88

موقعیت شغلی و آگهی استخدام کارشناس سئو

1 سال پیش
فوری
استخدام کارشناس سئو - اهواز ملک
اهواز ملک تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 سال پیش
fsdvsdfbdf - رامااستودیو
رامااستودیو تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 سال پیش
فوری
2 سال پیش
فروشنده - رمگا
رمگا تهران، تهران
تهران، تهران
نیمه وقت
2 سال پیش
2 سال پیش
3 سال پیش
3 سال پیش
کارشناس سئو (SEO) - وب 24
وب 24 تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
ادمین سایت - کیا دما
کیا دما تهران، تهران
تهران، تهران
نیمه وقت
3 سال پیش
کارشناس سئو - وب رمز
وب رمز تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
کارشناس ارشد سئو - برقچی
برقچی تهران، تهران
تهران، تهران
نیمه وقت
3 سال پیش
کارشناس سئو (SEO) - اینپین
اینپین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
کارشناس ارشد سئو (مشهد) - ایران هتل آنلاین
ایران هتل آنلاین مشهد، خراسان رضوی
مشهد، خراسان رضوی
تمام وقت
3 سال پیش
3 سال پیش
کارشناس SEO - الی گشت
الی گشت تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
سرگروه تیم سئو - شاتل
شاتل تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
نیروی فنی بخش سئو - سفیران اروند
سفیران اروند تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
فوری
کارشناس SEO - بانی تجارت آریانا
بانی تجارت آریانا تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
توضیحات

استخدام کارشناس سئو

رشد چشمگیر کسب و کارهای آنلاین و بازاریابی دیجیتال همواره پیچیدگی‌هایی را با خود به همراه داشته است. در همین راستا استفاده از یک وب‌سایت و یا وبلاگ موفق به موضوعی رقابت‌پذیر در میان کاربران تبدیل شده است. تلاش برای حفظ رتبه (Rank) وب‌سایت‌ها در ابتدای صفحه‌ی نتایج موتور جستجو و افزایش ترافیک بازدیدکنندگان وب‌سایت مستلزم انجام فعالیت‌های تخصصی می‌باشد. این اقدامات را سئو (SEO) می‌گویند که مخفف عبارت انگلیسی Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌باشد. به همین منظور، استخدام یک کارشناس سئو که بتواند با استفاده از بهترین شیوه‌های آنلاین و پیاده‌سازی استراتژی‌هایی که نتایج جستجو را بهبود بخشد بسیار حائز اهمیت است.

شرح وظایف یک کارشناس سئو

استفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای و روش‌های تکمیلی برای کسب بهترین جایگاه در وب، نیازمند استخدام متخصصان با تجربه در این زمینه می‌باشد. یک کارشناس سئو وظایف مختلفی را برای سئوی وب‌سایت بر عهده دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را به صورت خلاصه بیان خواهیم کرد: 
    اطمینان از کپی نبودن محتواهای سایت
    کشف کلمات کلیدی، گسترش و بهینه‌سازی
    ‌ توسعه و پیاده‌سازی استراتژی‌های ساخت لینک
    آنالیز تمام محتویات سایت و تهیه‌ی گزارش از آن‌ها
    بکارگیری توصیه‌ بهینه‌‌سازی توسط موتورهای جستجو 
    هماهنگی لازم با گروه کارشناس محتوا برای بازاریابی بهتر
    بررسی لینک‌های تبلیغاتی رقبا و شیوه‌ی تاثیرگذاری آن‌ها
    تهیه و تدوین استانداردهای سئو برای استفاده در بخش محتوایی سایت
    مدیریت هزینه‌های ماهیانه‌ی طرح و ایجاد راهکارهایی برای صرفه‌جویی در آن‌ها
    بهینه‌سازی صفحه‌های فرود (Landing Pages) برای بازاریابی موتورهای جستجو
    ایجاد بک لینک (پیوندهایی که از یک سایت به سایت دیگر داده می‌شوند) برای وب‌سایت با توجه به نیازهای آن
    هماهنگی با گروه توسعه‌ی سایت برای اجرا شدن روش‌های سئو و تطبیق کدهای توسعه‌‌یافته با روش‌های بهینه‌‌سازی به بهترین شکل ممکن
 

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام شدن به عنوان یک کارشناس سئو

دانش سئو دائما در حال تغییر و به‌‌روز رسانی است. به همین جهت، کارشناسان سئو باید به یادگیری مداوم ادامه دهند و هر روز آماده‌ی کسب دانش‌ جدید در این حوزه باشند. حضور در صفحه‌ی نخست نتایج گوگل، تنها  با استفاده از تجارب و مهارتهای تخصصی کارشناسان میسر خواهد شد. از جمله توانایی‌های لازم برای استخدام شدن افراد در این موقعیت شغلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
    آشنایی با ابزار تست A/B
    آشنایی کامل با الگوریتم‌های گوگل
    فاکتورهای رنکینگ را به خوبی بشناسد
    آگاهی داشتن از ابزارها و افزونه‌های سئو
    تسلط به روندهای موجود در SEO  و SEM
    آشنایی با اصول On-Page SEO و Off-Page SEO
    تسلط به تولید محتوا و بهینه کردن آن‌ها برای سئوی سایت
    آگاهی از Keyword Planner و Google Trend برای یافتن بهترین کلمات کلیدی
    داشتن اطلاعات به روز راجع به HTML و CSS و تمام محدودیت‌ها و توسعه‌ی جاوا اسکریپت 
    آشنایی کامل با سرویس‌های گوگل وب مستر، گوگل آنالیتیکس و گوگل تگ منیجر
    آشنایی با اصول و قواعد بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) و بازاریابی محتوا (content Marketing)
 

اصولی که یک کارشناس سئو باید با آن‌ها آشنا باشد

اگر می‌خواهید به یک کارشناس سئوی حرفه‌ای تبدیل شوید، لازم است برای یادگیری تمام مباحثی که در قسمت قبلی ذکر کردیم زمان مناسبی را صرف‌ کنید. در ادامه به توضیح مختصر برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

تست A/B چیست؟

یک کارشناس سئو حتما می‌داند که به دست آوردن ترافیک پولی برای یک وب‌سایت بسیار هزینه‌بر است. به همین دلیل می‌تواند با استفاده از تست A/B تغییرات برنامه‌ریزی شده‌ای را بر روی وب‌سایت اعمال کند و باعث کاهش محسوس هزینه‌ها شود. در واقع این تست به شما اجازه می‌دهد تا ترافیک سایت خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید. به این صورت که با ایجاد دو نسخه از یک صفحه در یک نسخه عنصر مورد آزمایش به نام A و نسخه‌ی دیگر به نام B در وب‌سایت قرار می‌گیرد. سپس این صفحات به طور تصادفی و در یک بازه‌ی زمانی مشخص (۳ الی ۱۰ روز) به کاربران نمایش داده می‌شوند. در نهایت با استفاده از ابزارهای A/B و قیاس عملکرد هر دو نسخه از نظر دریافت بیشترین بازدید، می‌توانید صفحه‌ی بهتر را انتخاب کنید. در واقع نسخه‌ی برنده از نرخ بالاتری در تبدیل کاربر به مشتری برخوردار است.
دقت داشته باشید که تست A/B با عنوان‌های Split Testing و Bucket Listing نیز شناخته می‌شود.

تفاوت SEO  و SEM در چیست؟

یکی از دغدغه‌های پیش روی یک کارشناس سئو شناسایی تفاوت‌های SEO  و SEM می‌باشد. زمانی که شما این تفاوت را به خوبی درک کنید، مدیریت بهینه سازی سرچ یا همان جستجوی اینترنتی برایتان مشکل‌ساز نخواهد بود. اما سوال اینجاست که تفاوت این دو مفهوم در چیست؟
همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم،SEO  بهینه‌سازی موتور جستجو است که با تکنیک‌ها و استراتژی‌های ارگانیک یا بدون هزینه‌ی متعددی همراه است. در حالی که SEM مخفف اصطلاح search engine marketing یا بازاریابی موتور جستجو است. SEM فعالیتی است که در آن با پرداخت هزینه، وب‌سایت شما در رده‌های بالای موتور جستجو قرار می‌گیرد. 
در SEM به ازای هر کلیک کاربران بر روی لینک سایت‌های تبلیغاتی، صاحب برند ملزم به پرداخت هزینه به موتورهای جستجو می‌باشد. در این روش تا زمانی که برای نمایش سایت خود در نتایج موتور جستجو هزینه می‌کنید، از رنک بالایی برخوردار هستید. حال آنکه در سئو با کلیک بر روی لینک شما در دراز مدت، می‌توانید به بالاترین نرخ مراجعه دست یابید.
اینکه یک کارشناس سئو از تکنیک SEO استفاده نمایید یا SEM، به اهداف منحصر به فرد کسب و کار بستگی دارد. حتی ممکن است رویکرد مناسب را ترکیبی از استراتژی‌های هر دو تکنیک دانست!   

تفاوت بین On-Page SEO و Off-Page SEO

در کل، استراتژی‌های سئو به دو دسته‌ی داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. سئوی داخلی (On-Page SEO) کمک می‌کند تا موتورهای جستجو صفحات وب‌سایت شما را به راحتی ایندکس نمایند. پس از آن با مرور ساختار و محتوای سایت به آن رتبه دهند. در ای روش سئو دست خود شماست و می‌توانید با کنترل کامل، بخش‌هایی از سایت را تغییر دهید.
سئوی خارجی (Off-Page SEO) با استفاده از Back Link از دیگر وب‌سایت‌ها به افزایش اعتبار دامنه‌ی شما می‌پردازد. در این روش قبل از هر چیزی باید به ایجاد محتوای تاپ و جذاب دقت کنید. در این صورت موفق به جذب مخاطبانی خواهید شد که مدام به محتوای شما لینک دهند. همچنین بهینه‌سازان سئو پیشنهاد می‌کنند که برای لینک سازی آسان، محتوای خود را در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید. کیفیت و تعداد لینک‌ها برای این امر بسیار مهم است.
به یاد داشته باشید که با ایجاد تعادل بین سئوی داخلی و سئوی خارجی، می‌توانید به بازدید بهتر و بیشتر مخاطبان و ربات‌های موتورهای جستجو از وب‌سایت خود کمک کنید.
 

ابزارهای آنالیز سایت برای کارشناس سئو

اگر می‌خواهید به عنوان یک کارشناس سئو استخدام شوید، بهتر است در استفاده از برخی ابزارها خبره باشید. حتی توصیه می‌شود که برای تسلط بیشتر چند سایت رایگان ایجاد کرده و این ابزارها را به کار بندید. مهم‌ترین این سرویس‌ها را در این بخش بیان خواهیم کرد:

گوگل وب مستر

توسط این ابزار ما مطمئن خواهیم شد که گوگل دسترسی لازم به سایت ما را دارد. همچنین این ابزار که یکی از سرویس‌های گوگل است به کارشناسان سئو این امکان را می‌دهد که حضور وب‌سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل حفظ کنند. امکان دیدن سایت‌های که به سایت شما لینک داده شده و نگهداری از سایت با کمترین درصد خطا جهت کارایی بیشتر آن در موتور جستجوی گوگل از دیگر امکانات این ابزار می‌باشد.

گوگل آنالیتیکس 

ابزار آنالیز گوگل (Google Analytics) یک ابزار حرفه‌ای  و قدرتمند برای کنترل ترافیک وب‌سایت و جهت دادن به بازاریابی شما می‌باشد که به صورت رایگان در دسترس است. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید تبلیغات سایت خود را هدفمند نموده و بدانید چه مخاطبانی از چه نقاط جغرافیایی دارید. همچنین استفاده از آن در کنار گوگل تگ منیجر به ارتقای وب‌سایت شما بسیار کمک خواهد کرد.
کاربرد گوگل آنالیتیکس برای کارشناسان سئو
    بررسی میزان بازدید از وب‌سایت
    مشخص شدن روش جذب کاربر
    آگاهی از درصد نرخ تبدیل در وب‌سایت
    آگاهی از تعداد بازدیدکنندگان جدید و قدیمی وب‌سایت
    مطالبی که مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند کدام هستند
    شناسایی صفحاتی که بیشترین و کمترین بازدید را داشته‌اند
    مشخص کردن میانگین زمانی که کاربران از سایت بازدید داشته‌اند

گوگل تگ منیجر

این ابزار که GTM (Google Tag Manager) نیز نامیده می‌شود، گزارشاتی را برای یک کارشناس سئو فراهم خواهد آورد. با استفاده از این گزارش‌ها می‌توان به جذابیت وب‌سایت و افزایش تعامل با کاربران افزود. با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود تگ‌هایی را در وب‌سایت قرار دهید و آن‌ها را تست نمایید. در واقع تگ‌ها متشکل از کدهای جاوا اسکریپتی برای فرستادن دیتاهایی به سمت ابزار آنالیز کاربر در سایت بدون نیاز به برنامه‌نویسی هستند.
 

بازار کار موقعیت شغلی کارشناس سئو

همزمان با پیشرفت فناوری در ایران و سراسر جهان، نیاز به استخدام متخصصان سئو رو به افزایش است. با نگاهی به آگهی‌های موجود در سایت‌های استخدامی، خواهید دید که شرکت‌های فعالی که به دنبال جذب نیروهای متخصص در این زمینه هستند، کم نیستند. اگر می‌خواهید به عنوان یک کارشناس سئوی موفق وارد بازار کار شوید، سخت‌کوشی، پشتکاربالا، خلاقیت و اعتماد به نفس داشتن را فراموش نکنید.
 

درآمد کارشناسان سئو

برای بررسی میزان درآمد کارشناسان سئو، باید دو گروه را در نظر بگیریم. گروه اول کارشناسانی هستند که توسط یک شرکت یا تیم استخدام می‌شوند و دریافتی آن‌ها توسط کارفرما تعیین می‌شود. گروه بعدی هم فریلنسرها هستند که به صورت آزاد کار می‌کنند. طبق آخرین جستجوهایی که در دی ماه سال ۹۸ داشته‌ایم، درآمد ماهانه‌ی کارشناسان سئو از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ بوده است. البته مبالغ گفته شده برای ابتدای استخدام بوده و پس از مدتی افزایش حقوق از جانب شرکت‌ها وجود خواهد داشت. اما درآمد فریلنسینگ‌ها مبلغی کمتر از نیروهای استخدامی تمام وقت می‌باشد. حقوق این افراد به میزان و نوع پروژه‌هایی که تقبل می‌کنند بستگی دارد.
در خارج از ایران هم طبق تحقیقات به دست آمده از وب‌سایت Glasdoor متوسط درآمد سالانه‌ی یک کارشناس سئو ۵۴.۶۱۹ دلار اعلام شده است. این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده می‌باشد. بر همین اساس می‌توان گفت که این کارشناسان ماهیانه درآمدی بیش از ۴.۰۰۰ دلار خواهند داشت. البته درآمد این اشخاص با توجه به سوابق و نوع کمپانی که در آن مشغول فعالیت هستند متفاوت است. بالاترین مبلغ پرداختی برای این کارکنان سالانه چیزی در حدود ۱۰۶.۰۰۰ است.
برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا