استانداردها توسط کارشناسان خبره‌ای که در این زمینه از اطلاعات کافی برخوردار هستند تعریف می‌شود. استفاده از کارشناس صنایع غذایی در کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید و بسته‌بندی مواد غذایی امری بسیار مهم و حیاتی است. به همین دلیل ما تصمیم داریم امروز به معرفی شغل کارشناس صنایع غذایی، وظایف و بازارکار آن بپردازیم.

رشته‌ی علوم و صنایع غذایی

این رشته در گذشته با نام مهندسی کشاورزی-صنایع فرآورده کشاورزی ارائه می‌شد و از سال ۱۳۷۱ به علوم و صنایع غذایی تغییر نام داد. تمام فرآیندها و عملیات‌هایی که پس از برداشت محصولات زراعی و باغی و یا ذبح دام به منظور تبدیل مواد خام به مواد مصرفی انجام می‌شود زیر مجموعه‌ی این رشته هستند. هدف از ارائه این رشته پرورش نیروهایی است که بتوانند در زمینه‌هایی مثل اجرای عملیات تبدیل مواد غذایی، نگهداری محصولات کشاورزی، کنترل کیفیت، طراحی و بهینه‌سازی خطوط تولید و مدیریت واحدهای تولید کارخانه‌‎های صنایع غذایی فعالیت کنند.

تاریخچه رشته‌ی علوم و صنایع غذایی

گروه علوم و صنایع غذایی اولین بار در سال ۱۳۴۲ و در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران به عنوان اولین گروه آموزشی تخصصی در رشته صنایع غذایی در ایران تاسیس شد. ریاست این گروه در ابتدا بر عهده‌ی مهندس ریاحی و سپس مهندس جعفر شریف بود و براساس برنامه‌‎ی توسعه آموزشی و پژوهشی که تدوین شده بود به 18 نفر کادر هیئت علمی نیاز داشت و مقرر شد ۴ رشته‌ی ذیل تاسیس گردد.
رشته مواد غذائی: شامل نانوایی، میکروبیولوژی صنعتی و کشاورزی، تکنولوژی کنسروسازی، خشکبارسازی، سردخانه و انبار، بسته‌بندی
لبنیات‌سازی: شامل صنایع شیر و فرآورده های شیر
مواد استخراجی: شامل قندسازی، تهیه سیلو برای دامداری، چای، توتون، الیاف‌نباتی
صنایع تخمیری: شامل تقطیر و الکل کشی، سرکه‌سازی و تهیه مایه­‌ها
برای تدریس علمی و عملی درس‌های مثل کنسروسازی و خشکبار نیز از کارشناسان یونسکو استفاده می‌شد و همانطور که گفته شد اسم این رشته در سال 1371 به صورت رسمی به علوم و صنایع غذایی تغییر یافت. 

گرایش‌های رشته‌ی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد
رشته صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد شامل ۴ گرایش زیر می‌باشد:
•    مهندسی صنایع غذایی
•    زیست فناوری مواد غذایی
•    علوم مواد غذایی
•    فناوری مواد غذایی

 

استخدام کارشناس صنایع غذایی

برای پرداختن به موضوع استخدام کارشناس صنایع غذلیی در ابتدا باید ببینیم کارشناس صتایع غذلیی چه کسی است؟
 

کارشناس صنایع غذایی چه کسی است و چه وظایفی دارد؟

یک کارشناس صنایع غذایی با توجه به تحصیلات و تخصصی که دارد باید در فرآیندهای پیش تولید، تولید و ارزیابی محصولات حضور داشته باشد و وظیفه‌ی او که معمولا در رشته‌ی علوم و صنایع غذایی تحصیل کرده است، ارزیابی بهداشت مواد غذایی و معیارهای کنترل کیفی در فرآیند تولید محصولات است.
شغل کارشناسی مواد غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا اولا کار او به صورت مستقیم با تمامی ارکان جامعه در ارتباط است و دوما اینکه تمامی تولیدات کارخانه‌های مواد غذایی باید توسط نمایندگان سازمان‌های بهداشت و سلامت تایید شوند. 
در واقع یک کارشناس صنایع غذایی باید از لحظه‌ای که مواد اولیه وارد کارخانه می‌شوند تا زمانی که مواد غذایی تولید شده از آن خارج می‌شوند تمامی فرآیندها را زیر نظر داشته باشد. این کارشناس در تمامی مراحل تولید نمونه‌گیری و بررسی کیفیت مواد تولیدی خواهد بود.
یک متخصص صنایع غذایی باید در زمینه‌ی طراحی و احداث بخش‌های تولیدی کارخانه مانند خطوط آماده‌سازی، فرآوری و تولید مواد غذایی و همچنین طراحی و احداث کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید مواد غذایی دارای تخصص کافی باشد.

یک کارشناس صنایع غذایی برای استخدام باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

•    بهره‌گیری از دانش کافی در زمینه زیست شناسی، شیمی و ریاضیات
•    داشتن روحیه همکاری با سازمان‌های مرتبط به صنایع غذایی
•    داشتن روحیه رهبری
•    قدرت تصمیم‌گیری بالا
•    انعطاف‌پذیر بودن و توانایی تحمل فشارهای زیاد
•    داشتن دقت کافی و توجه به جزئیات
•    شناخت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی
•    داشتن توانایی طراحی موارد مربوط به صنایع غذایی
•    داشتن ذهنی خلاق به منظور طراحی دستگاه‌های لازم برای کارخانجات صنایع غذایی
•    داشتن پشتکار بالا

وظایف کارشناس صنایع غذایی

در ادامه برخی از وظایف یک کارشناس صنایع غذایی را مشاهده خواهید کرد. برخی از این وظایف بین گرایش‌های مختلف مشترک و برخی دیگر از آن‌ها نیز اختصاصی هستند.
•    بررسی روش‌های مختلف نگهداری تازه و ایمن مداد غذایی
•    تهیه اطلاعات غذایی موردنیاز برای برچسب محصولات
•    پیدا کردن روش‌های سریع و ارزان برای تولید مواد غذایی
•    بررسی سلامت و کیفیت مواد غذایی
•    کار روی مواد تشکیل دهنده برای رسیدن به ترکیب‌های غذایی جدید
•    اصلاح مواد غذایی و تولید خوراکی‌های کم ضررتر مثل محصولات بدون چربی
•    انجام آزمایشات لازم و نمونه‌گیری از محصولات
•    کنترل کیفیت و بهداشت مواد تولیدی
•    طراحی فرآیندهای تولید انبوه محصولات غذایی
•    طراحی دستگاه‌ها، خطوط تولید و کارخانجات مواد غذایی

تحصیلات مورد نیاز برای ورود به بازار کار

تمامی فارغ‌التحصیل‌های رشته‌های علوم و صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی و رشته‌ی مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی برای ورود به این شغل مناسب هستند. 

بازار کار متخصص صنایع غذایی

یک کارشناس صنایع غذایی می‌تواند در قسمت‌های مختلفی مثل آزمایشگاه‌ها و خطوط تولید کارخانه‌های مواد غذایی، موسسه‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و... کار کند. محل کار این فرد در بخش‌های تحقیقات و کنترل کیفیت، آزمایشگاه مواد غذایی و یا بخش تولید کارخانجات مختلف می‌باشد. پست‌هایی که یک کارشناس صنایع غذایی می‌تواند در یک کارخانه‌ی تولید مواد غذایی بر عهده بگیرد عبارتند از مدیر تولید، مسئول فنی، مسئول آزمایشگاه، مسئول بخش تحقیق و توسعه، مشاور و.... همچنین در صورتی که تجربه و سرمایه کافی هم داشته باشید می‌توانید شخصا نسبت به تاسیس کارخانه‌ی مواد غذایی اقدام کنید.
با توجه به سیر صعودی افزایش جمعیت در کشور و همچنین نیاز به مواد غذایی، توجه به کاهش ضایعات کشاورزی و دامی و تولید مواد غذایی سالم و باکیفیت کاملا ضروری و حیاتی است. امروزه نیز در کشور ما کارخانه‌های زیادی در حال تولید مواد غذایی و خوراکی هستند و در صورتی که دارای دانش و تخصص کافی باشید و همچنین علاقه و پشتکار زیادی داشته باشید می‌توانید در یکی از این شرکت‌ها شروع به فعالیت کنید.

درآمد کارشناس صنایع غذایی

درآمد کارشناس صنایع غذایی در کشور ما به صورت دقیق مشخص نیست. افرادی که در بخش‌های دولتی فعالیت می‌کنند، طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق می‌گیرند اما در بخش خصوصی شرایط خیلی متفاوت‌تر است. در این بخش فاکتورهای مختلفی مثل تحصیلات، تجربه، مهارت‌ها و توانایی‌ها و توافق صورت گرفته بین کارفرما و کارمند میزان حقوق دریافتی را مشخص می‌کند.

شخصیت‌های مناسب برای شغل کارشناس صنایع غذایی

برای انتخاب شغل صحیح و مناسب عوامل بسیار زیادی مثل ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها، علایق، شرایط جامعه و شرایط خانواده باید در نظر گرفته شوند. شناخت ویژگی‌های شخصیتی از اهمیت بسیار بالایی در زمان انتخاب شغل برخوردار است. برای شناخت شخصیت هر فرد به زمان و تخصص کافی نیاز دارید و باید فرآیندهای پیچیده‌ای را طی کنید. البته حتی افرادی هم که یک تیپ شخصیتی مشابه دارند نیز ممکن است در برخی موارد با یکدیگر متفاوت باشند.
همیشه افرادی موفقی از تمام تیپ‌های شخصیتی در تمامی مشاغل وجود دارند و نمی‌توان گفت که فقط یک تیپ شخصیتی برای یک شغل خاص مناسب است. اما طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که افرادی که تیپ شخصیتی INTJ دارند برای تصدی شغل کارشناس صنایع غذایی مناسب‌تر هستند و رضایت شغلی بیشتری از این شغل دارند.

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا