21

موقعیت شغلی و آگهی استخدام شیراز

اعطای نمایندگی
فارس، شیراز
تمام وقت
23 روز پیش
1 ماه پیش
استخدام مهندس صنایع
فارس، شیراز
تمام وقت
1 ماه پیش
مدیر شعبه
فارس، شیراز
تمام وقت
1 ماه پیش
1 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
متخصص وردپرس (خانم-شیراز)
آریا تکنولوژی فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
3 ماه پیش
3 ماه پیش
کارشناس فروش و بازاریابی (خانم)
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
کارمند اداری (خانم-شیراز)
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
کارشناس فروش و بازاریابی (خانم)
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
کارشناس حسابداری (شیراز)
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
کارشناس فنی شبکه (آقا-شیراز)
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
برنامه نویس ASP.NET (شیراز)
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
4 ماه پیش
Back-End Developer (شیراز)
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار
پیشگامان آسیا فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
4 ماه پیش
برنامه‌نویسPHP (شیراز-Laravel)
خدمت از ما فارس، شیراز
فارس، شیراز
تمام وقت
5 ماه پیش
توضیحات

وضعیت استخدام در شهر شیراز

شهر شیراز به‌عنوان مرکز استان فارس با جمعیتی بالغ بر ۱.۸۶۹.۰۰۱ یکی از شهرهای بزرگ ایران می‌باشد که در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است. از نظر جمعیت، شیراز پنجمین استان پرجمعیت ایران می‌باشد. این شهر از دیرباز به واسطه‌ی قرار گرفتن در مرکز‌ منطقه‌ی زاگرس جنوبی و برخورداری از خاک به نسبت حاصل‌خیز، یکی از مراکز مهم برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یکجا نشینان و عشایر بوده‌ است. همچنین از آنجایی‌ که این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بندر بوشهر قرار گرفته‌است، رفت و آمد تاجران و بازرگانان در آن زیاد بوده است. از سوی دیگر، شیراز با وجود جاذبه‌های متعدد فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوان، یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری در ایران به حساب می‌آید. علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی، وجود قابلیت‌های مهم دیگری در این شهر موجب ایجاد تعداد زیادی فرصت شغلی در شیراز شده‌ است.
شیراز به عنوان یکی از مراکز مهم اداری و نظامی در طول تاریخ از رونق بالایی برخوردار بوده است. کشاورزی هم از گذشته تاکنون، همواره بخش مهمی از اقتصاد شیراز و حومه‌ی آن بوده ‌است. دلیل آن هم فراوانی آب در این منطقه نسبت به بیابان‌های اطراف در استان فارس است. مهم‌ترین تولیدات کشاورزی این شهرستان خوش آب و هوا شامل نارنج، انگور، خرمالو، شلیل، ازگیل، انار و گندم می‌باشد. همچنین شهر شیراز به تولید فرش و گل نیز بسیار معروف است. از جمله صنایع دستی این شهر می‌توان به خاتم‌کاری، معرق‌کاری، قالی‌بافی و منبت‌کاری اشاره کرد که از دیرباز تا به امروز به عنوان راهی برای کسب درآمد برای بسیاری از مردم این شهر بوده است. البته در حال حاضر، صنایع مهم دیگری هم وجود دارند که موجب افزایش اشتغال و استخدام در شیراز شده‌اند. پالایشگاه نفت، مجتمع پتروشیمی و کارخانه‌ی‌‌ سیمان، برخی از صنایع مهم در شیراز هستند.

وضعیت خوب اشتغال در شیراز به سبب مزیت‌های منطقه‌ای

مزیت‌های خوب منطقه‌ای در استان فارس و شهرستان شیراز موجب شده‌اند که کسب درآمد و  اشتغال در شیراز در وضعیت مطلوبی قرار داشته بگیرد. استان فارس با در نظرگرفتن شرایط و اوضاع اقلیمی و جغرافیایی در چهار بخش صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات از شرایط قابل قبولی برخوردار است. با توجه به کشت بی‌نظیر گل‌ها و گیاهان داروئی در استان فارس به ویژه در شهر شیراز، امکان ایجاد واحدهای تبدیلی وابسته به آن‌ها برای تولید عطر، عرقیجات و ... وجود دارد. واضح است که چنین شرایطی امکان سودآوری بالاتری را برای تولیدکنندگان این شهرستان به همراه خواهد آورد. همچنین به دلیل جمعیت بالای استان فارس و همجواری آن با دیگر استان‌های پرجمعیت، بازار تولیدات مراکز تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و دامی در آن بسیار پررونق است. از سوی دیگر شهرستان تاریخی شیراز که یکی از قطب‌های مهم گردشگری در ایران به حساب می‌آید، گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید.
سالانه تعداد زیادی توریست و گردشگر داخلی و خارجی به شیراز سفر می‌کنند و علاوه بر توسعه بخشیدن به درآمدهای حاصل از جذب گردشگر، بازار خرید صنایع دستی این شهرستان را نیز رونق می‌بخشند. همچنین، وجود مزایای نسبی برای تولید فرش و قالیچه در شیراز موجب افزایش صادرات در آن شده است. در بخش کشاورزی هم با توجه به آب و هوای معتدل و خنک منطقه‌ای، تولید محصولات با کیفیت باغی نظیر لیمو شیرین، انگور آبی و دیم، پرتقال، سیب، نارنج و انار از وضعیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد. از طرفی وجود پتانسیل نسبتاً مناسب در پرورش ماهیان سرد و گرم آبی، سود بسیار بالایی را برای فعالان در این زمینه فراهم آورده است. علاوه بر موارد گفته شده، فرآورده های لبنی و گوشتی به دلیل وجود دام‌های مناسب در این منطقه، می‌تواند با تولید، بازدهی و سود بالایی همراه باشد. تمام این‌ها موجب گستردگی بانک مشاغل شیراز شده‌اند.

افزایش استخدام در شیراز و کاهش نرخ بیکاری

تازه‌ترین آمارهای مرکز اطلاعات راهبردی وزارت کار از نتایج طرح آمارگیری مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که استان فارس پس از همدان کمترین نرخ بیکاری در بین استان‌های کشور را داشته است. این آمارها نشان‌گر آن است که همکاری نهادهای مختلف، باعث کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان شده است. بخش خصوصی، تعاونی‌ها، اصناف و همچنین مراکز عمومی و دولتی همگی با هم در بحث ایجاد اشتغال شیراز و استان فارس وظیفه و نقش داشته‌اند. به عنوان مثال برای حفظ اشتغال در کارخانه‌های کاشی‌سازی، پشم شیشه ایران و روغن نباتی، تلاش بسیاری از سوی نهادها و ارگان‌های مسئول همچون استانداری، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و حتی در سطح وزیر و معاون وزیر کار انجام پذیرفت. تمام این تلاش‌ها موجب شد که بخش‌های خصوصی به جای تعطیلی و فروش زمین و املاک کارخانه‌هایشان، همچنان فعالیت خود را ادامه ‌دهند. 
نظر به این‌که طی دو سال گذشته، کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت در استان فارس و شهر شیراز اتفاق افتاده است، می‌توان آینده‌ی روشنی را برای اشتغال و کاریابی در شیراز پیش‌بینی نمود. در حال حاضر، تقاضا برای جذب نیرو و استخدام از سوی مراکز و سازمان‌های مختلف در این استان در حد قابل قبولی افزایش یافته است.

درآمد یک میلیاردی شیراز از صنایع مختلف

کسب درآمد یک میلیاردی برای استان فارس بر اساس سرمایه‌گذاری‌ها و قراردادهای صورت گرفته در بخش صنعت استان و همچنین شهرستان شیراز، به وجود آمده است. در حال حاضر، مهم‌‌‌ترین صنایع فعال در سطح استان فارس، صنعت‌های الکترونیک و کشاورزی هستند. از طرفی، بسیاری از اساتید دانشگاهی در رشته‌‌‌‌های برق و مکانیک همکاری گسترده‌‌‌‌ای با صنایع این استان دارند. نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که یکی از این دو می‌توانند نیازهای خود را از طریق دیگری تامین نمایند؛ یعنی یا صنعت کارکنانش را برای کسب دانش به دانشگاه‌ها معرف کند یا دانشجویان دوره‌های کارآموزی خود را در صنعت انجام دهند. بر همین اساس می‌توان گفته که اگر صنعت به دانشگاه اعتماد کند و از حضور متخصصان داخلی و بومی بهره‌مند گردد، پیشرفت، استقلال و خودکفایی در جامعه قطعی خواهد شد. مهم‌‌‌ترین ثمره‌ی این اتفاق، افزایش تولید داخلی و مقابله با تحریم‌‌هاست که موجب افزایش استخدام شیراز شده است.

چراغ، راهی برای انتشار آگهی استخدام در شیراز

در این بخش از سایت چراغ لیستی از بهترین آگهیهای استخدام در شیراز منتشر شده است. کارفرمایان شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلف در استان فارس و شهرستان شیراز می‌توانند درخواست‌های خود برای استخدام نیرو را به ما بسپارند. آن‌ها با ورود و عضویت در سامانه‌ی هوشمند آموزش، استخدام و کاریابی چراغ می‌توانند در کوتاهترین فرصت ممکن نیروهای انسانی مورد نظرشان را بیابند و با آن‌ها مصاحبه نمایند. همچنین کارجویان عزیزی که در شهر شیراز و استان فارس زندگی می‌کنند می‌توانند در همین صفحه به جستجوی موقعیت‌های شغلی مورد نظرشان بپردازند و از طریق همین سامانه درخواست‌هایشان را پیگیری نمایند.

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا