آموزش

توضیحات

تاثیر آموزش در موفقیت شغلی با سایت آموزش چراغ

حدود ۹۵ درصد از افراد جامعه به دنبال یافتن مشاغل معمولی هستند. این دسته از افراد به شغل آینده‌ی خود صرفاً به عنوان یک منبع درآمد نگاه می‌کنند و هیچگونه مهارت و یا دوره آموزشی خاصی را برای رسیدن به آن دنبال نمی‌کنند. متاسفانه این گروه که تعدادشان هم در جامعه زیاد است، حاضر نیستند بهای لازم برای رسیدن به موفقیت شغلی را بپردازند. دلیل آن هم پرورش باورهای محدود کننده در ذهن این اشخاص می‌باشد. باورهای غلطی از این قبیل که پیدا کردن یک شغل عالی با درآمد بالا، تنها با پارتی بازی امکان پذیر است. و یا اینکه ایجاد یک کسب و کار با درآمد ایده‌آل، مستلزم داشتن سرمایه‌ی اولیه‌ی بسیار زیاد می‌باشد. اما به جرات می‌توان گفت که خیلی از افراد هم هستند که با تلاش و پشتکار و همچنین تقویت مهارتهای تخصصی خودشان به مشاغل بسیار خوبی دست یافته‌اند.
شمار اندکی از افراد جامعه یعنی ۵ درصد باقی ‌مانده از جویندگان کار به دنبال مشاغل خاص و پردرآمد می‌باشند. افراد عالی و موفق بر خلاف انسان‌های معمولی برای رسیدن به موفقیت شغلی وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف می‌کنند. آنها با شرکت در سمینارهای مربوط به آموزش مشاغل، به تشدید و تحکیم مهارتهای فردی و تخصصی خود می‌پردازند. از آنجایی که این دسته از افراد شغل را بخش مهمی از زندگیشان می‌دانند، هر کاری را که برای لذت بردن از آن موقعیت شغلی لازم باشد انجام می‌دهند. اگر شما هم می‌خواهید جزء این دسته از افراد باشید، باید نگرش خود را نسبت به پروسه‌ی کاریابی تغییر دهید. بنابراین سعی کنید توانمندیهای خود را برای رسیدن به مشاغل ویژه، تقویت نمایید.

آموزش مهارتهای عمومی در سامانه آموزش چراغ برای رسیدن به موفقیت شغلی

مهم نیست که در کدام صنعت و یا حرفه می‌خواهید وارد بازار کار شوید. شما ملزم هستید که برای رسیدن به موفقیت شغلی برخی از مهارتهای عمومی را کسب نمایید. شما می‌توانید با استفاده از فیلم های آموزشی که در سایت آموزش چراغ وجود دارند به یادگیری این مهارتها بپردازید. آموزش های ویدیویی موثر در این زمینه وجود دارد. تمام شاغلین و افراد جویای کار می‌توانند از این ویدیوهای آموزشی یا دوره های آموزشی آنلاین جهت ارتقای مهارتهای عمومی خود بهره‌مند شوند. حالا سوال اینجاست که این مهارت‌ها شامل چه مواردی‌ هستند؟ 

۱. مهارت برقراری ارتباط موثر

اولین مهارت عمومی که برای رسیدن به موفقیت شغلی باید آن را بیاموزید، نحوه‌ی برقراری ارتباطات موثر می‌باشد. در سایتهای اینترنتی هزاران فیلم آموزشی تاثیرگذار در این رابطه برای استفاده‌ی شما موجود می‌باشد. شما می‌توانید با مشاهده‌ی چندین فیلم آموزش ارتباط صحیح، اصول برقراری ارتباط با همکاران و مشتریان در محیط کاری را بیاموزید. یکی از راههای تقویت ارتباط موثر، توانایی خوب گوش کردن می‌باشد. زمانی‌که شما بتوانید به حرف‌های طرف مقابل به خوبی گوش دهید، در واقع به درک درست از آنچه که در ذهن اوست خواهید رسید. بنابراین پس از اتمام صحبت‌های مخاطب، برای پاسخ دادن به او بهترین عکس‌العمل را از خودتان نشان خواهید داد. همچنین از تاثیر زبان بدن در ارتباط با دیگران نباید چشم‌پوشی کرد. می‌توانید از ویدیوی آموزش زبان بدن در مصاحبه کاری موجود در سامانه آموزش چراغ استفاده نمایید. 

۲. مهارت فن بیان و سخنوری

برای رسیدن به موفقیت شغلی لازم است تا از فن بیان قوی و سخنوری فوق‌العاده برخوردار باشید. آموزش این مهارت به شما کمک می‌کند تا بتوانید منظور خود را به بهترین شکل ممکن به دیگران انتقال دهید. افرادی که دوره آموزش مهارت فن بیان و سخنوری را به خوبی گذرانده‌اند، قطعاً کلام نافذی خواهند داشت. تن صدا و لحن مناسب در حرف زدن با دیگران نشان از فن بیان قوی اشخاص می‌باشد. لازم به ذکر است که داشتن این مهارت به شما کمک می‌کند تا به خوبی بر روی افرادی که با آنها در تعامل هستید، تاثیر بگذارید.

۳. مهارت شبکه‌ سازی

در واقع این مهارت، یکی از مهم‌ترین موارد برای رسیدن به موفقیت شغلی می‌باشد. با استفاده از این مهارت شما میتوانید تا با افرادی که در صنعت و حرفه ی شما کار می‌کنند و می‌توانند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری دهند، ارتباط برقرار نمایید. هرچقدر که شبکه‌ی ارتباطی شما با این افراد گسترده‌تر باشد، بهتر و سریع‌تر می‌توانید به پیروزی در شغل خود دست یابید.  فیلم آموزش مهارت شبکه‌سازی در سامانه آموزش چراغ، وجود دارد که شما را در یادگیری این مهارت یاری خواهد داد.

۴. آشنایی با قانون

شاید برایتان عجیب باشد که آشنایی با قواعد و مقررات حاکم در هر کشوری در موفقیت شغلی کارکنان بسیار موثر است. محیط‌ کار محیطی سازمانی و کاملا رسمی می‌باشد. کارفرمایان و مدیران در سازمان‌ها و شرکت‌ها قوانین مختلفی را وضع می‌نمایند. دانستن برخی قوانین کار همچون حقوق و دستمزد و آشنایی اولیه با قوانین بیمه و مالیات، برای هر فرد شاغل ضروری است. آگاهی از قوانین اصول تجارت به کارکنان کمک می‌کند تا از ایجاد خسارت برای سازمان جلوگیری نمایند. 

۵. مهارت حل مسئله

در دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، مسائل و مشکلات بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان هستند. بنابراین محیط کاری که قرار است در آن مشغول فعالیت شویم نیز از این قاعده مستثنی نیست. مواجه شدن با چالش‌ها و شرایط پیچیده در هر شغلی طبیعی است. افرادی که از مهارت فوق‌العاده‌ای در حل مسئله برخوردار هستند، اعتماد به نفس بالایی دارند. همچنین این افراد اضطراب کمتری را تجربه می‌کنند و هنگام رویارویی با مشکلات به راحتی استرس خود را کنترل می‌کنند. یادگیری این مهارت از شما شخصی با ذهن خلاق همراه ایده‌های جدید، خواهد ساخت. بنابراین قادر خواهید بود در برابر هر خطر و چالشی، یک فرصت تازه برای خودتان بسازید و توانایی‌هایتان را شکوفا نمایید. در نتیجه شانس شما برای رسیدن به موفقیت شغلی نیز افزایش خواهد یافت. شما می‌توانید در سمینارهایی که مربوط به آموزش مشاغل هستند شرکت نمایید و راهبردهای حل مسئله را بیاموزید.

۶. مهارت مدیریت زمان

ضعف در برنامه‌ریزی و مدیریت زمان می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را در محیط کار به وجود آورد. یادگیری مهارت مدیریت زمان به کارکنان مشاغل کمک می‌کند تا وظایف خود را به بهترین نحو مدیریت نمایند و به موفقیت شغلی دست یابند. در حقیقت هدف اصلی مدیریت زمان این است که به افراد اجازه می‌دهد که در کمترین زمان ممکن، بیشترین بازدهی را داشته باشند. یکی از رهبران علمی، مهارتهای حیاتی برای تعریف مدیریت زمان را به شرح ذیل بیان کرده است:
•    آگاهی از خود
•    ساختن زمان خود
•    افزایش کارایی شخصی
•    تعیین اهداف و اولویت‌ها
•    زمان استراحت برای بازسازی
•    زمان‌بندی برای انجام فعالیت‌های مختلف
بنابراین مهارت مدیریت زمان به افراد کمک می‌کند تا کارهای با ارزش بیشتری را انجام دهند. در واقع، رعایت اصول لازم برای مدیریت زمان به شما این امکان را می‌دهد که سریع‌تر و با استرس کمتر به اهداف خود برسید. در این صورت شک نکنید که موفقیت شغلی به شما نزدیکتر خواهد شد.  

آموزش مهارتهای تخصصی در سامانه آموزش چراغ برای رسیدن به موفقیت شغلی

علاوه بر مهارت‌های فردی و عمومی که در بخش‌های قبلی راجع به آنها صحبت شد، تمام افراد برای رسیدن به موفقیت شغلی، نیازمند یادگیری مهارتهای تخصصی مرتبط با حوزه‌ی کاری خود می‌باشند. اگر می‌خواهید جزء افراد برتر رشته‌ی خود باشید، به کسب و تقویت این مهارت‌ها در خود بپردازید. می‌توانید از دوره‌های آموزش کسب مهارتهای تخصصی که مختص زمینه‌ی فعالیت شما می‌باشد، استفاده نمایید. در ادامه برخی از مواردی را که برای تقویت مهارتهای تخصصی باید انجام دهید را بیان کرده‌ایم:

۱. تسلط به زبان انگلیسی

اگر به دنبال رسیدن به موفقیت شغلی هستید و می‌خواهید در گروه بهترین‌ها از رشته و صنعت خود باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که زبان تخصصی مرتبط با رشته‌ی خود را بیاموزید. سعی کنید که گنجینه‌ی لغات خود را گسترده‌تر نمایید. اینکار به شما کمک می‌کند تا بتوانید مقالات روز دنیا که مرتبط با رشته‌ی شما هستند را ترجمه نمایید و اطلاعات خود را مطابق با استانداردهای جهانی به روز نمایید. در این حالت به یک فرد سوپر موفق در حرفه‌ی خود تبدیل خواهید شد و می‌فهمید که صنعت کاری شما به کدام سمت و سو در حرکت است.

۲. آشنایی کامل با نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی 

نرم افزارهای عمومی همچون Excel، Word، Power Point و ... می‌باشند. ویدیو آموزش مهارتهای آفیس در سامانه آموزش چراغ وجود دارد. می‌توانید از این فیلمهای آموزشی برای تسلط بر این نرم‌افزارها کمک بگیرید. علاوه بر این‌ها، نرم‌افزارهای تخصصی مرتبط با رشته‌ی خود را نیز یاد بگیرید و اطلاعات خود را همواره در کار با آنها به روز نمایید. سایت آموزش چراغ شامل فیلم آموزش یا دوره آموزش آنلاین تخصصهای مختلف است. مطمئن باشید که اشتیاق برای یادگیری این نرم‌افزارها و تمام مهارتهایی که پیش از این بیان کردیم، حاکی از علاقه‌ی شما به شغلتان است و موفقیت شغلی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۳. مطالعه‌ی مطالب و کتب تخصصی و کاربردی 

کتابها و مطالب تخصصی که برای هر رشته در بازار و اینترنت موجود می‌باشند بر دو نوع مجزا هستند: تئوری و کاربردی. کتابهایی همچون کتب دانشگاهی که صرفاً جنبه‌ی تئوریک دارند، تنها به افزایش دانش شما کمک خواهند کرد. اما مطالب و کتابهای کاربردی برای تقویت تخصص شما در حوزه‌ی کاریتان بسیار موثرتر عمل خواهند کرد. چرا که این کتب توسط افرادی نوشته شده‌اند که درگیر آن صنعت و شغل بوده‌اند و به تمام فوت و فن‌های لازم برای رسیدن به موفقیت شغلی در آن زمینه آشنا هستند. 

۴. استفاده از سایت آموزشی چراغ

برای رسیدن به موفقیت شغلی باید سایت‌های تخصصی مرتبط با رشته‌ی خود را شناسایی کنید و به یادگیری مهارتهای مورد نیازتان از طریق آنها اقدام نمایید. می‌توانید از جدیدترین مطالب آموزشی مفید و وبینارهای موجود در این سایت‌ها استفاده نمایید. و دانش تخصصی خود را گسترش دهید. ویدئوهای آموزشی یا دوره های آموزشی آنلاین متعدد در سایت آموزشی چراغ شما را در یادگیری هرچه بهتر مهارتهای تخصصی یاری خواهند داد.

۵. از افراد با تجربه کمک بگیرید

برای کسب مهارتهای تخصصی از تجارب افراد با سابقه و به قول معروف کار کشته‌ی صنعت شغلی خودتان استفاده نمایید. کار کردن در کنار این اشخاص به عنوان کارآموز، تجارب ارزشمندی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بنابراین اگر به دنبال موفقیت شغلی و کسب درآمد ایده‌آل می‌باشید، به یادگیری اصول و فنون تخصصی لازم در کنار اساتید رشته‌ی خود بپردازید. 
آموزش تمام مهارتهای گفته شده در این مطلب، کمک می‌کند تا کارجویان با آنچه که در بازار کار در حال رخ دادن است آشنا شوند. فراموش نکنید که موفقیت شغلی صرفاً با گذراندن چندین واحد دانشگاهی و کسب دانش تئوریک عملی نخواهد شد. بنابراین تا جایی که می‌توانید برای تقویت مهارتهای فردی، عمومی و تخصصی در خود سعی و تلاش نمایید. 

برای استفاده از سایت لطفا از مرورگر کروم استفاده کنید.
باز کردن کروم
دریافت کروم
نه بعدا
برای استفاده از سایت لطفا مرورگرتان را بروزرسانی کنید.
به روز رسانی
نه بعدا