189

موقعیت شغلی و آگهی استخدام مشهد

UI/UX Designer (مشهد)
پیشگامان موج تلفن همراه خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
1 روز پیش
برنامه‌نويس PHP
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
1 روز پیش
طراح سایت وردپرس
خراسان رضوی، مشهد
4 روز پیش
کارشناس تولید محتوا
خراسان رضوی، مشهد
4 روز پیش
کارشناس فنی و فروش ابزار دقیق
اینسترو کنترل خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
7 روز پیش
فوری
برنامه‌نویس اندروید
برنا خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
7 روز پیش
کار آموز برق،الکترونیک و ابزار دقیق
اینسترو کنترل خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
کارآموزی
10 روز پیش
فوری
کارشناس مالی (مشهد)
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
16 روز پیش
برنامه‌نویس میکروکنترلر (مشهد)
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
17 روز پیش
برنامه‌نویس Back-End (مشهد)
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
17 روز پیش
کارشناس مکانیک
پرهام صنعت شایان خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
22 روز پیش
انباردار باسابقه-خراسان رضوی-مشهد
پرهام صنعت شایان خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
22 روز پیش
کارشناس فرایند و بهبود سیستم
آهار خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
23 روز پیش
فوری
برنامه‌‌نویس وب ASP.NET (خانم-مشهد)
تلاشگران جزیره رویا خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
24 روز پیش
برنامه‌نویسYii-Framework) PHP-مشهد-آقا)
نگین رایانه الماس خراسان خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
24 روز پیش
برنامه‌نویس ارشد اندروید (آقا-مشهد)
نگین رایانه الماس خراسان خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
24 روز پیش
مدیر سایت و شبکه های اجتماعی - مشهد
شرکت مهندسی راستان خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
24 روز پیش
پیگیری امور مشتریان
درخشش نقره ای شرق خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
24 روز پیش
کارشناس شبکه‌های اجتماعی (مشهد)
بازتاب خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
25 روز پیش
کارشناس تولید محتوا(مشهد)
بازتاب خراسان رضوی، مشهد
خراسان رضوی، مشهد
تمام وقت
25 روز پیش
توضیحات

وضعیت استخدام در مشهد و استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی با مرکزیت شهر مشهد در شرق ایران واقع شده است که واژه‌ی رضوی در نام آن به مقبره‌ی‌ علی بن موسی الرضا در مرکز این استان اشاره دارد. مساحت این استان ۱۱۸.۸۵۴ کیلومتر مربع می‌باشد که پنجمین استان بزرگ کشور به شمار می‌آید و به سبب وسعت زیاد از نظر شرایط طبیعی دارای ویژگی‌های خاصی است. سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که زمانی یک استان واحد را تشکیل می‌دادند، امروزه به تولید محصولات کشاورزی همچون زعفران، زرشک، عناب و همچنین صنایع دستی معروف می‌باشند. مدیرکل دفتر توسعه‌ی صادرات بخش کشاورزی سازمان توسعه تجارت ایران در سال ۹۸ اعلام کرد که ۸۵ درصد از زعفران کشور و دنیا در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی تولید می‌شود.از طرفی سالانه حدود ۸۰ درصد از سهم زعفران کشور صادر می‌شود. این امر موجب شده تا زمینه‌ی اشتغال در استان خراسان برای تعداد بی‌شماری از افراد فراهم آید.
مشهد مقدس به عنوان مرکز استان خراسان رضوی، پایتخت معنوی ایران و یکی از کلان‌شهرهای کشور می‌باشد که در واقع دومین شهر بزرگ ایران است. همچنین شهر مشهد یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی، مذهبی و گردشگری در کشور به حساب می‌آید. از آنجایی که مشهد، معروف‌ترین شهر توریستی مذهبی ایران است، نه تنها مقصد اصلی مسافران داخلی می‌باشد بلکه بسیاری از گردشگران خارجی که به کشورمان سفر می‌کنند نیز مشتاق بازدید از جاذبه‌های این شهر هستند. پارک بزرگ کوه‌سنگی، مقبره‌ تاریخی فردوسی، آرامگاه نادرشاه افشار، باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، بوستان وکیل آباد و شهر منحصر به فرد شاندیز از جمله مناطق توریستی در مشهد هستند که هر ساله تعداد زیادی از این گردشگران را به خود جذب می کنند. تمام این مراکز توریستی، به ویژه پدیده‌ی شاندیز با وجود امکانات رفاهی و تفریحی که دارد، فرصتهای شغلی  استخدام در شهر مشهد فراهم آورده‌اند. 

فرصت‌های شغلی جدید و افزایش استخدام در خراسان رضوی

اشتغال استان خراسان رضوی بر پایه‌ی کشاورزی و خدمات، به واسطه‌ی وجود مزیت‌های طبیعی آب و هوایی در شمال استان و وجود مزیت منحصر به فرد گردشگری زیارتی پایه‌ریزی شده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در مورد سهم اشتغال‌زایی این استان نسبت به درصد کشوری در سال ۹۸ این‌گونه اظهار داشت که در سال جاری چیزی حدود ۸۴۰ هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی ایجاد شد. وی همچنین عنوان کرد که نرخ بیکاری روستایی استان خراسان رضوی در تابستان ۹۸ به ۳.۶ درصد رسید که نسبت به تابستان سال ۹۷ به میزان ۵.۳ درصد کاهش داشته است. این استان به دلیل داشتن شرایط خاص و ویژه در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، موفق به تصویب ۲۵ طرح در هشت ماهه‌ی نخست سال ۹۸ شد. این طرح‌ها با مبلغ ۱۳۵ میلیون دلار توسط کشورهای افغانستان، آلمان، امارات متحده عربی، ترکمنستان، گرجستان، عراق و هندوستان مصوب گشتند.
آمارها همچنین در سال ۱۳۹۸ این‌طور نشان دادند که میزان اشتغال‌زایی در استان خراسان رضوی بیش از میانگین کشوری بوده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان رضوی اعلام داشت که تعداد شاغلین این استان در سال ۹۸ حدود ۲ میلیون و ۶۵ هزار و ۴۴۷ نفر اعلام شد که این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۱۱۷ هزار و ۶۹۸ نفر رشد داشته است. وی افزود که نرخ مشارکت اقتصادی این استان در سال ۹۸ معادل ۴۷.۴ درصد بود که نسبت به سال قبل یک درصد افزایش یافته است. تمام این‌ها در حالی بوده است که نرخ بیکاری استان خراسان رضوی در سال ۹۸ معادل ۹ درصد بوده که نسبت به سال قبل ۲ درصد کاهش یافته است. بنابراین کاهش نرخ بیکاری بیش از کاهش نرخ مشارکت در این استان بوده است و این به معنای افزایش چشمگیر تقاضا برای جذب نیرو و استخدام در خراسان رضوی می‌باشد.

مراکز صنعتی و اقتصادی، تجاری بزرگ و معتبر در استان خراسان رضوی

پیش از این هم گفتیم که استان خراسان رضوی به دلیل دارا بودن مزیت گردشگری زیارتی (بارگاه حضرت امام رضا) از مزایا و توانمندیهایی ویژه‌ای برای ایجاد اشتغال در این بخش برخوردار است. به همین منظور، مشاغل خدماتی، توریستی و هتلداری رونق خاصی در این منطقه دارد. از سوی دیگر به سبب انجام فعالیت در بخش‌های صنعت، معدن و کشاورزی، شرکت‌ها و صنایع بزرگ، متوسط و خرد بی‌شماری در استان خراسان رضوی به وجود آمده‌اند. از معادن مهم در این بخش می‌توان سنگ گچ، فلدسپات، سنگ مرمر و کرومیت را نام برد. مهم‌ترین صنایع موجود در شهر مشهد هم صنایع غذایی، تولید پوشاک، چرم، مصالح ساختمانی، صنایع فلزی و صنایع دستی است. با این وجود می‌توان گفت که ظرفیت اشتغال در این استان بالاست. با نگاهی به چندین سایت کاریابی مشهد و خراسان رضوی خواهید دید که این مراکز همواره به دنبال جذب و استخدام نیروهای متخصص برای همکای می‌باشند.
صنایع غذایی پیشرفته و تخصصی همچون نان قدس رضوی که از امتیاز استاندارد برای صادرات برخوردار هستند در استان خراسان رضوی قرار دارند. همچنین حدود ۳۱ کارخانه‌ی ساخت قطعات خودرو که تقریبا ۵۰ درصد قطعات خودرو را تولید می‌کنند، در این استان فعالیت دارند که امکان توسعه‌ی آن‌ها نیز وجود دارد. شرکت‌های صنعتی شاران، لاما، پارت‌سازان از مهم‌ترین کارخانجات صنایع ماشین‌سازی در این استان می‌باشند. تولیدات این بخش از صنایع استان شامل انواع قطعات محوری، رینگ‌های سبک و سنگین، سیبک، جعبه فرمان نیز تولید انواع وسایل آبیاری الکتروموتور و تحت فشار است. در بخش صنایع نساجی، چرم و پوشاک هم کارخانجات فعال بسیاری در این استان راه‌اندازی شده‌اند. علاوه بر این‌ها مراکز تجاری بزرگی همچون زیست خاور، الماس شرق، پروما، تابان و ...، در مشهد واقع شده است. تعداد زیاد این مراکز صنعتی، تجاری و اقتصادی نقش به‌سزایی در ایجاد هزاران فرصت شغلی در مشهد و خراسان رضوی شده است.

چراغ، بستری برای انتشار آگهی استخدام مشهد و  استان خراسان رضوی! 

گستردگی بانک مشاغل مشهد و استان خراسان رضوی موجب شده است، تا نیاز به حضور یک پلتفرم کاریابی مشهد و استخدام مناسب در این زمینه احساس شود. لذا سامانه‌ی استخدام، کاریابی و آموزش چراغ با هدف استخدام بهینه در سراسر کشور، به عنوان بستری مناسب برای انتشار آگهیهای استخدام مشهد و خراسان رضوی می‌باشد. در این بخش لیستی از آگهی های استخدام در مشهد و خراسان رضوی ارائه شده است که کارجویان در استان خراسان رضوی می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه‌ی هوشمند چراغ رزومه‌ی خود را برای کارفرمایان این شرکت‌ها ارسال نمایند. همچنین امکان پیگیری درخواست‌ها از طریق همین سامانه برای شما عزیزان وجود خواهد داشت. 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا