4

موقعیت شغلی و آگهی استخدام قزوین

کارشناس فروش
قزوین، قزوین
تمام وقت
1 ماه پیش
کارشناس برنامه‌ریزی تولید (قزوین)
ارکان فلز قزوین، قزوین
قزوین، قزوین
تمام وقت
2 ماه پیش
برنامه‌نویس Front-End (خانم)
ایده لینک قزوین، قزوین
قزوین، قزوین
تمام وقت
7 ماه پیش
برنامه‌نویس Back-End
ایده لینک قزوین، قزوین
قزوین، قزوین
تمام وقت
7 ماه پیش
توضیحات

وضعیت استخدام در شهر قزوین

استان قزوین به دليل داشتن موقعيت‌های خاصی همچون وجود بزرگراه‌های مواصلاتی به شمال، جنوب، شـرق، غرب و شمال غرب کشور، نزديكی به پایتخت (به فاصله‌ی كمتر از ۱۵۰ كيلومتر از تهران)، انرژی مناسب (وجود نيروگاه شهيد رجايی با توليد ۲۰۰۰ مگاوات برق)، همچنين سابقه‌ی طولانی صنعت و وجود نيروهای ماهر به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی مهم کشور به شمار می‌آید. همچنین بسیاری از شهرک‌های صنعتی بزرگ در این استان واقع هستند که دارای ظرفیت کافی برای ایجاد اشتغال هستند و شرایط مطلوبی را برای استخدام در قزوین فراهم آورده‌اند. از جمله این شهرک‌ها می‌توان به شهر صنعتی البرز اشاره کرد که یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی در ایران است و بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و خدماتی در آن قرار دارند. منطقه‌ی صنعتی کاسپین نیز به عنوان نگین شهرک‌های صنعتی قزوین، تعداد زیادی از واحدهای صنعتی و مهم کشور را در دل خود جای داده است.
بر اساس آخرین آمارها در سال ۱۳۹۸ و به نقل از مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین مشخص شده است که استان قزوین طی سه سال و نیم گذشته با بیش از ۳۳۸ قرارداد، پیشگام ملی در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بوده است. گرایش شدید سرمایه‌گذاران به فعالیت در این استان موجب شده که زمینه‌ی اشتغال‌زایی برای بیش از ۱۰ هزار نیرو میسر شود. همچنین سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیون یورویی اسپانسرهای خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ترکیه و عراق، خبر از ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۱۱۲ نفر در شهرک‌های صنعتی کاسپین و لیا، داده است. این به معنی انتشار هزاران آگهی‌ استخدام در قزوین برای جذب نیرو در موقعیت‌های شغلی جدید در استان می‌باشد. با توجه به موارد گفته شده می‌توان امیدوار بود که نرخ بیکاری در استان قزوین تا پایان شهریور ۹۹ به زیر هفت درصد برسد. لذا میزان تعهدات در حوزه‌ی اشتغال‌زایی باید هدفمندتر طراحی شود.

کاهش نرخ بیکاری و افزایش تقاضا برای استخدام در قزوین

بنا بر گزارشات اعلام شده طی سه ماه‌ی آخر سال ۱۳۹۸، نرخ بیکاری در استان قزوین معادل ۱۰.۶ درصد اعلام شده است که نسبت به سال گذشته با کاهش ۴ درصدی همراه بوده است. همچنین وجود هزاران فرصت شغلی جدید در قزوین و افزایش تقاضا برای استخدام در قزوین از پایین بودن نرخ بیکاری استان در مقایسه با میانگین کشوری حکایت دارد. به گزارش خبرگزاری ایرنا، تعداد بیمه شدگان جدید در استان قزوین حدوداً ۶.۷ درصد رشد داشته است. میزان بیمه‌های جدیدالورود ثبت شده‌ی تامین اجتماعی استان در ۱۱ ماهه‌ی سال ۹۸ برابر با ۱۱ هزار و ۷۰۲ نفر بوده است. سرپرست اداره‌ی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اذعان داشت که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷، چیزی در حدود ۱۰ هزار و ۹۶۱ نفر بوده است. طبق این آمارها، تعهد اشتغال در استان قزوین تا ۱۰۴ درصد تحقق یافته است.

افزایش شانس استخدام در قزوین به دلیل وجود شرکت‌های معتبر در آن

بسیاری از واحدهای صنعتی پیشرو، توانمند و فعال در سطح ملی همچون صنايع كانی غيرفلزی،-صنايع خودرو و قطعات وابسته،-صنايع شيميايی و-صنايع غذايی، در استان قزوین واقع شده‌اند. از طرفی وجود ساختار خوشه های صنعتی‌ در زمینه‌ی تولید شیشه، خودرو، سرامیک و کاشی را در داخل استان نمی‌توان نادیده گرفت. به لطف حضور صنعت‌های مذکور و همچنین صنایع با تکنولوژی‌های بالا و نوین در استان قزوین، تعداد فرصتهای شغلی خوب در قزوین کم نیستند. اگر نگاهی به هزاران آگهی استخدام قزوین داشته باشید، خواهید دید که بسیاری از شرکت‌های معتبر در این استان نیاز به جذب نیروهای متخصص برای همکاری دارند. بنابراین کارجویان می‌توانند با تقویت مهارت‌ها و توانایی‌های خود در یکی از این شرکت‌ها استخدام شده و آینده‌ی شغلی خوبی را برای خودشان رقم بزنند.

چراغ، پل ارتباطی میان کارجویان و کارفرمایان در استان قزوین

چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین سامانه‌ی کاریابی، آموزش و استخدام در ایران به دنبال همکاری و تعامل با مراکز و شرکت‌های معتبر استان قزوین در راستای تامین منابع انسانی شایسته و متخصص برای آن‌ها می‌باشد. مدیران و کارفرمایان این شرکت‌ها می‌توانند با ورود به سامانه‌ی چراغ و ثبت‌نام در آن، آگهی‌های خود را برای استخدام در شهر قزوین منتشر نموده و در معرض دید متقاضیان قرار دهند. لازم به ذکر است که استخدام نیروهای ماهر برای کسب و کار فعلی شما، تا حدود زیادی هزینه‌های ناشی از استخدام نیرو و یا آموزش نیروهای جدید را کاهش خواهد داد. سامانه‌ی هوشمند چراغ، این امکان را برای شما مهیا ساخته است تا در کوتاهترین زمان ممکن، به سبک حرفه‌ای‌ها استخدام نمایید. کارجویان عزیز هم می‌توانند با استفاده از خدمات گسترده و جذاب چراغ جهت یافتن بهترین فرصت‌های شغلی اقدام نمایند. 
در سامانه‌ی آموزش و کاریابی چراغ، امکان انتشار آگهی استخدام در قزوین به صورت پاره وقت، تمام‌وقت، دورکاری و کارآموزی وجود دارد. در واقع شهروندان قزوین می‌توانند به آن به عنوان سایت کاریابی قزوین نگاه کنند. تمام کارجویان به راحتی می‌توانند فرصتهای شغلی در قزوین یا بانک مشاغل قزوین در برترین شرکت‌ها را که ایده‌آلشان است، اینجا ببینند. همچنین با ثبت‌نام در سامانه‌ی چراغ و ارسال رزومه به کارفرمایان، امکان پیگیری درخواست‌هایتان را به بهترین نحو در اختیارتان قرار می‌گیرد. چراغ، نسل جدیدی از پلتفرم‌های استخدام و کاریابی در ایران می‌باشد که فراتر از یک سایت کاریابی شما را در مسیر زندگی شغلی بهتر یاری خواهد داد. 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا