7

موقعیت شغلی و آگهی استخدام کارشناس صادرات

3 سال پیش
3 سال پیش
کارشناس صادرات (مسلط به زبان روسی) - شکلات فرمند
شکلات فرمند ساوجبلاغ، البرز
ساوجبلاغ، البرز
تمام وقت
3 سال پیش
کارشناس ارشد صادرات - سپاهان همراه
سپاهان همراه رباط کریم، تهران
رباط کریم، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
کارشناس صادرات - سپاهان همراه
سپاهان همراه رباط کریم، تهران
رباط کریم، تهران
تمام وقت
3 سال پیش
3 سال پیش
توضیحات

استخدام کارشناس صادرات

هدف کارشناس صادرات هدایت فعالیت‌های صادراتی برای توسعه‌ی بازارها و رونق تجارت است. او صادرات مسئول نظارت بر روند و وضعیت بازارهای خارجی است. او وظیفه دارد به نمایندگی‌های شرکت‌ها در کشورهای خارجی خدمات ارائه دهد. یک کارشناس صادرات کارها و وظایف مربوط به صادرات یک سازمان را مدیریت می‌کند و مراقب است که کالاها استانداردهای تمام کشورهای مقصد را رعایت کرده باشند. کارشناس صادرات همچنین مسئول انجام تمام کارهای حقوقی لازم بر اساس مالیات و قوانین دولتی است. 
او باید این قابلیت را داشته باشد که هزینه‌ی حمل و نقل کالاها را مقرون‌ به صرفه کند و اطمینان حاصل کند که کالاها در امنیت و سلامت کامل به مقصد خود برسند. او به طور کلی امور مربوط به صادرات را بسته به کالاها و هزینه‌هایشان مدیریت می‌کند. همچنین باید انتقال کالاها را از طریق هوا، ریل، جاده یا کشتی بر اساس جنس، زمان و راندمان هزینه سازماندهی و مدیریت کند و تشخیص بر اساس کالای مورد نظر کدام راه از سایرین مناسب‌تر است. او وظیفه دارد حساب کالاهای ارسالی و وجوه دریافتی را داشته باشد و صورت‌حساب تمام اینها را هم نگه دارد.
کارشناس صادرات مطالعه و تحقیقات کامل روی راه‌ها و ابزار حمل و نقل کالا انجام می‌دهد تا با انتخاب بهترین راه و ابزار برای انتقال کالای مورد نظر در هزینه و زمان صرفه‌جویی کند. او همچنین تدارکات لازم برای مدیریت و مراقبت از کالاها را در حین حمل و نقل می‌بیند. همچنین از صحت و سقم مدارک مورد نیاز برای تجارت داخلی و همین‌طور بین‌المللی مطلع می‌شود.

وظایف و مسئولیت‌های کارشناس صادرات

به طور کلی کارشناس صادرات وظیفه دارد نیازهای تجاری یک سازمان را با تأمین کالاهای مورد نیازش در زمان تعیین شده برآورده کند. اما او مسئول یک سری وظایف دیگر هم هست که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم:
•    انتخاب مسیر حمل و نقل با انجام تحقیقات گسترده و موشکافانه درباره‌ی مسیرهای تجاری مقرون به صرفه
•    یافتن بهترین راه حمل و نقل برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان
•    اطمینان حاصل کردن از ارسال کالا در سلامت و امنیت از طریق مدیریت و مراقب ویژه از کالاها در حین حمل و نقل
•    آماده‌سازی و مدیریت تمامی مدارک لازم و ضروری برای انجام تجارت داخلی و بین‌المللی
•    اطمینان حاصل کردن از ارسال کالاها بر طبق خواسته‌های مشتری و نیز متعهد ماندن به ضرب‌الاجل‌ها
•    دریافت و جمع‌آوری هزینه‌ها به نیابت از مشتری یا سازمان و نگه داشتن تمامی صورت‌حساب‌‌ها
•    اطمینان حاصل کردن از رعایت قوانین و ضوابط از طریق حفظ و نگهداری اطلاعات مربوط به جوازها و تعرفه‌ها
•    تمیز و منظم نگه داشتن محیط کار

مهارت و توانمندی‌های کارشناس صادرات

مدیریت یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مهارت‌هایی است که کارشناسان صادرات باید داشته باشند. اما علاوه بر این یک سری مهارت و توانمندی‌های دیگر هم وجود دارد که باید در یک کارشناس صادرات موفق وجود داشته باشد. به بعضی از این موارد اشاره می‌کنیم:
•    مهارت‌های ارتباطی گفتاری و نوشتاری به منظور برقراری ارتباط مؤثر و کارآمد با مشتری‌ها و مراجعه‌کنندگان و جلوگیری از هر گونه سوء برداشت
•    قابلیت کار گروهی و همکاری مؤثر و کارآمد با مردم
•    مهارت‌های تخصصی سازمانی 
•    مهارت در برنامه‌ریزی
•    دانش و اطلاعات درباره‌‌ی نقاط جغرافیایی و جاده‌های مختلف
•    مهارت‌های تخصصی حل مسئله در مواقع بحرانی
•    اجرای دقیق و مسئولانه‌ی کارها و امور مربوط به صادرات و حمل و نقل کالاها
•    تسلط به زبان‌های خارجی
•    دانش تخصصی درباره‌ی قوانین تجارت بین‌المللی
•    مهارت‌های مدیریت بهینه‌ی زمان
•    مهارت‌های تخصصی مربوط به رایانه و در کار با نرم‌افزارها و برنامه‌های مورد نیاز مختلف
•    دانش مربوط به حسابرسی و تجارت

دانش و تحصیلات مورد نیاز کارشناس صادرات

علاقه‌مند و متقاضی کار در این رشته و حوزه باید در یکی از رشته‌های اقتصاد، بیزینس، علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی، روابط بین‌الملل و ... مدرک کارشناسی داشته باشد. همچنین باید تمامی قوانین مربوط به گمرک و تجارت بین‌المللی را از بر باشد و خود را در این زمینه به روز نگه دارد. آگاهی از قوانین بین‌المللی یکی از نیازمندی‌های اجباری شغل کارشناسی صادرات به حساب می‌آید. بدیهی است که ادامه‌ی تحصیل شانس متقاضی را برای داشتن فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتر بالا می‌برد. به‌خصوص آنهایی که در یکی از رشته‌های مدیریت بازرگانی، اقتصاد یا امور مالی مدرک کارشناسی ارشد می‌گیرند. بسیاری از شرکت‌ها یا سازمان‌ها ترجیح می‌‌دهند در این حوزه افرادی را استخدام کنند که مدرک کارشناسی ارشد و همچنین به عنوان کارشناس صادرات سابقه‌ی کار حرفه‌ای داشته باشند.

میزان درآمد و وضعیت استخدام کارشناس صادرات

کارشناسی صادرات یکی از شغل‌های در حال رشد و شکوفایی است و بسیاری از دانشجویان امروز آن را گزینه‌ی کاری خود در نظر می‌گیرند. درآمد یک کارشناس صادرات بستگی به حوزه و صنعتی دارد که در آن مشغول به کار است. میزان درآمد بستگی به حجم کار، کالاهای صادراتی و همچنین کارآمدی عملکرد کارشناس صادرات دارد. بر طبقه آمار وزارت کار ایالات متحده میانگین درآمد سالانه‌ی یک کارشناس صادرات بین 57 هزار دلار تا 120 هزار دلار است. البته میزان درآمد به سطح تحصیلات و تجربه‌ی کاری کارشناس صادرات نیز بستگی دارد. موقعیتهای شغلی فراوانی پیش روی متقاضی شغل کارشناسی صادرات در زمینه‌های مختلف قرار دارد. امکان استخدام کارشناس صادرات در حوزه‌هایی در حوزه‌هایی مثل تولید و پخش، کشاورزی، خودرو و ... وجود دارد. 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا