6619

موقعیت شغلی و آگهی استخدام تهران

کارشناس طراحی گرافیک
پرهام تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارمند فروش میدانی
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارشناس فروش خانم
شرکت نوین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارشناس فروش
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
فوری
کارشناس دیجیتال مارکتینگ
شیانچی تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
فوری
کارشناس فروش و بازاریاب
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
فوری
کارشناس بازاریابی (خانم)
شرکت نوین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
برنامه‌نویس #C
کارادوهزار تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
مشاور املاک
متراژ تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارمند فروش
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
مسئول دفتر فنی در تهران
شرکت پیمانکاری تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارشناس اداری (خانم)
شرکت نوین تهران، تهران
تهران، تهران
2 روز پیش
2 روز پیش
Senior .NET Developer
زیست ارکیدفارمد تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
کارمند اداری (خانم)
انتشارات خیلی سبز تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
طراح و گرافیست (خانم)
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
فوری
کارشناس مشاور تلفنی
شرکت نوین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
رئیس حسابداری
شرکت پیمانکاری تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
منشی و مسئول دفتر (خانم)
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
استخدام منشی
شرکت نوین تهران، تهران
تهران، تهران
تمام وقت
2 روز پیش
توضیحات

وضعیت استخدام در تهران

برای بررسی وضعیت کاریابی تهران کافی است بگوییم اگر در میان میلیون‌ها آگهی شغلی که روزانه در اینترنت منتشر می‌شوند گشتی بزنید، خواهید دید که آگهیهای استخدام تهران بیش‌ترین سهم را از آن خود کرده‌اند. به گونه‌ای که بسیاری از فرصتهای شغلی خوب و جدید را در شرکت‌های معتبر پایتخت ایران در قالب فرصت های شغلی تهران مشاهده خواهیم کرد. در حقیقت، در بین تمام استان‌های ایران پرجمعیت‌ترین بازار کار متعلق به استان تهران می‌باشد. اما چه چیزی تهران را به قطب اصلی کسب و کار در کشور تبدیل کرده است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است قبل از هر چیزی به یک بررسی کلی از جمعیت تهران در سال ۹۸ بپردازیم.
استان تهران به عنوان پایتخت ایران و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور می‌باشد. مرکز آمار و رصد شهرداری تهران در رابطه با نرخ رشد جمعیت این کلان‌شهر در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۵ و طبق آخرین سرشماری انجام شده، اذعان داشته که جمعیت تهران در این سال‌ها به طرز چشم‌گیری رو به افزایش بوده است. از این رو در حال حاضر اَبَرشهر تهران به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای خاورمیانه شناخته شده است. مرکز ملی آمار در آخرین سرشماری کشور، جمعیت تهران را ۱۳ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۶۳۷ نفر اعلام کرده است. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته این رقم تا سال ۱۴۰۴ به ۲۰ میلیون نفر خواهد رسید. یکی از مهم‌ترین علت‌های رشد تصاعدی جمعیت تهران با چنین شیب تندی طی سال‌های گذشته، مهاجرت از سایر استان‌ها به این شهر بزرگ بوده است.

ظرفیت اشتغال بالا، اصلی‌ترین دلیل مهاجرت به تهران می‌باشد!

تجمع کارخانجات، دفاتر مرکزی شرکت‌های دولتی و خصوصی، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی و مراکز و موسسات دارای ظرفیت ایجاد اشتغال در تهران، موجب شده تا بازار کار پایتخت در مقایسه با استان‌های دیگر بیش‌ترین تعداد افراد شاغل را داشته باشد. بر اساس آمارهای اعلام شده در سال ۹۵، شانس کار و استخدام در تهران نسبت به سایر نقاط کشور، ۲۶.۵ برابر بیش‌تر بوده است. وجود چنین شرایطی در این بازار بزرگ کاری، هجوم بیکاران میلیونی کشور به شهر تهران را عیان ساخته است. زمانی‌که تعداد کل شاغلین در یک استان به اندازه‌ی ظرفیت یک یا دو شرکت بزرگ در تهران باشد، طبیعی است که دستیابی جوانان جویای کار آن مناطق به موقعیتهای شغلی به مراتب بسیار سخت‌تر از جستجوی شغل در تهران است. 
اَبَرشهری همچون تهران به سبب پیشرفته و مدرن بودنش و همچنین وجود امکانات و خدمات پیشرفته، فراهم بودن موقعیت‌های تحصیلی ایده‌آل و ...، همیشه جذاب بوده است. این شهر به عنوان پایتخت ایران و شهری که مرکز اصلی و قلب تپنده‌ی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران به شمار می‌آید. به همین دلیل می‌توان تهران را بهترین جایی دانست که بسیاری از جوانان برای به تحقق پیوستن رویاها و آرزوهایشان به آن مهاجرت می‌نمایند. ضمناً این نکته را هم باید به خاطر سپرد که فعال نشدن ظرفیت‌های کشاورزی در سرزمین‌های وسیع داخل کشور، در شکل‌گیری روند مهاجرت کارجویان به کلان‌شهر تهران بی‌تاثیر نبوده است. از طرفی بی میلی صنایع مختلف به فعالیت در سایر نقاط کشور موجب شده تا گسترده‌ترین بازار کار ایران، نصیب تهران شود. بنابراین آمار استخدام تهران بسیار متمایز از آمار استخدام در دیگر استان‌های ایران می‌باشد. 

دلایل ایجاد فرصتهای شغلی جدید و افزایش استخدام در شهر تهران

به نقل از پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و طبق آخرین نتایج طرح نیروی کار در بهار سال ۱۳۹۸ علت اساسی ایجاد فرصتهای شغلی جدید در تهران، بالاتر بودن کاهش نرخ بیکاری نسبت به کاهش نرخ مشارکت می‌باشد. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کرده است که نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۰ سال به بالا در استان تهران، ۳۹.۷ درصد بوده است. یعنی این میزان از جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر در استان تهران شاغل و یا اینکه خواهان انجام کار بوده‌اند. ضمن این‌که نرخ مشارکت اقتصادی نسبت به بهار سال ۹۷ با ۰.۴ درصد کاهش همراه بوده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با توجه به این‌که برآورد نقطه‌ای نرخ بیکاری در این استان در بهار سال ۱۳۹۸ از سوی مرکز آمار ایران ۱۰.۱ درصد اعلام شده است، بیان کرد: «با اطمینان ۹۵ درصد می‌توان گفت که در بهار سال ۹۸ بین ۸.۸ درصد تا ۱۱.۴ درصد از جمعیت فعال استان تهران، بیکار بوده‌اند. البته این میزان در مقایسه با بهار سال ۹۷ حدود ۲.۲ درصد کاهش داشته است.»
با توجه به آمار و ارقام گفته شده در این بخش مشخص شد که کاهش نرخ بیکاری بیش از کاهش نرخ مشارکت در استان تهران بوده است. همین امر هم سبب پیدایش هزاران فرصت شغلی جدید و افزایش تقاضا برای جذب نیروی جدید و انتشار تعداد کثیری آگهی استخدام در تهران به صورت روزانه شده است. 

بهترین فرصتهای شغلی برای کاریابی در تهران را در چراغ بیابید

امروزه پلتفرم‌های کاریابی و استخدام بسیاری در فضای اینترنت و وب برای تسهیل امر استخدام و مرتفع ساختن نیازهای کارجویان و کارفرمایان به وجود آمده‌اند. در این میان ممکن است برای استفاده از یک سامانه‌ی کاریابی مناسب دچار سردرگمی شوید. چراغ به عنوان سامانه آموزش و کاریابی هوشمند در ایران با ایجاد یک فلوچارت استخدامی مفید، بهترین راه‌حل برای انجام استخدام بهینه در تهران می‌باشد. در واقع یک سایت کاریابی تهران است. تعامل پایدار ما با شرکت‌های معتبر و برتر در تهران موجب شده تا یک بانک اطلاعاتی  مشاغل گسترده و ارزشمند از بهترین فرصت‌های شغلی به عنوان بانک مشاغل تهران یا در واقع آگهی استخدام تهران را در اختیار کارجویان عزیز قرار دهد. با عضویت در این سامانه‌ی هوشمند شانس خود را برای استخدام در بهترین شرکت‌های فعال در پایتخت دو چندان نمایید.
تمام شرکت‌های عالی رتبه و درجه یک در استان تهران به دنبال نیروهای کارآمد و متخصصی هستند که استراتژی‌های سازمانی آن‌ها را محقق سازند. چرا که استخدام چنین افرادی منجر به رشد و پیشرفت همه جانبه در سازمان‌ها خواهد شد و موفقیت آن‌ها را تضمین خواهد نمود. ما در سامانه‌ی کاریابی و آموزش چراغ با در نظر گرفتن یک برنامه‌ی مدون و اساسی برای کارجویان، آن‌ها را برای دستیابی به بهترین جایگاه‌های شغلی راهنمایی خواهیم کرد. کارفرمایان موسسات و شرکت‌های مختلف در تهران نیز می‌توانند در کوتاهترین زمان ممکن به جذب نیروی کار مناسب و سازگار با شرایط درخواستی خود از طریق همین سامانه بپردازند. استفاده از سرویس‌های جذاب و متنوع ما در بخش‌های دیگر سامانه‌ی چراغ به شما کمک خواهد کرد تا با خیال آسوده در مسیر استخدام گام بردارید. 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا