آموزش دریافت کد بورسی

( بدون نظر )
معرفی دوره
دریافت کد بورسی
معرفی دوره
دریافت کد بورسی پیش نمایش
آموزش دریافت کد بورسی
( بدون نظر )
چراغ
کاریابی، آموزش و استخدام
(تولید شده توسط چراغ)
 جهت  دریافت کد بورسی فایل آموزشی را مشاهده نمایید
خلاصه سرفصل ها
 جهت  دریافت کد بورسی فایل آموزشی را مشاهده نمایید
1 فصل (1 درسنامه )
5 دقیقه
دریافت کد بورسی (1 درسنامه )
5 دقیقه
نظر کاربران0 نظر
نظری ثبت نشده.
مشاغل مرتبط
الان این دوره را بخرید،
تا یک سال آپدیت های بعدی را رایگان دریافت کنید.
چراغ
کاریابی، آموزش و استخدام
تاریخ انتشار: 1399/5/7
تولید شده توسط چراغ
هزینه دوره
رایگان
توضیحات

آموزش دریافت کد بورسی در کمترین زمان ممکن

سرمایه‌گذاری در بازار بورس با قوانین خاصی همراه می‌باشد. قبل از هر کاری لازم است تا مقدمات ورود به این بازار را فراهم آورید. در گام نخست جهت خرید و فروش سهام در بازار بورس، باید اقدام به دریافت کد بورسی برای خودتان نمایید. البته کد بورسی با نام‌های دیگری همچون کد معاملاتی یا کد سهامداری نیز شناخته می‌شود. همان‌طور که با داشتن حساب بانکی اختصاصی قادر به واریز و برداشت پول از بانک هستید، با استفاده از کد بورسی هم می‌توانید حساب معاملاتی افتتاح کرده و به‌آسانی به معامله بپردازید. البته حتی در صورتی که سهامداران، در چندین کارگزاری متفاوت افتتاح حساب نمایند، کد بورسی آن‌ها یکسان خواهد بود. کلیه‌ی افراد جهت گرفتن کد بورسی و یا معاملاتی خود می‌توانند از دو روش حضوری یا آنلاین استفاده نمایند. در این بخش از آموزش‌های ویدئویی چراغ به آموزش دریافت کد بورسی به صورت گام به گام خواهیم پرداخت.
در آموزش ویدئویی دریافت کد بورسی که در این بخش قرار دارد، آموزش دریافت کد بورسی تنها در چند دقیقه و به ساده‌ترین شکل ممکن خدمت کاربران عزیز ارائه داده خواهد شد.

کد بورسی چیست؟ آموزش دریافت کد بورسی

بد نیست پیش از آنکه راجع به آموزش دریافت کد بورسی صحبت کنیم، تعریف کاملی از آن ارائه دهیم؛ کد بورسی که به سهامداران اختصاص داده می‌شود، در واقع یک شناسه‌ی ۸ کاراکتری است که از سه حرف اول نام خانوادگی افراد و ۵ عدد تصادفی تشکیل می‌شود. برای مثال اگر نام خانوادگی شخصی «شیرزاد» باشد، ممکن است کدی به‌صورت «شیر۱۶۲۴۵» دریافت کند. دقت داشته باشید که این کد درست مثل کد ملی است و هر شخص فقط می‌تواند یک کد اختصاصی داشته باشد. شما با داشتن کد بورسی و یا معاملاتی می‌توانید هر زمان که بخواهید به معامله در بازار بورس یا فرابورس بپردازید. سهامداران می‌توانند با استفاده از این کد، هر نوع سهام یا اوراق پذیرفته ‌شده نظیر وایران، فولاژ و… را در بازار سرمایه معامله کنند. اما، این را هم بگوییم که معاملات بورس کالا و بورس انرژی با کدهای جداگانه‌ و متفاوتی از بورس انجام می‌پذیرند.

آموزش دریافت کد بورسی به صورت مرحله به مرحله

در این قسمت از ویدیو آموزش دریافت کد بورسی به شما مراحل و روش‌های دریافت کد بورسی را توضیح خواهیم داد. اول از همه این نوید را به شما بدهیم که در حال حاضر به دلیل گسترش سامانه‌های معاملاتی و انجام کارها به‌صورت آنلاین، دریافت کد بورسی نسبت به گذشته خیلی راحت‌تر شده است و زمان کمتری از شما خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که در برخی کارگزاری‌ها، بخشی از خدمات دریافت کد به‌صورت غیرحضوری و آنلاین به مشتریان ارائه می‌شود. 

گام اول:

در اولین قدم، از آموزش دریافت کد بورسی نحوه‌ی ورود به سامانه‌ی سجام و به تکمیل فرم‌های مربوطه در آن را توضیح داده‌ایم. با این کار، اطلاعات شما به‌عنوان سهام‌دار در بانک اطلاعاتی به ثبت خواهد رسید. شما می‌توانید از شناسنامه و کارت ملی خود اسکن تهیه کنید تا آن‌ها را در قسمت دریافت کد در سایت کارگزاری بارگذاری نمایید. سپس برای ادامه‌ی ثبت‌نام و احراز هویت غیرحضوری یا حضوری اقدام کنید. به منظور احراز هویت و تکمیل ثبت‌نام سجام، چند راه پیش رو دارید. روش اول، احراز هویت به صورت غیرحضوری و از طریق اپلیکیشنهای سیگنال، آپ و کارگزاری آشنا می‌باشد. این روش به طور کامل در فیلم آموزشی دریافت کد بورسی آموزش داده شده است. دومین روش هم مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت است. در روش سوم هم می‌توانید برای احراز هویت به شعب کارگزاری مربوطه نزدیک به محل کار و زندگیتان مراجعه نمایید.

گام دوم:

در گام بعدی از آموزش دریافت کد بورسی به شما نحوه‌ی وارد شدن به وب‌سایت کارگزاری موردنظر گفته می‌شود. در سایت کارگزاری، ابتدا شما اقدام به تکمیل فرم‌های مربوطه می‌نمایید. برای دیدن این فرم‌ها می‌توانید از آموزش آنلاین دریافت کد بورسی در همین بخش استفاده کنید. این فرم‌ها شامل بخش‌های مختلفی همچون اطلاعات فردی، تماس، تحصیلی، شغلی، میزان دانش مالی و اطلاعات حساب بانکی هستند. جهت جلوگیری از بروز مشکل در ادامه‌ی فرآیند و بانک ‌اطلاعاتی، می‌بایست اطلاعات به درستی درج شوند.

مدارک لازم برای دریافت کد بورسی (افراد حقیقی)

زمانی که با استفاده از آموزش دریافت کد بورسی موفق به تکمیل افتتاح حساب در کارگزاری مورد نظرتان شدید و کد ۱۰ رقمی پیگیری خود را از سامانه‌ی سجام دریافت کردید، می‌بایست با در دست داشتن اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر شناسنامه، شماره‌حساب بانکی و شماره شبای آن و کد ۱۰ رقمی پیگیری سجام به یکی از دفاتر پیشخوان منتخب در نزدیکی محل زندگی و یا کارتان مراجعه نمایید. افراد حقیقی پس از ارائه‌ی مدارک گفته شده و امضای قراردادهای مربوطه، در کمتر از دو روز کاری امکان دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین جهت خرید و فروش سهام خواهند داشت. دقت داشته باشید که تمام افراد حقیقی می‌توانند کد معاملات (فرابورس) دریافت کنند؛ اما تنها افرادی می‌توانند معاملات آنلاین انجام دهند که حداقل مدرک دیپلم آن‌ها احراز شود.

مدارک لازم برای دریافت کد بورسی (افراد حقوقی)

گاهی چند شخص حقیقی کنار هم جمع می‌شوند و جدای شخصیت فردیشان، مجموعه‌های مستقلی همچون سازمان‌ها، نهادها، موسسات و... را تشکیل می‌دهند. به‌عنوان مثال شرکت X یک شخص حقوقی به حساب می‌آید. اشخاص حقوقی توسط افراد حقیقی تحت عنوان هیئت‌مدیره اداره می‌شود و می‌توانند کد بورسی منحصر به خودشان را دریافت نمایند. پس منظور از سهامداران حقوقی در بازار بورس، همان شرکت‌های ثبت شده‌ای هستند که از طریق آن‌ها اقدام به معامله در بازار سهام می‌شود. شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی، کارگزاری‌ها و… از جمله نهادهای فعال مالی در بازار سرمایه هستند که هرکدامشان یک شخص حقوقی به شمار می‌آیند. تصویر اساسنامه، تصویر روزنامه‌ی رسمی، تصویر روزنامه‌ی رسمی آگهی تأسیس، کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت‌مدیره، آگهی کلیه‌ی تغییرات، تکمیل فرم تعهدنامه و فرم مشخصات مشتریان حقوقی، مدارک لازم برای دریافت کد بورسی اشخاص حقوقی هستند.
در آموزش ویدیویی دریافت کد بورسی می‌توانید آموزش دریافت کد بورسی را به‌ صورت کامل، مشاهده کنید. پس از فعال‌سازی کد بورسی، دسترسی شما به سامانه‌های معاملاتی آنلاین باز می‌شود و می‌توانید از طریق این سامانه‌ها اقدام به خرید و فروش سهام نمایید. از دیگر دوره های آموزش بورس در چراغ مانند آموزش مقدمات ورود به بورس و آموزش تحلیل بنیادی مقدماتی برای خرید سهام خوب و سرمایه‌گذاری صحیح در بازار بورس استفاده کنید.

0
دریافت کد بورسی (1 درسنامه )
5 دقیقه
دریافت کد بورسی (1 درسنامه )
5 دقیقه
برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا